Skip to content

3 didžiausios verslo svetainių saugumo problemos

MI informacija

Svarbiausias dalykas kiekvienoje verslo svetainėje yra saugumas. Dabar, kai pavojų skaitmeninėje erdvėje nuolat tik daugėja, šio kriterijaus aktualumas taip pat didėja. Tam, kad būtų lengviau išlikti saugiems, aptarsime dažniausiai pasitaikančias verslo svetainių rizikas ir kaip jų išvengti.

1. Pažeidžiamumas injekcijoms

Internete nuolat vykdomos užklausos ir duomenų perdavimas. Kodas (naršyklėje, serveryje, duomenų bazėje ir taip toliau) yra atsakingas už jų išdėstymą iš vieno subjekto į kitą. Užpuolikui užgrobus vieną iš šių komandų, įvyksta injekcijos ataka. Tokiu būdu sistema yra apgaunama, kad vykdytų netyčines komandas arba pasiektų duomenis be tinkamo leidimo. Veiksmingiausias būdas to išvengti – reguliarus programinės įrangos atnaujinimas. Taip sumažinama injekcijos atakų rizika. Kuo senesnė programa, tuo labiau tikėtina, kad užpuolikas žinos, kaip išnaudoti jos silpnas vietas.

2. Silpnas arba pažeistas autentifikavimas

Jeigu klientai turi paskyras jūsų svetainėje, šiems prisijungiant reikalingas tapatybės patvirtinimas. Siekiant užtikrinti duomenų privatumą, labai svarbu įsitikinti, kad bandantys prisijungti asmenys iš tiesų yra tie, kuo dedasi esą. Esant silpnam arba pažeistam autentifikavimui, įsilaužėliai gali prisiimti kieno nors kito tapatybę ir atlikti nesąžiningus veiksmus.

Programišiai turi prieigą prie šimtų milijonų galiojančių naudotojo vardo ar slaptažodžio kombinacijų. Jie gali sukurti apgaulingas numatytas administratoriaus paskyras, o pastebėję svetainės pažeidžiamumus ir pasitelkę automatizuotus įrankius, įsilaužti į sistemas.    

Norint apsisaugoti nuo tokių atakų, reikėtų naudoti dviejų faktorių autentifikavimą. Kuo daugiau kliūčių programišius turi įveikti, tuo jam sunkiau bus patekti į sistemą. Taip pat atkreipkite į seansų valdymą ir tinkamai nustatykite programos skirtąjį laiką. Kiekvieną kartą, kai naudotojas palieka svetainę, bet vis dar yra prisijungęs, sistema išlieka pažeidžiama.

3. Jautrių duomenų atskleidimas

Per pastaruosius metus jautrių duomenų atskleidimas buvo dažniausia ir didžiausią poveikį turinti ataka. Siekiant apsaugoti klientų duomenis, pirmiausia būtina pasirūpinti SSL sertifikatu. Tai elektroninis dokumentas, užšifruojantis naudotojo į svetainę suvedamą informaciją. Todėl trečiosios šalys negali įsiterpti ir nuskaityti jautrių duomenų. Tokiu būdu pasirūpinama, kad svetainė taptų saugi naudotojams.

SSL sertifikato įsigijimas turėtų būti vienas iš pirmųjų žingsnių po to, kai atliekamas domenų registravimas ir užsakomas hostingo planas. Jei dar tik planuojate kurti savo verslo svetainę, spauskite ant pateiktos nuorodos, užregistruokite domeną ir pasinaudokite visomis svetainės veikimui bei saugumui reikalingomis paslaugomis iš vienų patikimų rankų. 

Tam, kad internetinis verslas būtų sėkmingas, labai svarbu užtikrinti svetainės saugumą. Dabar, kai jau žinote didžiausias jo problemas, tai padaryti turėtų būti žymiai lengviau. O tam, kad internetinio projekto įgyvendinimas taptų dar sklandesnis, kreipkitės į patyrusią domenų registravimo ir hostingo įmonę. Pasinaudokite aukščiausios kokybės paslaugomis ir pasiekite geriausius įmanomus rezultatus.

1 komentaras

  1. Daug kas priklauso nuo pačios svetainės tipo. Jei tai tiesiog informacinio tipo svetainė, tai vargu bau, ar teks nerimauti dėl saugumo. Aišku, visai kas kita, jei saugote klientų duomenis ir pan.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here