Skip to content

Kaip be streso persikraustyti į naujus namus?

MI informacija

Persikraustymas neatrodo labai sudėtingas procesas, tačiau jeigu pasiliekama paskutinę minutę – viskas gali apsiversti aukštyn kojomis. Žinoma, viskas skamba paprastai: esamus daiktus persivežti į kitą vietą, o tam reikia tik transporto priemonės ir kelių papildomų rankų, bet jeigu „namų darbai“ yra atlikti neužtikrintai, paprasti dalykai gali tapti keliantys nesklandumų. 

Kaip pasiruošti persikraustymui?

Pirmiausiai nuspręskite, ar patys atliksite persikraustymą, ar samdysitės žmones, kurie tai už jus padarys. Aišku, galite daryti kombinuotą variantą, pavyzdžiui: jeigu jums nėra sunku susinešioti daiktus, tačiau neturite talpaus automobilio, tuomet ieškokite tokių įmonės paslaugų, kurie tiekia talpius automobilius. Taip pat ir atvirkščiai: jeigu turite talpų automobilį, tačiau negalite susinešioti viso turimo turto – samdykitės žmones, kurie jums padės (galbūt nereikės ir samdytis, jeigu turite draugų, kurie jums gali padėti). Jeigu nuspręsite, kad norite viską pasidaryti vienas arba tik su savo artimaisiais, rekomenduojama įsigyti arba išsinuomoti transportavimo vežimėlius, kurie padės gabenti iš gyvenamosios patalpos iki mašinos (ir atvirkščiai) sunkius daiktus. 

Nepamirškite atlikti ir daiktų apžiūros. Patikėkite, naujuose namuose jums nereikės visų tų daiktų, kuriuos turite senuosiuose. Todėl dar neprasidėjus kraustymuisi, atrūšiuokite tuos daiktus, kuriuos galėsite paaukoti, atiduoti draugams (artimiesiems) arba jeigu jie nėra tinkamo stovio – išmesti. Taip sumažinsite galimybę apkrauti naujus namus. Labai svarbu įvertinti daiktų ir patalpų matmenis. Jeigu į senus namus be problemų įnešėte pianiną, tai nereiškia, kad naujuose namuose viskas bus taip paprastai. Prieš gabenant didesnių matmenų daiktus, būtinai išmatuokite patalpos erdvę bei praėjimą, kad vėliau nebūtų netikėtų „staigmenėlių“.

Be sąrašo ir datų – niekur!

Visi turi tokių daiktų, kurie yra lengvai pažeidžiami. Tam, kad persikraustymo metu neatsitiktų nemalonių subraižymų, sulaužymų ar sudaužymų – pasidarykite sąrašą daiktų, kuriems reikės specialaus įpakavimo. Deja, kartoninės dėžės ar maistinės plėvelės gali ir neužtekti. Taip pat susiplanuokite dienas, kuriomis galėsite pradėti tvarkymasi ir persikraustymą. Reikia atsižvelgti ir oro sąlygas (pavyzdžiui šaltis gali pakenkti tam tikriems baldams arba augalams), parkavimo galimybes (jog niekas neužstatytų jums automobilio arba, kad būtų vietos šalia jūsų gyvenamosios vietos). Jeigu nusprendėte kreiptis į persikraustymo įmonę, tuomet žinokite faktą, kad į ją reikės kreiptis iš anksto, kad vėliau nereikėtų laukti ilgą laiką.

O kaip dėl kainų?

Jeigu jums yra aktualu samdytis persikraustymo įmonę, tuomet turėtų būti svarbu ir jų kaina. Dažniausiai tokio tipo įmonės už darbus apmokestina tarifu už valandą. Jeigu reikės važiuoti į užmiestį, gali būti, jog reikės mokėti ir už kilometražą. Viskas priklauso nuo pačios įmones t.y. kokias paslaugas ji taiko – kraustymosi konsultacijas, transporto, pakavimo paslaugas, baldų išardimą ar sudėjimą. Gali taikyti ir turto draudimo paslaugas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here