Skip to content

Pirmosios Lietuvoje valčių su elektriniais varikliais vaikų varžybos

Vandenų brolija „Meironų marina ir paukštė“ (oficiali įregistruota įmonė, asociacijos „Palūšės marina“ skyrius) šeštadienį, Palūšės regatos metu, vaikams organizavo pirmas Lietuvoje valčių su elektriniais varikliais lenktynes. Jose dalyvavo 15 vaikų su auklėtojomis iš N. Daugėliškio ir Didžiasalio globos namų. Varžyboms vadovavo Meironų marinos komandosas Remigijus, bocmanas Dionizas, teisėjas Emanuelis.

Prieš varžybas jų sumanytojas Remigijus Kazlauskas vaikams sakė: „Jūs pirmieji Lietuvoje, dalyvausiantys tokiose varžybose. Jos vadinasi „7 ežerai“. Kodėl taip? Mes žiūrime į ateitį ir šias varžybas norime padaryti tradicines. Šiandien pradedame jas kukliai, o po metų ar kelių lenktynės su galingesniais elektriniais varikliais vyks maršrutu per septynis ežerus. Kas greičiau tą ilgą trasą įveiks – tas čempionas. 

Kuo elektriniai varikliai pranašesni už benzininius? Elektrinių variklių dar nėra daug, bet mes skatinsime, kad jų daugėtų. Taip mes saugosime gamtą. Elektriniai varikliai yra tylūs, negąsdina paukščių, žuvų, kitų gyvūnų, į vandenį neišmeta tepalų ir kitų teršalų. Naudodami elektrinius variklius išgirsime daugiau tylos, draugiškai gyvensime su gamta, gyvūnija, vieni kitų nebijosime. Ypač tai svarbu nacionaliniame parke.“

Taip bekalbant, netoliese praplaukė didokas kateris, keldamas triukšmą ir išmesdamas variklio dūmus. „Va, jums pavyzdys, ką daro benzininiai varikliai“, – rodydamas vaikams, sakė komandosas Remigijus.

Valčių startai ir finišai vyko nuo ežere ant inkaro plūduriuojančio plausto, ant kurio telpa apie dvidešimt žmonių. Varikliai 1 arklio galios. Valtyje – trys žmonės: du vaikai ir auklėtoja. Trasa – dvi lygiagrečios raudonų plūdurų eilės. Kiekvienam ekipažui zigzagu (nuo vienos eilės prie kitos) reikia apiplukti visus plūdurus ir greičio ruožu tiesia linija grįžti atgal. Vyko tris plaukimai, jų nugalėtojai susitiko ir vietas išsiaiškino finaliniame plaukime.

Pirmąją vietą užėmė Aurelijaus Baranausko, Urtės Paluckaitės ir Eglės Paukštienės ekipažas. Antroji vieta atiteko Airidui Vaškevičiui, Solveigai Baranauskaitei ir Ramunei Kliaugienei, trečioji – Ugnei Bikulčiūtei, Deinisei Sinicai ir Ingai Bukelskytei. Prizininkams įteiktos trijų spalvų taurės ir medaliai, visiems dalyviams atminimo medaliai ir pažymėjimai, kad jie dalyvavo šiose varžybose. 

Valties variklius po trumpo instruktažo pirmąkart gyvenime valdė patys paaugliai. Vieniems sekėsi geriau, kitiems prasčiau, buvo įvairių techninių nesklandumų, bet varžybos įvyko. 

Moksleiviai Asociacijai padėkojo už gražų bendradarbiavimą (tai ne pirmas jų susitikimas) ir įteikė savo rankų darbo keramikos dirbinių. Vaikams pažadėta naujų pramogų, taip pat ir žiemą. 

Taigi pirmas tokių varžybų blynas kiek paskrudo, bet neprisvilo. 

Autoriaus nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje