Skip to content

In Memoriam Egidijui Karlai

MI informacija

Mirtis – tai slenkstis, bet ne pabaiga, 
Brangiausi žmonės eina ir palieka… 
Tačiau nuo jų nusidriekia šviesa, 
Ir atminty gyvi išlieka.

Šiandien, rugsėjo 3 d., į paskutinę kelionę palydimas Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos ugniagesys gelbėtojas Egidijus Karla. Jo gyvybė užgeso rugpjūčio 31 d. Varėnos rajone, Aleksandro Barausko pasienio užkardoje, vykdant pavestą užduotį.

E. Karla gimė Ignalinoje, 1974 m. rugsėjo 1 d. 1995 m. baigė Vilniaus aukštesniąją transporto mokyklą ir įgijo transporto automatikos inžinieriaus – asistento kvalifikaciją. Nuo 1997 m. sausio 2 d. iki 1997 m. gegužės 30 d. dirbo Ignalinos rajono priešgaisrinės tarnybos Dūkšto priešgaisrinėje dalyje viršininku. Tarnybą vidaus reikalų sistemoje pradėjo 1997 m. birželio 2 d. 

Vidaus tarnybos puskarininkis E. Karla turėjo profesionalius incidentų likvidavimo įgūdžius, gebėdavo operatyviai priimti sprendimus. Jis ypač pasižymėjo gesindamas prieš kelerius metus kilusius gaisrus Ignalinos rajono UAB „Legra“ durpyne, Ceikinių Švč. Mergelės Marijos ir Kazitiškio Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčiose. E. Karla nesyk dirbo pavojingomis sąlygomis ir įdėjo daug pastangų, likviduodamas gaisrų padarinius. 

Už pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybą jis ne kartą buvo skatintas Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko padėkomis, vienkartinėmis piniginėmis išmokomis. Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga už drąsą ir ryžtą buvo apdovanotas vardine dovana Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ženklu „Už nuopelnus priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai“.

Skaudi netekties gėla prislėgė jo šeimą ir artimuosius. Te mūsų visų užuojauta suteikia jiems stiprybės.

Netektis skaudžiai palietė visus, su kuriais jis dirbo gesindamas gaisrus, gelbėdamas žmonių gyvybes ir padėdamas nelaimėse. Dėl jo žūties gedi šalies ugniagesiai gelbėtojai ir Valstybinės priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir darbuotojai. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje