Skip to content

Pasienyje žuvo Ignalinos ugniagesys

Antradienį, 9.55 val., pasienyje su Baltarusija, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės pasienio ruože, rengiantis tiesti ir montuoti koncertiną, kirsdamas krūmus grandininiu pjūklu mirtinai susižalojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM (PAGD) pareigūnas Egidijus Karla, kuriam šį trečiadienį būtų sukakę 47-eri metai. 

Žuvusysis dirbo Ignalinos gelbėjimo tarnyboje. Ugniagesiai iš įvairių regionų trečia savaitė dirbo numatytus darbus. Šią savaitę dirbo Panevėžio valdybos ugniagesiai, Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba priklauso Panevėžio priešgaisrinei gelbėjimo valdybai. Neoficialiais duomenimis, ugniagesį galėjo sužaloti trūkusi pjūklo grandinė. Nutrūkusi ji pataikė į pjūklą laikiusį vyrą ir jį mirtinai sužalojo. Greta buvę kiti ugniagesiai kolegai bandė padėti, vėliau jį dar bandė gelbėti ir atvykę greitosios pagalbos medikai, tačiau sužalojimai buvo per sunkūs.

Nepaprastai apmaudus atvejis, kada ir greta buvę kolegos, kurie žino, kaip suteikti pagalbą, kurie yra ne kartą gelbėję kitų gyvybes, tiesiog nesugebėjo sustabdyti kraujavimo. Turbūt toks sužeidimas gali pasitaikyti vienas iš milijono, kai yra neįmanoma nieko padaryti praktiškai. Todėl darbuotojams prireikė psichologų pagalbos. Iškvietus greitąją pagalbą, medikams pareigūno gyvybės išgelbėti nepavyko. 

„Ši nelaimė sukrėtė mus visus. Pareigūnas žuvo vykdydamas savo pareigą, padėdamas stiprinti valstybės sienos su Baltarusija apsaugą. Dėl skaudžios netekties nuoširdžiai užjaučiu žuvusiojo šeimos narius, artimuosius ir kolegas ugniagesius gelbėtojus. Šiuo sunkiu metu ugniagesių gelbėtojų bendruomenei linkiu tvirtumo ir susitelkimo“, – pranešime cituojama vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ji taip pat pridūrė, kad bus pasirūpinta ir laidojimo išlaidomis: „Tai yra mūsų pareiga. Suprantame, kad šitie materialiniai dalykai, šitos kompensacijos tikrai negali kompensuoti to širdies skausmo ir netekties, bet tikimės, kad tai bus nors nedidelis, bet kažkoks kompensavimas šioje nelaimėje. Šiuo metu dėl šio atvejo vyksta ikiteisminis tyrimas, taip pat vyksta tarnybinis patikrinimas, ir tikimės, kad pasibaigus jiems, turėsime daugiau informacijos ir žinosime daugiau aplinkybių“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Pareigūnas ugniagesiu gelbėtoju dirbo 25-erius metus, buvo darbštus, sąžiningas ir doras pareigūnas, ne kartą skatintas. Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad netekome sąžiningo, tarnybai atsidavusio pareigūno. Tai didžiulė netektis mums visiems, nes būtent tokie žmonės savo kasdieniniu ir sąžiningu darbu kuria, saugo ir stiprina valstybę. Nuoširdžiai užjaučiu velionio šeimą ir artimuosius bei visą ugniagesių gelbėtojų bendruomenę šią sunkią netekties valandą“, – sakoma valstybės vadovo užuojautoje. 

Lietuva, gindamasi nuo Baltarusijos režimo organizuotos hibridinės atakos ir neteisėto migrantų antplūdžio, yra priėmusi sprendimą pasienyje su Baltarusija statyti fizinį barjerą – tvorą su koncertina. Fizinio barjero įrengimas – tai ypatingos valstybinės svarbos projektas. Lietuvos–Baltarusijos pasienyje fizinį barjerą stato Lietuvos kariuomenės ir PAGD suformuotos brigados. Įvertinus spygliuotos tvoros rizikas, nuo šiol pasienio ruože budės paramedikai (galimai pareigūnas mirė stipriai nukraujavus, o medikų darbų vietoje nebuvo. Bandė padėti kolegos, tačiau tai nepadėjo).

Kadangi medikų nebuvo, ugniagesių gelbėtojų profsąjungos vadovai svarsto galimybę pareikalauti iš darbams vadovavusių asmenų atsakomybės. Profsąjungos vadovas Saulius Džiautas sako, kad ugniagesiai gelbėtojai savo tiesioginio darbo nemeta – pasienyje talkininkauja laisvu nuo darbo metu dirbdami viršvalandžius. Už juos gauna ne dvigubą, o pusantro karto didesnį užmokestį. Jis apgailestavo, kad dėl nedidelio atlyginimo ugniagesiams tenka griebtis papildomų darbų. „Nuolatiniame nepritekliuje esantys ugniagesiai, gyvenantys skurdžiai, puola užsidirbti prie bet kokio darbo. Šis darbas buvo papildomas“, – neslėpė S. Džiautas. Jis nurodė, kad šiuo metu trūksta 700 pareigūnų, kurių darbą „dengia“ persikomplektavę ugniagesiai. Pasak profsąjungos vadovo, žuvusiojo šeimai bus išmokėta kompensacija, taip pat padengtos laidojimo išlaidos, preliminariai kompensacija gali siekti apie 160 tūkst. eurų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusiojo šeimai ir artimiesiems. „Nuoširdžiai užjaučiame šeimą ir artimuosius ir gedime kartu.“ Jis patikino, jog žuvusio ugniagesio gelbėtojo artimiesiems bus suteikta visokeriopa pagalba. Žuvusio kolegos gedi visi valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai. 

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė reiškia užuojautą dėl ugniagesio gelbėtojo E. Karlos mirties. „Apmaudžiomis aplinkybėmis netekome žmogaus, kuris sunkiu šaliai metu dirbo, kad Lietuvos valstybės siena būtų geriau apsaugota, ir kurio profesija buvo gelbėti kitus žmones. Užjaučiu velionio šeimą ir artimuosius bei kolegas“, – sakoma premjerės užuojautoje.

Liko žuvusio pareigūno žmona ir našlaite paauglė dukra.

P. S. Lieka klausimai: buvo skelbta, kad tas ir tas tvorai statyti konkurse laimėjo keliasdešimt milijonų eurų. Tai kodėl tuose darbuose dirba dar ir ugniagesiai gelbėtojai iš įvairių rajonų, kurie tų milijonų nematys? Kodėl koncertinos tiesimo aplinkos paruošimo darbams negalėjo būti pasitelkti ESO padaliniai, kurie valo krūmynus ir elektros linijas, o naudojama pigi darbo jėga – ugniagesys?

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje