Skip to content

Turbina: kaip prižiūrėti?

MI informacija

Turbina, specialistų dar vadinama, kaip turbokompresorius, yra svarbi automobilio dalis. Tai dyzelinio variklio mazgas, kuris leidžia pagerinti visą variklio charakteristiką. Šis agregatas susideda iš dviejų dalių: dujų turbinos ir kompresoriaus, kurie yra sujungti į vieną. Kadangi yra svarbi mašinos dalis, jai sugedus tenka sumokėti nemažą sumą pinigų. Tad kaip ją prižiūrėti norint išvengti gedimų?

Veikimo principas

Turbinos veikimo principas yra gana paprastas. Varoma išmetamųjų dujų, ji velenu sujungta su kompresoriumi, kuris pumpuoja orą į variklį. Dėl didesnio oro kiekio cilindre daugiau kuro galima sudeginti viename variklio cikle. Daugiau sudegusio kuro, reiškia daugiau išmetamųjų dujų tad, tuo didesnė galia ir išsiplėtimas. Nors didesnis oro kiekis reikalauja ir didesnio degalų kiekio, turbina leidžia pasiekti žymiai geresnę degalų ekonomiją.

Priežiūra

Turbokompresoriaus priežiūra yra ganėtinai paprasta, tereikia dažnai keisti variklio alyvą, kad iš jos pasišalintų nereikalingos šiukšlės. Rekomenduojama pusiau sintetinę (pigesnę) variklio alyvą keisti kas 5 000 kilometrų, o naudojant sintetinę alyvą – kas 10 000 kilometrų. Reguliariai keisti alyvą svarbu, nes sena alyva gali sudeginti ir palikti apnašų alyvos linijoje bei karteriuose. Taip pat, patariama reguliariai keisti oro filtrus ir naudoti aukštos kokybės kurą, kuriame yra priedų kuro sistemai ir purkštuvams likti švariems. 

Gedimai

Turbinos gedimai pastebimi iš įvairių pašalinių faktorių tokių kaip, keisti automobilio garsai, suintensyvėjęs švilpimas, , padidėjęs dūmingumas, sumažėjusi automobilio trauka ir padidėjusios tepalų ir kuro sąnaudos. Visi šie gedimai gali kilti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, ne laiku ir nekokybiškai atliktų automobilio techninės priežiūros arba eksploatacijos. Kadangi turbina yra viena sudėtingiausių automobilio detalių, atsiradus gedimams, rekomenduojama vykti į servisą. 

Kaip ir kiti automobilio mechanizmai, taip ir turbina nėra amžina, visuomet yra gedimo tikimybė. Tinkamai prižiūrint galima išvengti gedimų arba juos, kuriam laikui atitolinti. Tad, jei norite patikrinti turbinos stovį arba susidūrėte su gedimu, galite kreiptis čia: https://www.salvis.lt/turbinu-remontas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje