Skip to content

Kaip suvaldyti šeimos finansus?

MI informacija

Dauguma žmonių bent kartais pasijaučia, lyg ne jie valdytų savo pinigus, o jų pinigai valdo juos. Jei ir jūs kartais taip jaučiatės, visai gali būti, jog šios problemos sprendimas paprastas – tereikia suvaldyti savo namų ūkio biudžetą. Tačiau kaip?

Sudarykite biudžetą

Pats pagrindis dalykas, kurio reikia imtis, yra šeimos biudžeto sudarymas – anot finansinių paslaugų palyginimo platformos Financer.com, biudžetas yra pagrindinė priemonė, padedanti kontroliuoti išlaidas bei turimų pinigų panaudojimą.

Kalbinamų ekspertų teigimu, norint sudaryti biudžetą, visų pirma reikia susirašyti visas išlaidas, bei jas suskirstyti į būtinąsias, neskubias, bei nereikšmingas (kurių galima išvis atsisakyti).

Geras būtinųjų išlaidų pavyzdys – svarus poreikis pasiskolinti, nuoma, mokesčiai bei sąskaitos, būtiniausi maisto produktai, kuras automobiliui. 

Taip pat ekspertai sako, jog prie neskubių išlaidų reiktų priskirti poreikius, kurie yra svarūs, bet dar gali palaukti. Puikus pavyzdys – nauji rūbai, technikos atsinaujinimas, baldai ir t. t.

Galiausiai, reikia pagalvoti apie nereikšmingas išlaidas – analitikai sako, jog būtent šis tipas atsakingas už didžiąją dalį nebūtinųjų kaštų šeimoje. Pavyzdžiui – žalingi įpročiai, gėrimai, užkandžiai, pramogos, menkavertės paslaugos.

Ekspertų teigimu, suskirsčius visas šeimos mėnesines išlaidas, bus galima žymiai lengviau suskirstyti, kam pinigai gali būti skiriami, ko teks palaukti, bei ko reikėtų visai atsisakyti – taip garantuojama stabili šeimos finansinė situacija.

Aptarkite šeimos poreikius

Tiesa, kalbinami finansų platformos atstovai taip pat teigia, jog šeimos biudžetas – visų jos narių biudžetas. Tai reiškia, jog vienam (-ai) šio dalyko planuoti nevertėtų – pasikalbėkite su savo antra puse bei vaikais apie jų poreikius, stenkitės suprasti kas jiems svarbiausia, o ko jie gali atsisakyti.

Anot analitikų, šeimos biudžetas bus veiksmingas tik tuo atveju, jeigu visi šeimos nariai bus supras ir sutiks su sudarytu finansiniu planu – tam reikia visų šeimos narių palaikymo. 

Kaupkite santaupas

Galiausiai, finansų ekspertai taip pat pataria stengtis kaupti santaupas. Jų teigimu, net jeigu jūsų finansinė situacija prasta, yra itin svarbu stengtis sutaupyti bei bent truputį santaupoms atsidėti kiekvieną mėnesį – net jei tai tebūtų 5–10 eurų per mėnesį.

Pašnekovų teigimu, sudarę šeimos biudžetą, jūs suvaldysite savo finansus, tačiau tik sukaupę truputį santaupų galėsite jaustis tikrai finansiškai stabilūs – turimos santaupos gerins jūsų finansinę padėtį bei suteiks naujų galimybių, be to, jūs taip pat būsite apsaugoti nenumatytos finansinės problemos metu.

Shutterstock nuotr.

1 komentaras

  1. Ačiū už patarimus!


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here