Skip to content

Didžiasaliui – 1500 migrantų?!

MI informacija

Dar vienas nelegalių migrantų antplūdis gresia rajone, šįkart Didžiasaliui. Planuojama čia jų įkurdinti nei daug, nei mažai – 1500. Juos apgyvendintų vagonėliuose buvusios keramikos gamyklos teritorijoje (apie 10 ha), prieš tai ją išvalius, kuriuose jie galimai gyventų ir žiemą. Vadinasi – ilgam. Pinigų teritorijai sutvarkyti žada (!!!) Vyriausybė (tiksliau – VRM viceministras A. Abramavičius). Beje, nelegalus kišti Didžiasaliui imta po to, kai Švenčionių valdžia, atsižvelgdama į žmonių prieštaravimus, svetimšalius atsisakė įkurdinti, kaip Vilnius planavo, Švenčionėliuose. Trečiadienį, 17 val., Didžiasalyje šiuo klausimu lankėsi meras su palyda ir viceministras A. Abramavičius. Susitikimas rengtas beveik slaptai, norėta susitikti tik su savivaldybės sistemoje dirbančiais žmonėmis, nes bijota žmonių pykčio. Bet slapta žinia pasklido greitai ir susirinko gausus būrys gyventojų. Pasisakančių buvo daug ir visi – prieš tai, kad miestelyje būtų apgyvendinti migrantai. Nė vieno balso už. Nežiūrint į tai, pabaigoje meras davė žmonėms suprasti, kad, nepaisant jų nuomonės, ketinimų neatsisakoma. 

Mildos Laurutėnaitės nuotr.

13 komentaras

 1. Ne visi ten buvo prieš. Dalis racionaliai mąstančių žmonių supranta, kad vakarietiška Valstybė turi tarptautinių įsipareigojimų ir migrantus mes privalome priimti ir jų atvejus išnagrinėti. Šiaip galite džiaugtis, juk jie visi bus uždaryti ir laisvai po miestelį nevaikščios. Jei netinka toks variantas, visada galite pasiūlyti savo, bet deja, gerokai lengviau yra tiesiog rėkti.

 2. Racionaliai mąstantys jau seniau turėjo apgalvoti racionalius užsienio politikos žingsnius. Netikiu kad žmonės bėgantys iš savo gimtinės ir gal būt pusiaukelėj pakliuvę į ” koncentruotą” stovyklą nebus pikti ir pasiruošę bet kam. Eiliniam didžiasaliečiui vietoje jau berželiais apaugusios gamyklos teritorijoje atsiradę vagonėliai, teritorija nebus nei saugesnė nei gražesnė. Bet su žmonėmis reikia kalbėtis, o ne jų bijoti ir paslapčia kzžką veikti.

 3. Baikit panikuoti, jeigu bus statomas tas nelegalių migrantų „miestelis” tai bus pasirūpinta saugumu. Ne kanibalai atvažiuos, bus savo teritorijoje. O tam tikras slaptumas gal ir taikomas dėl to, kad kitose tokių projektų vietose kyla riaušės, privažiuoja visokie celofaniniai, kai jų nieks nekvietė, kelia neramumus, kad susirinkti sau pigų populiarumą.

 4. Kokiu saugumu,jeigu sienos per mėnesį nutiesė 1,5 km, privalo visuomene informuoti, prie ko čia ,,celofaniniai,, Kuo tada mes skiriames nuo RU ir BY,kur demokratija?, jie eis ir galo nebus,kur priemonės,čia reikia bendruomenėse kurti savigynos būrius.

  • Savigynos nuo mūsų valstybės pareigūnų ? Ar nuo pasieniečių? Kalba eina apie tai, kad juos kažkur reikia apgyventi. Eikit padėt statyt tvoras, eikit į savanorius, šaulius, o ne piktinkitės, kad vietoj savartyno padarys migrantu miesteli

 5. Magnolija jus apie koki sauguma snekat pasiziurekit kas vyksta ten kur juos dabar laiko,jus bent isivajzduojat kas bus ka 1500 nelegalu bus vienoi vietoj?Ir kaip Valstybe planuoja juos priziuret?

 6. Kaip gali garantuot saugumą. Kokias nesąmones šnekat apie tarptautinių įsiparwigojimų vykdymą, jei savi piliečiai badauja! Savo piliečiams užtikrinkite tokias sąlygas : 800 galvai ir visos sic garantijos ir O STEBUKLAI -SKIEPŲ IR KAUKIŲ NEREIKIA

  • O jums, kad bebadautumet valstybe turi turbut pinigelius mokėt. O iš kur pas valstybę pinigėliai? Nesusimąstot?

 7. Labai puiku. Reikia išnaudoti tokias vietas, iš anksto sakiau kad reikia juos į Didžiasalį vežti.

 8. Pagaliau Didzasalis suklestes gimstamumas simtaprocentinis atsidarys privatus Lanzbergienes darzeliai tisa arabiski,nieko Didzasalis pripras del to vadinamas Dzambulu matau Magnolija labai arabo nori.Del saugumo nesijaudinkit niekas ju nesaugos kur nores eis ka nores darys.Pinigingi bus,ne viena neatsispirs,ne taip kaip lietuviai dirba uz minimuma jie nedirbdami 800gauna ir maitinimas nemokamas.Sekmses jums Didzasalieciai, mokykites arabiskai.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here