Skip to content

Skaldyk ir valdyk

MI informacija

Divide et impera (lot. skaldyk ir valdyk), pasakė vienas iš Romos imperatorių. Tai romėnų užkariavimų, naujaisiais laikais – kai kurių valstybių užsienio politikos principas. Romos respublikoje taikytas siekiant išardyti su Romos politine plėtra kovojančių ar jai priešiškai nusiteikusių miestų, bendruomenių sąjungas, imperijos vėlyvuoju laikotarpiu – Romą puldinėjančių genčių sąjungas. 340–338 prieš Kristų vieną po kito užvaldydami Lotynų sąjungos miestus, romėnai jiems suteikdavo skirtingas teises, nevienodą statusą. Divide et impera taktiką romėnai naudojo ir kovodami su germanais.

Šią taktiką perėmė ir dabartinė rajono valdžia. Štai vienas šviežiena kvepiantis pavyzdys. Dūkšte labai aktyvi vietos krašto bendruomenė. Rašo projektus, gauna jiems finansavimą, projektai sėkmingai įgyvendinami, ne taip, kaip seniūno A. Šakalio fontano miesto aikštėje projektas ir pažadai. Bet nesėkmė – į autoritarinį seniūnavimą linkęs Dūkšto galva neranda bendros kalbos su krašto bendruomene. Išvaikyti miesto kultūros darbuotojai su seniūnu taip pat nebendrauja (beje, iš darbo išėjus paskutinei kultūros darbuotojai, dabar Dūkšte, kažkada garsėjusiame kultūriniu gyvenimu, neliko nė vieno kultūros darbuotojo (kaip ir Kaniūkuose). Tai, pirmiausia, kultūros patarėjos Marijonos nuopelnas.

Taigi, organizaciniu požiūriu ne itin pasisekus Dūkšto 160-mečio šventei ir itin sėkmingai nuvilnijusiai atlaidų šventei, organizuotai be valdžios, seniūną ir Marijoną ant kilimo, sako, buvo pasikvietęs rajono galva ir pagrasė – darykit ką nors. Ir padarė. Praėjusią savaitę seniūnas susikvietė politine prasme lojalius sau dūkštiečius ir įkūrė… antrą Dūkšto krašto bendruomenę. Pirmininke išrinkta mokytoja Jovita Petkelienė. Konkurencija, žinoma, sveikas dalykas, bet kai ir ji dirbtinė, su politiniu prieskoniu, visa tai jau neskanu. Tad realija tokia – Dūkštas susiskaldęs, tiksliau, suskaldytas, kaip ir visa rajono visuomenė. Už tai „katutės“ socdemams…

xxx

Ir gera rajono žinia. Visi nelegalūs migrantai, gyvenę Linkmenyse ir Kazitiškyje, jau išvežti. Ir ką dabar veiks meras?..

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje