Skip to content

Kugaudų giminės žiniai

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Savivaldybė elektroniniu paštu gavo įdomų laišką iš  Rusijos, Murmansko srities miesto Mončegorsko* (žiūr. nuotr.). Tatjana Kugauda (Kugavda) kreipiasi pagalbos į visus ignaliniečius. Ji nori bent kažką sužinoti apie Ignalinoje gyvenusius giminaičius. 

Moteriai buvo atsakyta, kad jos laišką paviešinsime ir būtinai jai parašysime, jei atsirastų kokių nors gerų žinių, taip pat jai nusiųsta senų ir naujų nuotraukų, kad galėtų pamatyti, kaip atrodė ir dabar atrodo Ignalina, geležinkelio stotis. Pridedamas laiško vertimas į lietuvių kalbą ir originalas rusų kalba, jei atsirastų rusakalbių, kuriems taip būtų geriau suprantama. Dėkojame laišką išvertusiam mokytojui Eugenijui Bendoriui. Lauksime gerų žinių! Tatjanai tai būtų nuostabus jos gyvenimo įvykis.   

„Gerbiami ignaliniečiai! Kreipiuosi  į jus su prašymu padėti surasti savo giminaičius Kugaudas. Mano senelis Vikentijus (Vincas) Kristupo sūnus Kugavda (taip jo pavardė rašoma rusiškai) dirbo geležinkeliečiu Ignalinoje. Geležinkelietis buvo ir jo tėvas Kristupas. Prosenelė – Ona Oginskaitė. Šeimoje buvo penki vaikai. Pirmajame pasauliniame kare senelis Kristupas buvo sužeistas, gydėsi Rusijos mieste Čerepovece. Ten sukūrė šeimą. Tėvo ir mano svajonė – atvažiuoti į Lietuvą, aplankyti Ignaliną. Labai norėtume pamatyti savo giminaičius,  aplankyti ir pasigrožėti vietomis, kur gyveno šeima. Aš dailininkė, gyvenu Tolimojoje Šiaurėje, Kolos pusiasalyje, Mončegorsko mieste. Galbūt Ignalinoje gyvena Kugaudos, su kuriais mano tėvas Vincas ir senelis Kristupas Kugaudos, prosenelė Ona Oginskaitė ir aš esame giminaičiai. Tatjana Kugavda“

„Дорогие жители Игналина! Доброго времени суток! Обращаюсь к вам с просьбой о поиске своих родных по фамилии Кугауда… возможно так она пишется и звучит на литовском языке… Мой дед Викентий Христофорович Кугавда (так, по-русски пишется фамилия). Работал с детства на железной дороге в Игналина, где работал и его отец Христофор (Криштоф)… Прабабушка- Анна Огинская. В семье было5 детей. После ранения в первой мировой войне дед был направлен на лечение в г. Череповец. Там он основал семью. Мечта моего отца и моя мечта – побывать в Литве, в Игналина… Очень бы хотелось увидеть своих родных и полюбоваться на места, где жила семья… Я – художник, живу на Крайнем Севере, на Кольском полуострове… в г. Мончегорске… Возможно, кто-то знает семью в Игналина с такими данными. Прошу вас, добрые люди, откликнитесь! Татьяна Кугавда)

Jeigu atsirastų kažką žinančių apie Kugaudas Ignalinoje, labai prašome pranešti žemiau nurodytais kontaktais: tel. (8 386) 51824, el. p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

*Mončegorskas – pramoninis metalurgijos miestas už poliarinio rato, įkurtas 1935 m., atradus vario, nikelio, kobalto klodus. Dabar mieste gyvena 40 675 žmonės. Miestas yra už 115 km į pietus nuo Murmansko.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here