Skip to content

Medis negyvena be šaknų, o pasaulis – be tvarkos (2)

Sigita TELYČĖNAITĖ

Rugsėjo 28 d. numeryje rašėme, kad ne visada žmogus laisvai pasirenka kaimynus. Gyvenimo aplinkybės į mūsų bendravimo ratą siunčia skirtingas asmenybes, kurių samprata apie buitį, švarą ir ramybę, deja, prasilenkia su mūsų požiūriu ir vertinimais.

Į laikraščio redakciją paskambinusi Asta R. (pavardė redakcijai žinoma) prašė pagalbos – beveik ketvertą metų lauktas socialinis būstas tapo tikru galvos skausmu. Tiksliau, ne pats būstas, o aplinka, kurioje vyksta nuolatinė kova su kaimynais dėl švaros, tvarkos ir ramybės.

Spalio 15 d., prie Technikos gatvėje esančio socialinio būsto susirinko būrelis gyventojų, atvyko policijos pareigūnės, atsakingos už darbą su bendruomene, dalyvavo Ignalinos miesto seniūnas Valentinas Rumbutis, pakviesti spaudos atstovai.

Diskusija apie bendrą tvarką ir jos priešininkus prapjovė visokių socialinių pūlinių, kuriuos matantiems, kyla mintys apie elementariausios bendravimo kultūros nebuvimą tarp gyventojų, nesuvokimą socialinio statuso ir atsakomybės nebuvimą.

Kas formuoja mūsų santykį su aplinka? Kodėl brandūs žmonės negeba pradėti tikslingo dialogo patys, o tęsia buitinėse smulkmenose kylančius nesutarimus, į kurių spręndimus įtraukiama policija, komunalinis ūkis, seniūnija ir visi kiti?..

Dešimtys skambučių ir policijos iškvietimų iš Technikos g. esančio socialinio būsto gyventojų – nepagrįsti situacijos rimtumu, ne pirmo svarbumo, nes policijos darbe užtektinai ekstremalių situacijų – aiškino parėigūnė Jūratė Pernavienė. Svarbus – konstruktyvus dialogas, suvokiant kiekvienam savo pareigas ir įsipareigojimus.  

Mėgindamos įvesti socialinę ir moralinę tvarką gyventojų sudarytame chaose, pareigūnės rekomendavo išsirinkti aukštų seniūnus, laiptinę, koridorius ir laiptus valyti pagal sudarytus grafikus, vaikus įpareigojo atsakingiau prižiūrėti žaidimų vietas, palaikyti tvarką, būti drausmingais esamoje aplinkoje. Gyventojams, nesuvokiantiems atsakomybės už užgauliojimus, rekomendavo prisiminti bausmių buvimą pagal įstatymus – už garbės ir orumo įžeidimą… Ateityje, dėl melagingų policijos iškvietimų, nepatvirtinančių situacijos rimtumo, bus rašomi administraciniai teisės pažeidimo protokolai skambintojui ir skiriama nuobauda.

Ar pasikeis aplinkos ramybės suvokimas gyventojų gretose, priklausys nuo jų pačių gebėjimų – toleruoti šalia kitaip mąstantį, objektyviai vertinti savo pilietinę poziciją, realiai suvokti, kad gyvename bendruomenėje. Seniai žinoma – medis negyvena be šaknų, žmogus – be tvarkos, bet pirmiausia ji privalo alsuoti mūsų širdyse, o nuo jos įsivyraus ramybė ir visoje aplinkoje. Viskas –Jūsų širdyse, gyventojai. 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here