Skip to content

„Aukso vainikas“ suspindo septynioliktąjį kartą

Beveik visą rugpjūtį Ignalinos miesto svečius ir ignaliniečius džiugino Krašto muziejuje veikusi konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas“. Darbus pristatė 24 Ignalinos krašto kūrėjai, eksponuota apie 500 darbų. Parodą aplankė beveik 300 lankytojų. Ekspozicija turtinga spalvinėmis gamomis, raštais, unikaliu gamtinių medžiagų panaudojimu įvairiuose darbuose. Riešinės, verbos, sodai, tautinės juostos, margučiai, megztos pirštinės ir kojinės atspindėjo mūsų krašto tautines tradicijas. Tapybos darbai parodai suteikė klasikinės dvasios motyvą ir tvirtai bylojo kūrėjų talentą.  

Rugpjūčio 27 d. įvyko baigiamasis renginys, kuriame pasveikinti visi dalyviai ir pristatyti laureatai. Sudėliodama paskutinius akcentus, parodos kuratorė muziejininkė Agnė Skunčikaitė džiaugėsi vis besiplečiančiu liaudies kūrėjų ratu, dėkojo už viltingumą, kruopštumą, linkėjo dalyviams niekada neprarasti kūrybinės energijos bei noro saviraiškai. Muziejaus direktorė Renata Veličkienė, teikdama dalyviams atminimo dovanas ir padėkas, didžiavosi darbų profesionalumu ir liaudies tradicijų tęstinumu, kuriame įdėta daug kūrėjų širdies šilumos, kruopštumo ir laiko. Kol yra tokių kūrėjų, liaudies meno tradicijos perduodamos ateinančioms kartoms. Konkursinius darbus vertino komisija, kurią sudarė: Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direkcijos vyresnioji specialistė kultūrologė Sigutė Mudinienė, vyresnioji specialistė Giedrė Šukytė ir savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Juodagalvienė. Atrinktos šešios kūrėjos – Elvyra Černiuvienė iš Rimšės (verbos), Jolanta Šalnienė iš Meikštų (šiaudiniai sodai), ignalinietės margučių meistrės Nijolė Trinkūnienė ir Stasė Rastenienė, Vidmanta Visakavičienė (juostos ir sodai) iš Rimšės ir ignalinietė Zofija Laurinėnienė. Kūrėjų darbai bus eksponuojami spalio mėnesį Utenoje vyksiančioje regioninėje ,,Aukso vainiko“ parodoje. Laureates sveikino ir savivaldybės dovanas įteikė administracijos direktorė pavaduotoja Lina Gladkauskienė bei  Rasa Juodagalvienė. Parodos kuratorė muziejininkė Agnė Skunčikaitė įteikė padėkas ir atminimo dovanėles visiems kūrėjams, kurių gretose nepailstančios Dysnos bendruomenės moterys – Genovaitė Pivoriūnienė su drobiniais maišeliais ir padėkliukais, pirmininkė, akyvioji Jolanta Jurėniene su drobiniais maišeliais. Daugelis žavėjosi Mamerto Papšio tapybos darbais, kuris buvo, beje, vienintelis vyras visame dideliame kuriančių moterų būryje. Tautiniu motyvu džiugino pintines juostas pristačiusi Janina Paulavičienė iš Tverečiaus, patraukliomis riešinėmis stebino Audronė Zabulienė ir Aldona Maksima. Danutė Dervinienė ir Elena Skunčikienė močiučių dvasią perteikė savo mezginiuose, Dalios Skunčikaitės, Ingos Ponomarenko darbai lygiavosi į profesionalų gretas. Lankytojų širdis tikrai šildė Emos Trapikienės siūtos lėlytės ir Svetlanos Panavienės šiaudiniai žaisliukai, megztos kojinės, romantika dvelkė Jolantos Šalnienės sodai, gražios Valentinos Gruzdienės pagalvės ir antklodės, Rimos Kindurienės ir Elytės Smagurauskienės megzti rūbai bylojo apie kūrėjų darbštumą, originalumu išsiskyrė Onutės Martinėnienės sukurti skirtukai, gamtos harmonija alsavo Renės Peciulevičienės paveikslai iš grūdų, žavėjo Elenos Risakovienės nertos kepurėlės ir Elenos Skunčikienės subtiliais raštais nertos kojinės.

Septynioliktoji liaudies kūrėjų darbų paroda „Auksinis vainikas“ baigėsi. Lieka padėkoti visiems tautinių tradicijų puoselėtojams už triūsą ir pastangas. Tegul jų dvasia visuose darbuose spindi vis ryškesniu talentu ir puoselėja protėvių kūrybos motyvus ateinančioms kartoms.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje