Skip to content

Nelegalūs migrantai pradeda maištauti

Antradienį Linkmenyse, kur dabar yra apgyvendintas jau 51 nelegalus migrantas, kilo neramumų dėl jų keliamų reikalavimų. Pasibaigus migrantų karantinavimui, šie norėjo laisviau vaikščioti. Buvo atvežta daugiau tvorų, taip sudaryta galimybė išeiti į lauką pasivaikščioti. Vienu metu leidžiama po 5 žmones. Sulaikytų migrantų nepasitenkinimą sukėlė ir tai, kad pasienio darbuotojai ilgą laiką jiems neatidavė mobiliųjų telefonų. Vėliau paaiškėjo, kad daliai migrantų paimtų telefonų negrąžino dar Varėnos pasienio rinktinėje, kur jie, perėję sieną, buvo sulaikyti. 

O konfliktas Linkmenyse kilo dėl vienos merginos iš Kongo, kuriai pradžioje buvo nustatytas koronavirusas ir ji buvo išvežta į ligoninę, o antradienį grąžinta. Ji pradėjo reikalauti jai grąžinti telefoną ir dar kėlė kažkokių religinių reikalavimų. Gyventi salėje su visais atsisakė ir įsitaisė koridoriuje. Pusryčių taip pat nevalgė. Pasakė, kad jai reikia į tualetą. Kelias į jį eina per sporto salę, kurioje visi gyvena, o ji taip eiti atsisakė ir savo gamtinius reikalus padarė koridoriuje, kur ir tūnojo. Visi kiti migrantai, sprendžiant iš emocingo klegesio, jos protestui galimai pritarė (jų kalbą suprantančių Linkmenyse nėra). Bent jau visi solidarizuodamiesi su protestuotoja antradienį buvo atsisakę maitintis, bet protestuota neilgai, nes pilvas (alkis) – ne brolis. O maitinami jie restorano „Romnesa“ maistu (beje, ar daug iš jūsų turi kasdien tokią galimybę?), vienam žmogui dienai skiriama 15–16 eurų! 

Linkmenyse migrantus (buvo 28, nuo trečiadienio jau 51) saugoja 4–6 pareigūnai. Ar jie sugebėtų suvaldyti situaciją ir užtikrintų gyventojų saugumą, jei kiltų rimtesnių konfliktų? Dabar migrantus dalinasi šešios šalies savivaldybės, kurios prisideda prie šios krizės valdymo. Nemažai savivaldybių svetimšalius apgyvendinti atsisakė. Mūsų rajone visus sprendimus šiais klausimais priima pats vienas meras, kai tokias problemas privalo spręsti visa rajono taryba, bet jos nariai net neinformuojami, kas vyksta. Situacija sužinoma iš mero abejotinų pasisakymų per televiziją ir iš respublikinės spaudos. Kitose savivaldybėse šios problemos sprendžiamos rajonų tarybose kolegialiai. Štai sukviesta Šalčininkų rajono taryba vienbalsiai (ir pozicija, ir opozicija balsavo sutartinai) priėmė sprendimą neapgyvendinti, kaip buvo nusprendęs Vilnius, migrantų Dieveniškėse. Net nežiūrint į tai, kad ten norėta juos įkurdinti buvusioje proftechninėje mokykloje, kuri priklauso net ne savivaldybei, bet Švietimo ir mokslo ministerijai. Nes taip reikalavo vietos gyventojai. Mūsų rajone migrantai apgyvendinami buvusių mokyklų pastatuose, kurie yra savivaldybės turtas. Tad kas suteikė teisę juo manipuliuoti vienam merui? Kodėl nesitariama su gyventojais, neišklausoma jų nuomonė, kaip kitose savivaldybėse?

Toks migrantų išlaikymas savivaldybei atsieis ir krūvą pinigų. Esą juos žada grąžinti Vyriausybė. Duokdie, kad ji sumokėtų bent už maitinimą, o už elektrą, vandenį, šiukšles teks galimai mokėti savo lėšomis pačiai savivaldybei. 

Trečiadienį apgyvendinamų migrantų skaičius rajone padvigubėjo, 50 jų apgyvendinta ir Kazitiškio mokyklos patalpose, kurios buvo specialiai tam suremontuotos (vėl pinigai). Dauguma jų irakiečiai, bet yra ir iš Afrikos šalių.

2 komantarai (-ų)

  1. Kai kitos savivaldybės atsisako ir informuoja gyventojus, Dieveniškėse net protestai vyksta, pas mus viskas daroma tyliai. Tuoj visų kaimų mokyklos bus užpildytos. O kas apie gyventojų saugumą galvoja nors????

  2. O KAS NUSPRENDĖ, KAD reikia apgyvendinti Linkmenyse? Ar kalbėjosi su bendruomene?


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje