Skip to content

Tyla, ramybė ir rūtų kvapas

MI informacija

Piktadarių valdžia – tai bausmė už pilietinį pasyvumą. 

Platonas

Lietuvoje dėl padidėjusios nelegalios imigracijos paskelbta ekstremali padėtis. Respublikinė visų rūšių žiniasklaida kas dieną mirgėte mirga straipsniais ir pranešimais apie kas naktį sulaikomas naujas nelegalių imigrantų grupes. Centrinių valdžių aukščiausi pareigūnai rimtais veidais reiškia susirūpinimą prastai besiklostančia padėtimi. Didelį nepasitenkinimą reiškia miestelių bendruomenės dėl jų miesteliuose įkurdintų pabėgėlių stovyklų. Dar didesnį pasipiktinimą reiškia žmonės apie planuojamas naujas apgyvendinimo vietas. To priežastis viena – nenoras ir nemokėjimas bendrauti. 

Ignalinoje gi – tyla, ramybė ir rūtų kvapas. Be prieš gerą savaitę mero trumpo pasisakymo per televiziją – iki antradienio popietės jokios informacijos apie pabėgėlių įkurdinimą rajono žmonėms nėra. Savivaldybės tinklapyje apart kultūrinių renginių anonsavimo ir džiugesio praėjusiomis šventėmis nėra. Vasara, visi turistauja, atostogauja, meras su visa savo viešinimo komanda tyli, vicemeras – vandens lelijas sodina, administracijos direktorė atostogauja (pats geriausias laikas tam). O rajono gyventojams informacijos apie nelegalių imigrantų apgyvendinimą nėra. Todėl žmonėms kyla daug baimių ir klausimų.

1. Kas sugalvojo ir priėmė sprendimą be vietos gyventojų atsiklausimo apgyvendinti nelegalius pabėgėlius Linkmenyse ir Kazitiškyje? Patys sugalvojote ar Vilnius rankas užlaužė?

2. Kiek kainavo pinigų patalpų pritaikymas nelegaliems pabėgėliams?

3. Kiek, kur ir kada rajono valdžia dar planuoja įrengti stovyklų ir įkurdinti nelegalius migrantus?

4. Ar yra sudaryta savivaldybėje darbo grupė, ar paskirtas atskiras darbuotojas, kuris savivaldybėje kuruoja visus klausimus, susijusius su nelegalių migrantų reikalais? Kokie kontaktai norint kažko žmonėms paklausti?

5. Gal norite paprašyti kokios nors pagalbos iš rajono gyventojų? 

6. Kur ir pas ką kreiptis, jei žmonės nori padėti ir pasavanoriauti?

7. Kada valdžios vyrai ir moterys susitiks su žmonėmis arba bent jau parašys (jei bijo susitikti) ir aiškiai žmonėms paaiškins savo veiksmus, ką jūs darote ir ką dar savo galvomis sugalvojote ant mūsų galvų? 

Ignalinietis

Nuo redakcijos

Mūsų rajone jau tapo problema, kad meras ir jo valdžia su gyventojais visiškai nebendrauja, nesitaria, net rajono tarybos neinformuoja apie situaciją rajone. Panašu, kad visus svarbius sprendimus (ne tik dėl nelegalų) priima pats vienas meras, geriausiu atveju – valdžios trijulė, tarsi jis ar jie būtų visais klausimais patys kompetentingiausi ir protingiausi. Čia jau Lukašenkos sindromu kvepia. Apie tai „Mūsų Ignalina“ ne kartą rašė (paskutinį kartą liepos 23 d. numeryje „Nelegalūs migrantai pradeda maištauti“). Tarkim, rajono mokyklų pastatai – savivaldybės, visų rajono gyventojų turtas, todėl kas suteikė teisę merui vienašališkai spręsti ten apgyvendinti nelegalus? 

Paskutinis nesiskaitymo su gyventojais, jų neinformavimo atvejis – „grandioziniai“ planai Gavaičio ežere, kuriuos įgyvendinus, aplink ežerą gyvenantys žmonės prarastų ramybę (kuri iki šiol čia buvo svarbiausias privalumas), būtų pažeista ežero ekosistema (peri daug paukščių) ir kita. Dar liepos 14 d. net 47 gyventojai merui išsiuntė peticiją šiuo klausimu (ji MI išspausdinta šį antradienį), bet iki šiol jokio atsakymo negavo, nors ten prašoma atsakyti į konkrečius klausimus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here