Skip to content

Amžiaus vidurio modernusis stilius – vintažo mėgėjams

MI informacija

Gal ne visiems bus girdėtas terminas mid-century modern (liet. amžiaus vidurio modernusis), tačiau jeigu reikėtų greitai ir paprastai paaiškinti, iš karto primintume vintažo sąvoką. Sklandus kompromisas tarp seno ir naujo, tarp „šiuolaikiško“ ir „modernaus“, arba kitaip tariant amžiaus vidurio modernusis (vintažo) interjero stilius. Kas jam būdinga? 

Truputis kilmės ir istorijos

Šio interjero stiliaus kilmė siekia XX amžių. Įdomu tai, kad kai kuriuos amžiaus vidurio modernaus stiliaus interjero pavyzdžius galima laikyti meno kūriniais, nes juose atrandama daug XX amžiaus vidurio dizainerių kurtų vardinių baldų ir detalių. Šio stiliaus pagrindinis principas – atsisakymas daugybės dekoratyvinių idėjų, deklaruojantis vardinių baldų naudojimą, plastiko, metalo ir ypač – medienos interjero akcentai. 

Kalbant apie šiuolaikinius interjero sprendimus, tai nėra praėjusio laikmečio stiliaus ir daiktų kopijavimas, o tik savotiškas esminių šio stiliaus idėjų renesansas. Idėjų, kurios pasitelkiant interjero dizainą virsta šiuolaikinėmis medžiagomis, baldų kolekcijomis, savita tvarka ir estetika.

Stilistika

Amžiaus vidurio modernusis interjeras labai spalvingas, kūrybiškas, ryškus. Baldai grakščios, lakoniškos formos. Ryškūs medienos akcentai – sodrios raudonmedžio, buko, tikmedžio detalės, baldai. Šio stiliaus interjere svarbi yra baldų forma: kreivos, lenktos detalės, o, pavyzdžiui, sofa lova, komoda, lentyna, modernus fotelis būtinai turi grakščias medines kojeles.

Amžiaus vidurio modernaus arba vintažiniai interjerai sunkiai įsivaizduojami be įvairių geometrinių formų, raštų įvairovės, kurios matomos tekstilės gaminiuose bei ant tapetų. Kilimai, tapetai – ryškių spalvų kambario akcentai., nebijantys kontrastuoti su šviesesniais baldais. 

Tai ypatingas, retro ir klasikos interjero stilius, savyje kaupiantis savotišką nostalgiją seniems laikams, tačiau atsiveriantis, pasiduodantis ir naujovėms, vertinantis daiktų kokybę, unikalumą.

Roletai Internetu gera Kaina – Nuolaidos Net Iki -80% – Solemlux

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here