Skip to content

Kada yra tinkamiausias laikas įsigyti automobilį?

MI informacija

Labai dažnai yra klausiama, kada reikėtų įsigyti automobilį? Tačiau turite suprasti, kad geriausias atsakymas į šį klausimą yra labai paprastas – automobilį turėtumėte pirkti šiek tiek anksčiau nei jums jo iš tikrųjų reikės. Tai reiškia, kad jei jūs eksploatuosite savo dabartinę transporto priemonę iki tol, kol ji susidurs su rimtais techniniais gedimais, tuomet jūs ne tik susidursite su sunkumais parduodant savo automobilį už norimą kainą, tačiau taip pat turėsite ir gerokai mažiau laiko atlikti informacijos paiešką, palyginti skirtingus automobilius ir atidžiai išsirinkti jums tinkamiausią naują automobilį.

Todėl jei savo dabartinį automobilį jūs eksploatuojate jau pakankamai ilgą laiką ir vis dažniau susimąstote apie naują automobilį, tikrai neturėtumėte laukti, kol jis susidurs su rimtais techniniais gedimais. Vietoje to, naujo automobilio paieškų imkitės šiek tiek anksčiau, vis dar turėdami savo dabartinę transporto priemonę.

Žinokite savo asmeninį kredito reitingą

Jei jūs norite naują transporto priemonę įsigyti kreipdamiesi dėl paskolos arba lizingo, tuomet Kreditai INFO rekomenduoja iš anksto pasidomėti, koks yra jūsų asmeninis kredito reitingas. Visų pirma tokiu atveju jūs galėsite lengviau išvengti savo asmeninio kredito reitingo sumažėjimo, kadangi jei jūsų kredito reitingas bus nepakankamas norimo dydžio paskolai ar lizingui gauti, ir jūsų paraiška bus atmesta ne vienoje bendrovėje, tai neigiamai paveiks ir jūsų kredito reitingą. Kitas svarbus asmeninio kredito reitingo žinojimo privalumas yra susijęs ir su sklandesnėmis automobilio paieškomis, kadangi tuomet jūs taip pat žinosite, kokio dydžio paskolą galėtumėte gauti ir atitinkamai, kokį automobilį galėtumėte įsigyti.

Nepamirškite apie vienų ar kelių metų senumo automobilius

Suprantama, kad galbūt ne vienas iš jūsų norite įsigyti automobilį, kuriuo iki tol dar niekuomet niekas nebuvo važiavęs, tačiau jei jūs automobilį pirksite tiesiai iš automobilių salono, taip pat turite susitaikyti, jog sumokėsite nemenką pinigų sumą. Dėl šios priežasties niekuomet nereikėtų pamiršti ir apie vienų ar kelių metų senumo automobilius.

Žinoma, tokiu atveju jūs galite baimintis, kad toks automobilis gali būti techniškai netvarkingas ar pasižymėti kitomis problemomis, tačiau tai tikrai nereiškia, jog nėra priemonių, kurių pagalba galėtumėte apie visą tai iš anksto sužinoti. Todėl jei jūs vis dėlto nesijaučiate labai komfortiškai dėl pakankamai didelės visiškai naujo automobilio kainos, galite pasidairyti ir naudotų automobilių.

Atlikite visapusišką automobilio patikrą

Jei nuspręsite įsigyti bent šiek tiek naudotą automobilį, pirmiausia turėtumėte atlikti labai išsamią perkamo automobilio patikrą. Nepaisant to, iš kokio pardavėjo jūs pirksite automobilį, turite būti visiškai tikri, kad jūsų pasirinkta transporto priemonė yra techniškai tvarkinga, pasižyminti tikra rida ir gera istorija.

Žinoma, jei tai bus pirmasis kartas, kai jūs bandysite įsigyti automobilį, jums gali kilti klausimas, kaipgi galėtumėte apie visą tai sužinoti? Suprantama, kad visuomet apie tai galima paklausti automobilio pardavėjo, tačiau tokiu atveju jūs niekuomet negalėsite būti tikri, jog jums pateikiama informacija yra tiksli ir teisinga. Dėl šios priežasties optimaliausia pasinaudoti automobilio VIN patikra.

Kadangi kiekvienas automobilis turi unikalų jam priskirtą VIN kodą, jo pagalba atlikę VIN patikrą jūs galite labai lengvai ir greitai sužinoti daugybę jums aktualios informacijos apie patikusį automobilį – pradedant jos techniniais duomenimis, ir baigiant automobilio istorija, rida, nuosavybės suvaržymais, buvusiais autoįvykiais, iki tol buvusia automobilio paskirtimi ir kt. Tokios informacijos pagalba jūs galėsite būti tikri, kad perkate jūsų lūkesčius atitinkantį automobilį.

Kai bus atlikta VIN patikra, kartu nepamirškite automobilio aprodyti ir profesionaliems automechanikams. Ir nors tai iš jūsų pareikalaus papildomų išlaidų, tai padaryti yra būtina. Ir labai svarbu, kad automobilį aprodytumėte autoservise, kurį pasirenkate būtent jūs, o ne automobilio pardavėjas.

Nepamirškite bandomojo važiavimo

Bandomasis važiavimas yra labai svarbi transporto priemonės paieškų dalis. Net jei iš pažiūros tam tikras automobilis jums labai patinka ir jūs ilgą laiką apie jį svajojote, jei niekuomet iki tol nebuvote sėdėję už jo vairo, negalite būti visiškai tikri, kad jis atitiks visus jūsų lūkesčius.

Kiekvienas automobilis yra labai skirtingas ir vien tik automobilio interjeru ar eksterjeru kliautis tikrai niekuomet nevertėtų. Taigi, jei nusprendėte apžiūrėti jums iš pirmo žvilgsnio patikusią transporto priemonę, jums būtina atlikti ir bandomąjį važiavimą.

Tokio bandomojo važiavimo metu jūs turėtumėte atkreipti dėmesį į transporto priemonės manevringumą, patogumą, važiavimo malonumą, sklandumą ir kitus panašius veiksnius. Be to, didelis dėmesys turėtų būti skiriamas ir įvairiems pašaliniams garsams, kurie gali būti girdimi važiuojant – pastarieji gali rodyti apie esamus transporto priemonės techninius gedimus.

Todėl jei nusprendėte atnaujinti savo automobilį, į naujos transporto priemonės paieškas turėtumėte žvelgti labai atsakingai, neleisdami sau skubėti ir priimti neapgalvotų sprendimų. Visa tai padės jums lengviau įsigyti savo svajonių automobilį.

Daugiau: AUTOMOBILIO IŠPERKAMOJI NUOMA

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here