Skip to content

Švenčių malonumai

MI informacija

Įvairiaspalvio gamtos žavesio pamaloninti sulaukėme tikrai natūralios bobų vasaros. O dar ir spalio mėnuo ypatingai gausus gražių švenčių. Žiūrėkim kalendorių: spalio 1 d. – pagyvenusių žmonių, kelių policijos, muzikos ir šypsenų diena, spalio 2 d. – policijos, kūno kultūros ir sporto diena ir veltinio diena, spalio 5 d. – Tarptautinė mokytojų diena, spalio 7 d. – Krašto apsaugos diena, spalio 9 d. – Derliaus diena, spalio 10 d. – Vietos savivaldos diena.

Sujungus į vieną, būtų tikra bendruomenės diena, kai būtų pagerbti rajono žmonės, išrinkti labiausiai pasižymėję ir apdovanoti dovanomis, premijomis. 

Taigi spalio 2 d., minint Policijos, Kūno kultūros ir sporto bei Veltinio dieną ir nušurmuliavo rudens mugė, gausi gėrybių, svečių, seniūnijų ir įstaigų įdėto triūso: vaišino, dainavo, šoko, mokė įvairių amatų. Miela ir linksma buvo pasišnekučiuoti su kaimynu, seniai matyta šokėja iš gretimo kaimo, su tolimos seniūnijos seniūnu degustuoti savo gamybos gėrybes. Pagerbiami žemdirbiai ir tai yra nuostabu.

Nuslūgus euforijai, kad Kultūros centras yra jėga, tenka užduoti klausimus. Prekeivė nuo pamario paklausė – iš kur tokį vedėją ištraukėt? Ogi, sakau, nusipirkom, nes bagoti esam. Ji prekiavo toliau, palinkėjusi ateityje geresnio paieškoti.

Paskaitai spaudą, socialines medijas ir vis tiek kyla klausimas – kaip gi buvo pagerbti kiti spalio mėnesio profesinių švenčių atstovai? Valdžia pasakys – dėmesys parodytas visiems, kaip ir rinkiminėje programoje parašyta. Šabloniškas sveikinimas spaudoje, įstaigų vadovų aplankymas su dovanėlėmis (būtinai parodant fotografijas). Mokytojams nupirko po saldainių dėžutę (pasisaldinti savo karčią kasdienybę). Net metęs svarbius darbus, meras su švietimiečiais pasivažinėjo po Ilzenbergo dvarą (kyla klausimas, kodėl nepasirodė kelionės fotografijos ir kelionė į darbotvarkę nebuvo įtraukta?).

Šventes reikia mokėti švęsti, rodyti pagarbą žmonėms – taip pat. Kaip būtų gražu vienoje vietoje pamatyti pareigūnus, mokytojus, sportininkus, muzikantus, savivaldos darbuotojus ir žemdirbius. Pasidžiaugti jų darbais. Įspūdinga būtų matyti uniformuotą kariūną, besisukantį šokio sūkury, su tautiniais drabužiais pasipuošusią šokėją, mokytoją, besivaišinantį ūkininko užaugintais obuoliais, muzikantą, griežiantį armonika su sportininku. Idėjų kūrybingų žmonių galvose turi būti pilna. O gal jauną režisierių tvirtu stotu užstoja ūkininkų pirmininkė? Organizatoriai nutarė per Veltinio dieną pagerbti ūkininkus, net į aikštę traktorių atvarė. Kaip liaudyje sakoma – „pono/ponios valia“. Tebūnie.

Ačiū už šventę tiems, kurie šoko, dainavo, kiemelius įrengė, savo užaugintomis gėrybėmis dalinosi. 

Veronika (Ignalina)

3 komantarai (-ų)

  1. Toli eis ponia su tokiu undaroku. Sekančioj kadencijoj turės vožnesnį postą, nei dabar. Gal būsima merė ar dirikė:)))))))))0

  2. ideja sujungti į vieną didele švente gera.

  3. Perskaičiau FB Ignalinos rajono kultūros centro paskyroje skelbimą, kas spalio 29 d. bus šventė ryšium su artėjančiu kūrybiniu sezonu ir pagalvojau, kodėl dalyvauja tik tam tikri kolektyvai, o kur kiti, iš kultūros centro padalinių. Ar ten nieko nevyksta? Man atrodo, kad reikėtų ir iš kaimiškų vietovių pakviesti kolektyvus ir jų vadovus pasirodyti, remti kultūrą ir kaime, skatinti saviveiklininkus. Tikrai mūs rajone yra talentingų žmonių, kodėl gi jais nepasidžiaugti?


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje