Skip to content

Sužinokite 5 produktyvios darbo erdvės taisykles

MI informacija

Kiekvieno žmogaus produktyvumas ir nusiteikimas darbo metu neabejotinai priklauso nuo jį supančios aplinkos. Tiek biure, tiek namuose turi būti sukuriamos tinkamos sąlygos efektyviam darbui ir kokybiškam poilsiui. Taigi, kokios detalės leidžia sukurti šiandienos tendencijas atspindinčią, funkcionalią ir stilingą darbo zoną?

Tinkami baldai

Bene vienas svarbiausių akcentų čia yra tinkami baldai. Rašomieji stalai ir rašomojo stalo kėdės turėtų pasižymėti reguliuojamomis dalimis, kurios leis kiekvienam darbuotojui atrasti patogiausią darbo poziciją. Svarbu paminėti, jog stalas turėtų turėti pakankamai vietos įvairiems darbo įrankiams bei įrangai: kompiuteriui, užrašinėms, kanceliarijos prekėms, asmeniniams daiktams.

Apšvietimas

Natūrali šviesa ir dirbtinis apšvietimas turi didelės įtakos žmogaus produktyvumui. Todėl svarbu pasirūpinti, jog natūrali ar dirbtinė šviesa būtų ryškesnė už kompiuterio skleidžiamą šviesą. Natūraliai apšviestame biure darbuotojai jaučia mažesnį akių nuovargį ir susiduria su retesniais galvos skausmais.

Grynas oras

Turint tinkamus darbo įrankius ir pasirūpinus apšvietimu, svarbu užtikrinti, kad patalpa, kurioje dirbama, būtų tinkamai vėdinama. Grynas oras, nuolat cirkuliuojantis patalpoje, padeda lengviau užgimti naujoms mintims, o pietų metu – pailsėti nuo įtempto darbo. 

Žaluma

Kadangi augalai alsuoja ramybe, rekomenduojama darbo aplinką papildyti žaluma. Harvardo universitete atliktas tyrimas parodė, jog papildžius erdvę augalais, išauga darbuotojų produktyvumas. Taigi, norint sukurti kūrybiškesnę, sveikesnę ir efektyvesnę darbo aplinką, patariama biure pasodinti kuo daugiau lapuočių. 

Produktyvumą skatinantys pratimai

Norint ilgesniam laikui sutelkti dėmesį, rekomenduojama daryti aktyvias pertraukėles. Įtemptai dirbant ilgą laiką, mažėja produktyvumas. Todėl naudinga daryti trumpas pertraukėles ir atsitraukti nuo užduočių. Pavyzdžiui, kaskart po valandos darbo, galima nueiti įsipilti vandens ar pasidaryti arbatos ir pasimėgauti 5–10 minučių ramybe.

Trumpi atsitraukimai padeda sumažinti nuovargį ir pagerina protinę veiklą. Prie užduočių grįšite energingesni ir kupini idėjų. Tokiu būdu sugebėsite padaryti daugiau, nei dirbdami be pertraukų. Taip pat poilsio metu rekomenduojama atlikti pratimus akims.

Atsižvelgus į šiuos 5 aspektus, sukurta darbo erdvė leis efektyviau dirbti ir lengviau susikaupti. O štai aktyvios pertraukos – pailsėti nuo užduočių ir atrasti vietos naujoms idėjoms. Beje, tikslinga pradėti nuo investicijos į ergonomiškus baldus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here