Skip to content

Praleidęs progas patylėti

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Seimūnas Linas Slušnys Prezidentą Nausėdą prilygino 9 metų vaikui. Taip ir parašė: „Prezidento alter ego yra 9-erių berniukas“.

Su L. Slušniu šiuo požiūriu sunku ginčytis: šiaip ar taip, jis yra vaikų ir paauglių psichologas, psichiatras, taigi turėtų išmanyti, ką sako. Ir vis dėlto…

Kodėl toks triukšmas? Negi pirmą kartą Nausėda nusišneka? 

Priminsiu, kad šį kartą, nuvažiavęs į Briuselį, į Europos Vadovų Tarybą, Lietuvos Prezidentas Nausėda jį persekiojantiems žurnalistams pareiškė, kad Lietuvos Vyriausybė, taigi tie patys asmenys, kuriuos jis patvirtino kaip tinkamus vadovauti šaliai, šios vasaros pradžioje, kaip paprastai rašoma teismo nuosprendžiuose, veikdama grupėje ir iš anksto susitarusi, sabotavo Jo Ekscelencijos norą paskiepyti 70 proc. tautos.

Anksčiau Prezidentas sakė, kad skiepijimas forsuojamas. Na, maža ką žmogus sakė, ar jis gali viską prisiminti. 

Prezidento paskirtoji Premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad tokių Prezidento žodžių ji nekomentuos iš pagarbos prezidento institucijai. Ne konkrečiai šiam Prezidentui, o apskritai visai institucijai.

Manęs į pensininkus joks prezidentas neskyrė, todėl galiu be pagarbos pasakyti: Prezidentas apsidirbo kaip 9-erių – ne, ne metų, o mėnesių – berniukas. Gal ir švelniau reikėjo pasakyti, vis dėlto šis žmogus, kaip kai kas sako, „tautos išrinktas“…

Paksas, beje, irgi buvo „tautos išrinktas“. Kai kas net sako, kad Nausėdos gali laukti Pakso likimas. Kad kyla įtarimų dėl jo veiksnumo. Nesąmonė, aišku, ne įtarumai dėl veiksnumo, o viltys, kad Nausėdai gali būti surengta apkalta. Surengta gali būti, bet nepavyks: Nausėda draugelių Seime pakankamai turi ir niekas jo nepajudins, ką jis bepadarytų. Vien todėl, kad toks Prezidentas – „valdžiai blogiau“. 

Na, įsivaizduokime, kad į Prezidentus būtų išrinkę ką nors kitą. Sakykime, Saulių Skvernelį. Aišku, valstybėje būtų buvę ramiau, ir partijų gyvenimas būtų buvęs ramesnis. Gal net „valstiečių“ Sauliukas nebūtų išdavęs, nebūtų turėjęs laiko savo partiją kurti. Taigi, visai geras būtų buvęs prezidentas, juoba ir keliukas jau asfaltuotas. 

Tik dėl žmonos – būtų reikėję uždrausti jai į „feisbuką“ rašinėti, kad prezidento nekompromituotų. 

Bet ką čia apie žmonas šnekėti, su žmonomis ne vienam politikui nesiseka. Arba per kvaila pasirodo, arba per sena…

Taip, ir skiepijimas būtų ėjęs tolygiau, be jokių pakilimų ir nuosmukių prieš didžiąsias šventes. Jeigu sveikatos ministru būtų paskirtas Kepenis. Visi Nausėdos garbintojai būtų patenkinti: jokių kaukių, jokių karantinų ar sveikatos pasų, tik maudynės šaltame vandenyje. 

Įsivaizduokite: priešais kiekvieną parduotuvę – vandens vonia su plaukiojančiais ledukais. Pirkėjai, iškėlę virš galvos telefonus su Kepenio atvaizdu, plaukia į kitą krantą ir laimingi užeina į parduotuvę. Neišplaukę neina.

Kepenis sveikatos ministro poste ir Nausėdai tiktų. Geresnis variantas negu Arūnas Dulkys, tikrai geriau su pandemija būtų susidorojęs, pagal Jo Ekscelencijos planą.

Kai kurie politologai jau anksčiau, po eilinio Nausėdos pašnekėjimo, sakė, kad Prezidentas praleido progą patylėti. O kodėl valstybės vadovas turėtų tylėti? Visi jo kliedesiai turi būti, ir kai kurių politikų yra, priimami kaip vienintelė ir neginčijama tiesa. Valdžia sąmoningai kenkia  liaudžiai, kurią Prezidentas buvo pasiryžęs išgelbėti iki Mindauginių. Ir liaudis pritaria tokiai nuomonei. 

Netikite? Pasižiūrėkite į reitingus. Nausėda – tai tas politikas, kuriuo žmonės pasitiki labiausiai. Saviškis. Antrai kadencijai jį – tegul dar pasėdi Daukanto aikštėje. Jis tada visus paskiepys. Arba atvirkščiai. Bet netylės, sakys viską, kas ant seilės užeina, prie progos ir be progos. Su tokiu Prezidentu bent nenuobodžiai gyvensime.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here