Skip to content

Linksmosios regatos purslams nuslūgus

Tradicinės, jau vienuoliktosios, Palūšės regatos metu, kaip įprasta, vyko Linksmoji regata. Jos dalyviai lenktyniauja pačių pasidarytomis plaukimo priemonėmis, kurios turi būti kuo išradingesnės, keistesnės, kokias sukurti tik išgali laki kūrėjų fantazija ir galimybės surasti priemonių, kurių reikia fantazijoms įgyvendinti. Vienintelė sąlyga – nenaudoti kūryboje tikrų plaukimo priemonių (valčių, baidarių ir pan.). Beje, šįkart viena iš komandų nusižengė šiai taisyklei ir gavo baudos balų. Šiemet šioje pramogoje dalyvavo mažiau ekipažų, nei ankstesniais metais – tik keturi (anksčiau dalyvaudavo 6–8).

Pavadinimai patys įvairiausi: „Žvelk giliau“, „Orionai“, „Raketa“ ir „Džiunglių šniūrs“. „Orionų“ komanda buvo tarptautinė, joje rungtyniavo ir svečiai iš Karelijos (Rusija). Formaliai Linksmojoje regatoje lenktyniaujama, kas greičiau apiplauks du plūdurus ir pirmi finišuos. Tačiau užimtas vietas daugiau lemia kiti žiuri vertinami rodikliai: plaukimo priemonių originalumas, konstrukcijų sudėtingumas, išmonė ir kiti techniniai konstruktorių sprendimai.

Nuskambėjus starto gongui, iškart išaiškėjo lenktynių lyderiai, tai atrodytų pats nerangiausias, nes labai ilgas „Džiunglių šniūrs“. Kadangi jis buvo varomas ne irklais ar kažkokiu panašiu daiktu, o tiesiog kelių vyrų stumiamas, einant dugnu, tai jis pirmas ir finišą pasiekė. O štai pats originaliausias plaukmuo „Žvelk gilyn“ (ežero pabaisa, Lūšių Nesė, dar iš nasrų ir vandenį spjaudanti) atplaukė paskutinė. Konstruktoriams visada reikia pagalvoti ne tik apie kūrinio originalumą, bet ir apie tai, kaip ir kuo tas plaukmuo bus varomas. 

Susumavus rezultatus, pirmoji vieta atiteko „Žvelk gilyn“ – 175 taškai. Antri liko „Džiunglių šniūrs“ (164), treti – „Orionai“ (161), ketvirti – „Raketa“ (149 tšk.). Vietos vietom, bet nugalėjo draugystė ir gera nuotaika. Visi apdovanoti vertingais prizais.

Į Linksmąją regatą tądien (ji vyko 19.30 val.) pirmąkart susirinko daug žiūrovų, bemaž visi vietiniai, kai visą dieną, vykstant regatai, žmonių buvo trys dešimtys, tarp kurių sutikau tik du pažįstamus, kiti, matyt, turistai, poilsiautojai.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje