Skip to content

Afganistaniečiai glaudėsi Rimšės sodyboje

Parengė Jonas BALTAKIS

Rugsėjo 5–9 d. penki Afganistano piliečiai, dėl kurių Europos Žmogaus Tiesių Teismas (EŽTT) nusprendė taikyti laikinąsias apsaugos priemones, buvo Lietuvos teritorijoje, sodyboje Rimšės seniūnijoje. Valstybės sienos apsaugos tarnyba, pasak jos vado pavaduotojo A. Montvydo, tokių duomenų neturėjo. Į EŽTT kreipęsi migrantai neįleisti į Lietuvą, grįžo atgal į Baltarusiją , o vėliau vėl perėjo Lietuvos sieną. Po kelių dienų dar kartą Lietuvoje atsidūrusiems afganistaniečiams galiausiai buvo leista pasiprašyti prieglobsčio, jie perkelti į Pūškų pasienio užkardą.

Migrantai teigia sulaukę pagalbos iš Lauros. Patys afganistaniečiai įvykių eigą aiškino taip: rugsėjo 5 d. jie pateko į Lietuvą ir šalyje buvo iki rugsėjo 9-osios. Migrantai teigė pasiprašę pagalbos sodyboje, kurioje gyvenanti moteris, vardu Laura, sutiko jiems padėti. Tai ji esą ir pagelbėjo susirandant advokatą. Tokią pačią istoriją Seime pasakojo ir afganistaniečiams atstovaujanti advokatė A. Astrauskienė, kuri teigė, kad migrantai vienoje Rimšės miestelio sodyboje sulaukė pagalbos – maisto ir vandens. Anot jos, būtent šioje sodyboje ji ir susitiko su migrantais, o vėliau kartu patraukė prie pasieniečių atraminio posto. Asmenys toje sodyboje laukė to sprendimo.

Dabar dėl galimo migrantų slėpimo atliekamas ikiteisminis tyrimas. Trys Rimšės sodybos gyventojai Panevėžio apygardos prokuratūroje apklausiami kaip specialūs liudytojai. Nes galbūt padaryta nusikalstama veika – neteisėtai sieną kirtę migrantai kurį laiką galėjo būti apgyvendinti pasienyje esančioje sodyboje. Specialiojo liudytojo statusas asmeniui yra suteikiamas tuomet, kai byloje yra duomenų apie jo galbūt padarytą nusikalstamą veiką, tačiau jų nėra pakankamai tam, kad tam asmeniui būtų pareikšti įtarimai. Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą migrantų gabenimą per sieną arba neteisėtai sieną jau kirtusių migrantų gabenimą ar slėpimą šalies viduje numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here