Skip to content

Kuo skiriasi šilumos siurbliai oras–oras nuo oras–vanduo? Kurį geriau pasirinkti?

MI informacija

Gyvenimas šiltuose namuose, žinoma, kur kas malonesnis, galima džiaugtis, kad žmogų kur kas rečiau kankina ligos, galiausiai, jis tiesiog geriau jaučiasi, o to yra vertas kiekvienas. Šilumą visus metus galima išgauti labai skirtingais įrenginiais, tad juos renkantis – svarbu įvertinti kuo daugiau smulkmenų. Šiuo metu bene daugiausia dėmesio sulaukia šilumos siurbliai, kurie vadinami ateitimi, kuri ilgainiui bus visų žmonių namuose. Galima rinktis iš oras-oras bei oras-vanduo, kuriuos įsigykite iš www.silumossiurbliai24.lt

Visgi, jeigu nežinote, kurie Jums labiausiai tinka – skaitykite straipsnį, kuriame savo patirtimi dalinasi šios įrangos pardavimų ekspertas Gabrielius Norvilas.

Įranga, kuri tarnaus visus metus

Pirmiausia reikia kuo daugiau dėmesio skirti sistemos funkcionalumui, kuris dažniausiai ir nulemia konkretų pasirinkimą. Štai oras-oras tarnauja visus metus, tad daugeliui žmonių tai yra kur kas priimtinesnis pasirinkimas vien dėl atsipirkimo.

„Šilumos siurbliai oras-oras žiemomis yra naudojamos kaip šildymo sistemomis, o vasaromis – kaip oro kondicionieriai“, – pasakoja specialistas. 

„Daugeliui žmonių tai labai patinka, kadangi ne tik galima sutaupyti perkant vieną įrangą, tačiau taip pat ir dėl vietos taupymo, kuris mažuose namuose yra labai aktualus“,- priduria.

Vandens pašildymo galimybė

Visgi, jeigu oras-oras padeda kurti tobulą būsto mikroklimatą visus metus, tai oras-vanduo, kuris šildo ir orą, taip pat pasirūpina ir karštu vandeniu.

„Sistema ruošia karštą vandenį tam pasitelkdama tik nedaug elektros energijos. Tai padeda gyventi ne tik ekonomiškiau, tačiau taip pat ir ekologiškiau“, – pasakoja vadybininkas.

Abejoms sistemoms – mažesnės kainos

Lyginant vieno bei kito siurblio kainas specialistas teigia, kad šilumos siurblio oras-vanduo kaina gali būti kiek didesnė. Tačiau šiuo metu galima gauti dalines kompensacijas iš valstybės, kuri siekia, jog kuo daugiau žmonių neekonomiškas namų šildymo sistemas keistų draugiškesnėmis aplinkai. 

„Vien šiuo metu yra siūlomos subsidijos, kurios skirtos socialiai remtiniems bei kitiems gyventojams, kurie nori pigiau įsigyti vieną arba kitą siurblį. Žinoma, yra keliama nemažai reikalavimų, kurie tikrai, galiu nudžiuginti, labai elementarūs. Mūsų klientai dažnai neturi laiko smulkmenoms, nenori skaityti teisės aktų. Tuomet pagalbą suteikiame mes radę tokias sistemas, kurios atitinka subsidijas ir padeda susitvarkyti dokumentus, kurie reikalingi“.

Svarbiausia sekti informaciją Lietuvos aplinkos projektų valdymo agentūros svetainėje ir pasinaudoti puikiomis galimybėmis gyventi geriau.

Sistemos montavimo darbai

Lyginant oras-oras bei oras-vanduo sistemų montavimo niuansus, žinoma, klientams tai neturėtų kelti galvos skausmo. Juk tiek įrangos pasirinkimo niuansus, tiek montavimo darbus reikia palikti savo sferos meistrams, kurie garantuoja, jog viskas bus padaryta sklandžiai bei kokybiškai. Svarbiausia yra nebandyti patiems montuoti įrangų, kadangi taip galima padaryti daug klaidų, kurių tvarkymas bus ne tik brangus, tačiau ir ne visada įmanomas.

Tiesa, oras-oras šilumos siurbliai montuojami kur kas paprasčiau ir greičiau nei oras-vanduo. Nors tai neturėtų būti svarbus kriterijus renkantis, kadangi pasirinkimą turi lemti visiškai kiti veiksniai.

„Dėl tinkamiausio šilumos siurblio Jūsų namams pasirinkimo, ne tik tipo, tačiau taip pat ir modelio – visada siūlau tartis su pardavimų specialistais. Juk tai viena tų įrangų, kuri reikalauja žinių bei išmanymo, tad be gero eksperto, deja, nerasite tai, kas iki mažiausių smulkmenų tinka Jūsų būstui“, – teigia šilumos siurblių oras-oras bei oras-vanduo ekspertas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here