Skip to content

Paksas Antrasis

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Komentatoriai interneto platybėse svarsto, kas daugiau žalos padarė Lietuvai: tiesiog Paksas ar Paksas Antrasis, kaip jie vadina dabartinį Prezidentą Gitaną Nausėdą?

Nedaug ką Rolandas Paksas spėjo nuveikti. Na, savo patarėju paskyrė kažkokį neva Rusijos įtaką Lietuvoje skleidžiantį milijonierių – išeitų, ne tokia jai antivalstybinė ta įtaka buvo, jeigu saugumas, kaip sakoma, jokių išvadų nepadarė.

Na, R. Paksas priartino prie savęs kažkokią žiniuonę iš Gruzijos, dabar sakytumėm – iš Sakartvelo. O ši kaip pakenkė? Vandenį rankomis įkrovė, šikpopierį užkalbėjo, ir nors į tiesos kelią bandė atvesti visus Lietuvos politikus (sako, šios moterėlės, kuri Gruzijoje dirbo kirpėja, talentas visu gražumu atsiskleidė tik Lietuvoje) , daugiausiai to popieriaus asmeniniams tikslams sunaudojo pats Paksas. Matyt, todėl, kad daug tapšnojo.

Kokie patarėjai protina dabartinį Prezidentą, kol kas nežinome. O gal niekas jo nemoko, gal jis pats toks išmanus? Telefonų tokių jau yra, kodėl iš žmogaus reikėtų tokius sugebėjimus atimti? Kodėl nesuteikus jam tokių protinių galių? Negi manome, kad pats jis viso šito sugebėtų nesugalvoti?

Prisimename, kaip Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas iškilmingai pasakė: iki Mindauginių turi būti paskiepyta 70 procentų Lietuvos gyventojų. Būtent tiek ir būtent iki Mindauginių. Jis ne tik žinojo, kad tiek ateis skiepytis, bet dar žinojo, kad Lietuva gaus tiek vakcinų, kiek reikės. Žinojo, ir viskas. Šį kartą – be jokių žiniuonių. Bent jau mes negirdėjome, kad Prezidentūroje toks etatas būtų. Nors šiais laikais žiniuonio niekas žiniuoniu nevadintų, greičiau kokiu atstovu    

O kai Prezidentas buvo nuviltas – buvo sugadinta jo numatyta šventė,  ir kai Vyriausybė pamėgino paspartinti skiepijimą, Jo Ekscelencija trinktelėjo kumščiu: skiepijama per greitai. Trumpai tariant, ką šita Vyriausybė bedarytų, viskas buvo, yra ir bus blogai, nes ne tie ministrai, ne ta Premjerė, ir apskritai ne ta valdžia.

Valdžia, sako Prezidentas, elgiasi neteisingai. Ji savo veiksmais muša per Prezidento reitingus. Sugalvojo kažkokius Galimybių pasus įvesti ne nuo kokios nors reikšmingos datos, o nuo tryliktos. Taigi čia velnio tuzinas. Ir šiaip – kodėl nesiskiepijusiems ir dėl užkrato netikrintiems varganiems Lietuvos piliečiams bus nuo tos tryliktos uždrausta eiti ten, kur jie nori?

Ne tik Europoje – pasaulyje tokia tvarka jau daug kur tiesiog įvesta? O Lietuva savo kelią turi, jei ne pirma, tai per viduriuką nebus. Užsienis mūsų nepriims? O kas mums, politikams Lietuvoje darbo užtenka, kitur mes, politikai, nereikalingi, mūsų ten niekas nelaukia, tik vietinėje rinkoje šiokios tokios paklausos turime. 

Taigi per greitai tai daryti – skiepytis, jei kas pamiršo, nuo ko Prezidentui galvelę sopa, – iki rugsėjo tryliktos. Būtų iki Mindauginių… Beje, ar žinote, kad Valstybės dienos minėjime Prezidentūroje tarp Prezidento žmonos kviestų svečių buvo ir riaušėmis pasibaigusio mitingo organizatoriai?

Sakoma, kad ši buvo pasirinkta ne šiaip sau, o todėl, kad esanti reikšminga Lietuvai. Taip sakant, tęsiant garbingas bolševikines tradicijas.

Ne, Jo Ekscelencijos nei prie senųjų, nei prie naujųjų komunistų nepriskirsi. Bet vis tiek „saviškis“. Ne veltui iš karto jį puolė girti dabartinė socialdemokratų vedlė pensininkų ministrė. Gyrė iš emigracijos – pagal gerąsias bolševikines tradicijas, sėdinti ten, kur alga didesnė. Taip, kol kas nesugebėjo šita partija atsinaujinti, jauną skyriaus pirmininką, ko gero, vien tik Ignalinoje turi. Sakysit, čia jau pačios partijos reikalas? Bet gal dar ir tų, kurie už ją balsuoja?

Prezidentas savo pasiekė: pamylėjo tuos, kurie eina prieš jo nekenčiamą Vyriausybę ir konkrečiai ministrą Arūną Dulkį. Nežinome kol kas, ant kokios nuospaudos ir kam – Prezidentui ar jo žmonai – yra užlipęs šis žmogus, bet vis tiek viskas, ką jis daro, Prezidentui yra blogai. Ko gero, šis Prezidentas dėl asmeninių ambicijų pridarys daugiau žalos, negu Paksas Pirmasis. 

O Prezidento kaltinimai, esą neturintiems Galimybių paso bus užvertos visos durys, yra, švelniai tariant, neteisingi. Iš guldomų į ligoninę ir toliau tokio paso nebus reikalaujama. Kaip dabar užsienietiškai sakoma: velkam, velkam – net ir į reanimaciją.

www.tv3.lt nuotr. 

1 komentaras

  1. Puikus straipsnis. Tiesiai į dešimtuką!


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here