Skip to content

Galva vietoj futbolo kamuolio

Sekmadienį prie Vyriausybės vyko nevyriausybininkų mitingas. Mitinguotojai, daugiausi jaunimas, šaukė, kad neteisėtų migrantų išstūmimas yra neteisėtas, kad visus migrantus reikia įsileisti į Lietuvą, nes neteisėtų migrantų, atsiprašau, žmonių nėra. Kad reikia gerinti sąlygas apgyvendinimo centruose ir leisti nevyriausybininkams teikti humanitarinę pagalbą esantiems pasienyje.

Reikalavimų viršūnė: visus priimti ir integruoti, nes bet kokie kitokie veiksmai esą pažeidžia tarptautinę teisę. Apie tai, kad tiems vargšams skurstantiems migrantams Lietuva – per skurdi šalis, kad jiems paduok Vokietiją, nė žodžio. Beje, skurstantys migrantai tokius „mobiliukus“ turi, kad Lietuvoje tikrai pas retą klestintį (taip, turbūt, mano skurdžius, gelbstintys nevyriausybininkai) pamatysi.  

Išvakarėse, širdingas dėkui žiniasklaidai, plačiai nuskambėjo „irakiečių šeimos“ istorija. Pradžioje jie bandė patekti į Lietuvą Ignalinos rajone, bet buvo išstumti. Po kelių valandų šeima su mažamečiais vaikais atsidūrė netoli Vilniaus. Beje, kažkodėl niekas nesusidomėjo, kokiu būdu vaikučiai tokį atstumą įveikė – ristele bėgo? Ar kas pavėžėjo? Ir kas? Ir kiek už tai buvo sumokėta? Tiesa, tai jau paslaptis…

Nevyriausybininkai dėl irakiečių šeimos kreipėsi į seimūną Tomą Tomiliną, kuris anksčiau buvo „valstietis“ o dabar persimetė prie „skvernelininkų“. Matyt, valstiečio ūkį pardavė. Sakote, net neturėjo?..

T. Tomilinas labai norėjo į pasienį patekti, bet net šito vargšelio neįleido. Jis, antrindamas „žiniasklaidos atstovams“, tuo labai skundėsi. Apskritai žurnališiai tokiais dalykais labai nepatenkinti, jeigu juos į pasienį įsileistų, jie tuoj nustatytų, ar nepažeidžiamos žmogaus teisės, humaniškai visus priimtų. 

Na, ne patys, žinoma, nesu girdėjęs, kad bent vienas žurnališius būtų kokį nors migrantą priglaudęs. Kaip ir kiti žmogaus teisių gynėjai. Jie neteisėtiems migrantams pliušinių meškiukų atneša, kai kada net sauskelnių. Bet negirdėjau, kad kuris nors nevyriausybininkas būtų plovęs skriaudžiamų migrantų (per prastą maistą jiems Lietuvoje duoda) prišiktus termosus. Tai jiems per žema? 

T. Tomilinas žurnališiams paaimanavo, girdi, vaikų teisių gynėjai iš tokių tėvų, kaip tie migrantai, turėjo vaikus atimti ir Lietuvoje priglausti. Tomuk, o kaip ten reikalai su tavo paties vaikučiais? Ar ne du palikai buvusios žmonos globai? Čia mane pataiso – tris. Tai gal dabar norėtum kokius atvykėlius priglausti?

Nukrypstant – o kodėl Vakarai nepyksta, kai Lietuva „pažeidinėja“ tarptautinę teisę? Na, išskyrus keletą pavienių pasisakymų, bet jų ir Lietuvoje yra. Gal jau suprato, kad Lietuva gelbsti juos nuo barbarų antplūdžio?

Gal priežastį, kodėl Vakarai pradeda atsitokėti, šiek tiek paaiškins tokia istorija. Cituoju „Delfi“: „Apie tai, kas spalio 28 d. vyko Tiuringijos mieste Nordhauzene, turinčiame 40 000 gyventojų, pirmasis pranešė vietos laikraštis „Neue Nordhäuser Zeitung“. Straipsnyje „Skirtingi tikėjimo išpažinimai prie Frauenbergo bažnyčios – bažnyčia ištuštinta dėl religinių skirtumų“ rašoma apie „valymo darbus“, apie „jauną vyrą“, kuris „jautė poreikį kitaip dekoruoti Dievo namus. Jis nesielgė agresyviai ir aiškiai išsakė savo požiūrį, kad negali pritarti krikščionių tikėjimui. Tačiau jis buvo toks supratingas, kad nutraukė valymo darbus po to, kai pastorius Mülleris jį sustabdė“.

Kas buvo tas „jaunas vyras“? Ogi prieglobsčio ieškotojas iš Afganistano. Jis „išvalė“ bažnyčią išnešė iš jos virš altoriaus kabėjusį kryžių, sunkią kalto metalo žvakidę, žvakes nuo altoriaus, dalį inventoriaus, giesmių knygas. Be to, sudaužė vitrinos stiklą, kad išimtų joje buvusius reljefus su Kristaus atvaizdu, nuplėšė nuo sienos viduramžių laikų Nukryžiuotąjį, nulaužė jam rankas ir kojas. Apie pastarąjį atvejį vietos laikraštis rašė, esą, Kristaus figūra sulūžusi „vykdant transporto darbus. Ar tikslingai, ar netyčia, dabar jau nebegalima nustatyti“.

Ir Vokietijos laikraštis visa tai vadina „valymo darbais“? Poreikiu „kitaip dekoruoti Dievo namus“? Nesistebėkime, visa tai vakarietiško pakantumo, atsiprašau, tolerancijos vaisiai. Gerai, kad bent jau parašė. Gal koks vokietis jau susimąstys, kas būtų, sakysim, jeigu jis nuvažiavęs į tą pati Afganistaną sumanytų „kitaip dekoruoti“ Alacho namus – mečetę? Po valandos vaikučiai jo galvą vietoj futbolo kamuolio spardytų, o gal tam dviejų prireiktų? Ar ne tas pats laukia ir „tolerantiškosios“ Vakarų Europos?

Tiesa, vien tokios mintys yra politiškai nekorektiškos. Eidami tokiu teisingu keliu, draugai, greitai sakysime, kad jeigu tave išprievartavo koks (patys įrašykite apibūdinimą), tai joks išžaginimas, o tik kitos rasės mėginimas susipažinti su europinės rasės moteriška lytimi.

Grįžkime prie mitinguotojų. Ar jums niekad neateina į galvą, kas finansuoja visas tas nevyriausybines organizacijas? Tai štai, pasirodo, nevyriausybinėms organizacijoms finansuoti šiemet skirta beveik 170 milijonų eurų (plačiau svetainėje www.socmin.lrv.lt). Vyriausybė išlaiko nevyriausybines organizacijas – jums tai nekliūna?

170 milijonų eurų – tai čia ir tvorą pasienyje pastatyti galima, ir dar pasieniečiams prie algos pridėti galima būtų, pirmais metais truputį, o vėliau ir daugiau. Taip ir norisi valdžiai pasakyti: negerai išeina, kai už tavo pinigus tau ant galvos dergia. Paimkit tuos pinigus ir geresniems darbams panaudokit. 

Kaip gražu būtų, jeigu visi tik už savo pinigus protestuotų. Gal mažiau nesąmonių girdėtumėm.

Reuters / Scanpix nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje