Skip to content

Atviras su savo prisiminimais

Praėjusį šeštadienį Palūšėje, „Žvejo krante“, pristatyta radijo laidos „Kelyje“ vedėjo Antano Šilkūno knyga „Laimės trupiniai“. Pasak autoriaus, 15 metų dirbant tiesioginiame eteryje, savaime susirenka gausybė įsimintinų istorijų. Knygos nebūtų, jei ne kolegės Ievos draugiškas stumtelėjimas. Sunkiausia – sėsti prie kompiuterio ir nuosekliai viską užrašyti, sudėlioti. „Laimės trupiniai“ neturi tikslo moralizuoti, tvirtai skiepyti vienokias ar kitokias nuostatas. Tai – prisiminimų nuotrupos, autobiografinė knyga, kurioje kalba sutiktų žmonių istorijos, sugautos ir įamžintos akimirkos. Knygos autoriui tenka pakalbinti keletą šimtų žmonių per metus. Jis išmoko klausytis ir klausti, ko gal būt neklausia kiti. Nėra neįdomių asmenybių – sako Antanas. Kiekviename sutiktame galime rasti gyvenimo pamokas. 

„Laimės trupiniai“ – suaugusiems. Herojų dialoguose pasitaikantys keiksmažodžiai skirti emocijos pastiprinimui, pagyvinimui. Bet ne šitai – esmė. Knyga skaitytojui suteikia daugiau būties šviesos, skaidraus pozityvumo, žiūrėjimo per „lengvą ašarą“. Istorijose jaučiame nuoširdų autoriaus atvirumą, kuriame galima rasti kažką daugiau, tik mums reikalingo ir intymaus delikatumo. 

Pristatydamas save ignaliniečiams, Antanas Šilkūnas, su jam būdingu nuoširdumu pasakoja:

„Visas savo vaikystės ir paauglystės vasaras praleidau kaime, pas senelius, netoli Elektrėnų – grėbdamas šieną, ravėdamas burokus, dirbdamas visus ūkio darbus, ir šventai tikiu, kad kiekvienas iš mūsų labai daug atsinešame iš vaikystės. Tie prisiminimai tokie aštriai tikslūs, jog po trupučiuką nugulė į manuosius „Laimės trupinius“. Dabar tame pačiame kaime ir pats gyvenu, po tas pačias senutėles obelis karstosi ir mano dukra. O aš toliau užsirašinėju istorijas, jausmus ir patyrimus. Tėvas visada sakydavo, kad visko klausinėčiau babų. Deja, kaip ir daugelis, dabar gailiuosi daug ko nepaklausęs…“ 

Skaitymas Antanui lieka vienu iš maloniausių pomėgių – naujai atranda B. Sruogą, perpranta K. Sabaliauskaitę, lieka ištikimas amžinajai rusų klasikai, kurioje F. Dostojevskis, N. Gogolis ir kiti.

Antanas daugeliui žinomas kaip geras kulinaras, buvęs Vytaro Radzevičiaus vedamos laidos „Pasaulio puodai“ svečias, sekančią knygą planuoja leisti jau šia tema. Radijo eteryje galiojantis šūkis – niekada nežinai, kas bus toliau – veikia kiekvienoje gyvenimo detalėje, todėl ateičiai lieka išskaidrinti tai, kas jau bus lemta.

Aukštaitijos verslo centrui – 5-eri

Literatūrinės popietės programą, vykusią „Žvejo krante“, papildė kolegų ir bendraminčių sveikinimai, skirti 5-ojo gimtadienio proga UAB „Aukštaitijos verslo centro“ kolektyvui ir steigėjams – Linui Perveneckui ir Vaidotui Petroniui. Palūšėje įsikūrę verslininkai – kūrybingi žmonės, nestokojantys gerų minčių, sugebantys dirbti bet kur. Verslininkai kasmet prisideda prie Palūšėje vykstančių švenčių „Trauk stintelę“, „Palūšės regata“ ir kitų organizavimo, rėmimo, palaiko draugiškus santykius su kaimo bendruomene, organizuoja pažintines veiklas, vaikų temines ir išgyvenimo stovyklas, krepšinio turnyrus, ekskursijas po Aukštaitijos nacionalinį parką. 

Gimtadienio proga sveikinimo žodžius tarė LR seimo narys Gintautas Kindurys, Henrikas Šiaudinis, kolegos, pažįstami, bendraminčiai. Verslininkams ir visam kolektyvui linkėta tolimesnės aktyvios ir produktyvios veiklos, garsinant mūsų kraštą. 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje