Skip to content

Nuomojamų serverių saugumas: kas priklauso nuo mūsų pačių?

MI informacija

Serveris verslui – tai tarsi seifas, kuriame saugomas svarbiausias virtualus turtas. Galima prarasti kompiuterį ar kitą išmanųjį įrenginį, ir tai neabejotinai yra pavojingas nuostolis. Tačiau jei kyla grėsmė pačiam serveriui, kur patalpintos įmonės naudojamos sistemos, svetainė, el. parduotuvė, programos ir kita – tuomet patiriama išties rimtų nemalonumų. Jei serveris nuomojamas, jo ir jame laikomų duomenų saugumu turi rūpintis ne kuri nors viena pusė, o abi. Nuo nuomotojo labiau priklauso fizinis įrangos saugumas, o nuo nuomininko – virtualus. Ką reikėtų žinoti, norint, kad išsinuomotas dedikuotas serveris liktų saugus?

Žinokite ir stebėkite savo poreikius

Jei serverį jau nuomojatės, galite lengvai sekti, kiek įprastai resursų prireikia jūsų projektams – per dieną, savaitę ar mėnesį. Tai svarbi informacija, nes būtina laiku atpažinti, jog sistemos susidūrė su, pavyzdžiui, smarkiai padidėjusiu užklausų ar svetainės lankytojų skaičiumi. Jei jį numatėte, nes, pavyzdžiui, paskelbėte apie nuolaidas, taikomas el. parduotuvėje, viskas gerai. Tačiau jei nieko panašaus neplanavote, jau galite žinoti ir atsekti, kada, kaip susidarė pernelyg didelis srautas.

Atlikite atnaujinimus laiku

Sisteminiams atnaujinimams dažniausiai prireikia laiko – būtent dėl to dauguma juos ir nukelia vis kitam kartui. Tačiau naujiniai dažnai padidina ne tik funkcionalumą, patogumą, bet ir saugumą. Taip gali būti laiku užkirstas kelias saugumo spragoms, dėl kurių įsilaužiama į sistemas ir nutekinami duomenys. 

Jei vis pritrūkstate laiko sistemos priežiūrai, galbūt verta pasvarstyti apie nuosavus IT specialistus. Taip pat sprendimas gali būti nuomojamo serverio priežiūros patikėjimas duomenų centro komandai. Šiuo atveju bet kurio, „cloud“ ar dedikuoto, serverio įranga bus papildomai stebima, o iškilus problemoms, apie šias būsite operatyviai informuoti. 

Saugokitės ir programomis, ir sąmoningumu

Programų, skirtų duomenų apsaugai, skaičius auga kone kasdien. Papildomas barjeras kuriamas įvairiausioms kenkėjiškoms programoms, įskiepiams, DDoS atakoms. Naudotis jomis – tiesiog būtina. Atsirinkite tai, kas geriausiai atitinka jūsų poreikius. Į tokias programas, jei vystote rimtą projektą, verta ir investuoti papildomai.

Dar vienas svarbus dalykas – reguliarus, neatidėliojamas duomenų kopijų kūrimas. Juo gali pasirūpinti ir duomenų centrai – pasitikrinkite, ar jūsiškis teikia tokią paslaugą. Nutikus incidentui, reguliariai išsaugomos kopijos leidžia greitai atkurti versiją, kurioje dar nebuvo padaryta žalos.

Visgi pats svarbiausias dalykas, siekiant užtikrinti savo projektų saugumą, yra tuo pačiu ir paprastas, ir sudėtingas. Tai – tiesiog sąmoningumas, skatinantis kritiškai įvertinti tiek savo, tiek savo komandos narių veiksmus bei žinias. Pasistenkite edukuoti savo darbuotojus ar kolegas, kad jie gebėtų atpažinti įtartinus failus, nuorodas, užklausas. Sąmoningumas paskatins ir laiku atlikti visus būtinus sistemų priežiūros darbus. 

Nemaža dalis atsakomybės gula ant duomenų centro specialistų pečių: jie turėtų pasirūpinti fiziniu įrangos saugumu, apimančiu ne tik įėjimo kontrolę, bet ir ugnies, vandens barjerus. Patikimas duomenų centras taip pat pasirūpins infrastruktūros dubliavimu, atsarginėmis kopijomis bei papildoma apsauga nuo DDoS atakų. Visgi geriausią rezultatą užsitikrinsite dirbdami kartu, papildydami vienas kitą atsakingais sprendimais.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here