Skip to content

Tinklinio tradicijoms N. Daugėliškyje – daugiau nei 80 metų

Daugėliškio krašto bendruomenės inf.

Prieš metus Naujajame Daugėliškyje įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė vilioja ne tik vietinius šios populiarios sporto šakos entuziastus, bet ir komandas iš Vilniaus, Utenos bei Visagino. O neseniai kaimelio gyventojos Valerijos Streikuvienės atnešta nuotrauka atvėrė neįtikėtiną istorinį faktą, kad daugiau nei prieš aštuonis dešimtmečius Daugėliškyje aktyviai buvo žaidžiamas tinklinis, sukviečiantis studentų komandas iš visos Lietuvos.

Daugėliškio krašto bendruomenės siekis nuošaliame kaime įrengti profesionalią paplūdimio tinklinio aikštelę sulaukė įvairių nuomonių. Skeptikai motyvavo vis mažėjančiu jaunimo skaičiumi, tačiau šią idėją palaikė mokyklos bendruomenė ir jos direktorė Rima Cibulskienė. 

Taigi 2019–2021 m. Daugėliškio krašto bendruomenė partnerystėje su Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriumi įgyvendino projektą „Fizinio aktyvumo skatinimas ir plėtra Daugėliškio krašto bendruomenėje“. Projekto lėšomis buvo įrengta tinklinio aikštelė, nupirkta įranga, apranga, kamuoliai, organizuotos ketverios varžybos „Daugėliškio krašto“ taurei laimėti. Tinklinio aikštelėje vyko ir kiti vaikų ir jaunimo renginiai – „Vaikiškos Mindauginės“ ir „Pramogos ant smėlio“.

Įsimintinas buvo birželio mėnesį vykęs II paplūdimio tinklinio turnyras, kuriame varžėsi 10 komandų. Į varžybas susirinko ne tik žaidėjai, bet  ir gausus būrys sirgalių: draugų ir artimųjų, o sveikinamąjį žodį tarė Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė Agnė Paukštienė.

Fizinio ugdymo mokytojo  Juozo Švogžlio švilpukas skelbė varžybų pradžią ir, žinoma, sužaidus visoms komandoms – rezultatus. Tarp merginų (moterų) pirmąją vietą ir „Daugėliškio krašto“ taurę iškovojo daugėliškiečių komanda „Mamytės“ (Danielė Paukštytė ir Akvilė Bikulčienė), atvykusios į varžybas su savo mažosiomis atžalomis.

Vaikinų pogrupyje pergalę iškovojo komanda „Ignalina 2“ ir jos dalyviai Lukas bei Liudvikas.

Rugpjūtį vykusios varžybos buvo skirtos Daugėliškio krašto bendruomenės 10-mečiui paminėti, kuriose varžėsi merginos ir vaikinai iš Ignalinos, Utenos ir Visagino. Tarp vaikinų nugalėtojais tapo Liudvikas ir Alanas (Ignalina), merginų – Eglė ir Akvilė iš Vilniaus.

Džiugu, kad su jaunimu visuomet žaidė Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų, oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos, 4-ojo radiolokacinio posto kariai Saulius Kamarauskas ir Mantas Mikulėnas.

Tinklinio tradicijos ir jaunimo entuziazmas šiai sporto šakai įgauna pagreitį. Tikimės, kad įgyvendintas projektas padėjo stiprius pamatus fiziniam aktyvumui ir jo plėtrai N.Daugėliškyje, kuriame jaunimas rungsis iš visos Lietuvos, kaip ir prieš aštuonis dešimtmečius.

Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Paplūdimio tinklinis – šiuo metu jaunimo tarpe populiari komandinė sporto šaka, žaidžiama atviroje erdvėje ant smėlio. Kaip ir klasikiniame salės tinklinyje, paplūdimio tinklinio žaidime rungiasi dvi komandos po du žaidėjus. Paplūdimio tinklinio žaidimas buvo sukurtas Šiaurės Amerikoje, PietųKalifornijoje.

O krepšinis N. Daugėliškyje gyvavo dar prieš karą, lenkmečiu. Tai matote archyvinėse 1937 m. nuotraukose, išlikusiose Valerijos Streikuvienės asmeniniame archyve.

Daugiau: SPORTINĖ APRANGA

2 komantarai (-ų)

  1. Rugpjūčio 28 d. buvo organizuojamos merginų tinklinio varžybos „Daugėliškio krašto” taurei laimėti. Turnyras buvo „ant tiek geras”, kad varžybų dieną nepasirodė net patys organizatoriai (nors apie dviejų komandų dalyvavimą buvo informuota varžybų išvakarėse bei varžybų rytą). Tai apie kokią tradicijų palaikymo idėją čia kalbama? Ar čia viskas buvo daroma gal veikiau ne dėl „tradicijų”, o dėl Sporto rėmimo fondo lėšų? Su tokiu organizavimu buvo parodyta didelė nepagarba žaidėjoms. Apgailėtina.

  2. Taip, Ieva, kartais šaukštas deguto visą medaus statinę sugadina. Jau visi tai žino. Dalyvių atsiprašyta. Išvados jau padarytos, o pyktis ne pats geriausias vaistas.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje