Skip to content

Tylus atsakas į viešą pareiškimą

Rajono savivaldybės tarybos nariai Ona Zaleckienė ir Laimutis Ragaišis

Tikriausiai prisimenate, kaip neseniai vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje, skelbiant viešą kreipimąsi į merą dėl galimo balsavimo rezultatų klastojimo, buvo išjungtas garsas. Į viešą mūsų pareiškimą „tyliai“ (kad niekas daugiau nežinotų), atsiųsdama raštą dviem savivaldybės tarybos nariams (Onai Zaleckienei ir Laimučiui Ragaišiui), sureagavo savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. 

Rašte nurodyta, „kad 2021-05-20 tarybos posėdyje buvo padaryta žmogiškoji klaida, t. y. svarstant 15 darbotvarkės klausimą ,,Dėl pritarimo Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro 2020 m. veiklos ataskaitai ir Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro 2020 m. finansinių ataskaitų rinkinio patvirtinimo“, suklysta skelbiant balsavimo rezultatą. Klaidingi balsavimo rezultatai užfiksuoti ir 2021-05-20 protokole Nr. TP-5. Pažymėtina, kad tarybos nariai posėdžio metu taip pat nepaprieštaravo ir neinformavo dėl neteisingai paskelbto balsavimo rezultato. 

Išanalizavus turimą informaciją, t. y. pakartotinai peržiūrėjus tarybos posėdžio įrašą ir ZOOM programos suformuotą ataskaitą, kurioje nurodyti vardiniai tarybos narių balsai, 2021-05-20 tarybos posėdžio protokolas ištaisytas. Atsakingi darbuotojai informuoti, kad ateityje nepasitaikytų tokių nesklandumų.

2021 m. gegužės 20 d. ir kiti nuotoliniai tarybos posėdžiai vyko ZOOM platformoje, kuri nupirkta viešųjų pirkimų būdu. ZOOM platforma yra licencijuota programinė įranga, kuria abejoti nėra pagrindo. Dėkojame už konstruktyvų bendradarbiavimą.“

Savivaldybės administracijos direktorę J. Balinskienę norime patikinti, kad mes tikrai suprantame ir neabejojame, jog kompiuteris ir naudojamos kompiuterinės programos yra bejausmės, ir tikrai suvokiame, kad kompiuterinės programos  vykdo tik duotas komandas. Juk ir garsą tuo metu, kai „prireikė“, posėdžio metu išjungė ne pati ZOOM platforma. Mes  ir mūsų frakcijos kolegos tikrai suvokiame, kad bet kokių duomenų suvedimas į kompiuterizuotas duomenų bazes priklauso nuo žmogiškojo faktoriaus (kaip kad atsitiko su klasių komplektais Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje) ir kad nuo žmogiškojo faktoriaus priklauso kompiuterinės programos rodomų rezultatų įgarsinimas. Juk protokolą rašantis specialistas privalo protokole užfiksuoti tai ką girdėjo posėdžio metu.  

Savivaldybės administracijos rašte, teigiama jog „tarybos nariai posėdžio metu taip pat nepaprieštaravo ir neinformavo dėl neteisingai paskelbto balsavimo rezultato“, tai kyla logiškas klausimas, kaip tą padaryti tarybos posėdžių metu.  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijai jau anksčiau kilo abejonių dėl skelbiamų balsavimo rezultatų, todėl kreipėmės į merą, kad balsavimo rezultatai po kiekvieno tarybos sprendimo priėmimo būtų skelbiami viešai. Buvome net pradėję posėdžio metu pranešti, kaip kiekvienas balsavome, tačiau dėl valdančiųjų požiūrio į tokią iniciatyvą teko šios idėjos atsisakyti. Kreipėmės ir į Vyriausybės atstovą dėl balsavimo procedūrų, bet jis pasiūlė tikslinti savivaldybės tarybos veiklos reglamentą. To mums nepavyko pasiekti, todėl kiekvienas pradėjome pasižymėti kaip balsavome. Šiuo konkrečiu atveju, kada nurodyta, jog visi balsavo vienodai, aiškiai parodo gal būt padarytą „žmogiškąją klaidą“.  Savivaldybės administracijos direktorės raštas mūsų neįtikino ar tokių „žmogiškųjų klaidų“ nebuvo padaryta ir anksčiau. 

Ir pabaigai, mes tikrai nesuprantame už kokį „konstruktyvų bendradarbiavimą“ mums dėkoja savivaldybės administracijos direktorė, nes mes niekuo neprisidėjom nei prie balsavimo rezultatų fiksavimo, nei prie kompiuterinių programų valdymo. 

1 komentaras

  1. O kur galima pažiūrėti įrašą?


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here