Skip to content

Elektros rinkos liberalizavimas

Julijona

Jau kelinta savaitė naktimis nemiegu: vis mąstau, kur investuosiu tuos 100 eurų už 3 dūrius į petį (skiepus) ir po jų patirtus ,,malonumus“: aukštą temperatūrą. kaulų laužymus, vėmimus ir viduriavimus. Kad bendras silpnumas – nieko nesakau – ne jauniklė gi.

Tik jau jokių skudurų ar puodelių. Juk savo kūnu uždirbau šitą šimtelį, tai jie šventi. Gal galėsiu pasigirti, kad mane valstybė, kaip paklusnią pilietę, apdovanojo atleisdama nuo kurio nors mokesčio už metus. Gal nuo buto šildymo? Už spalį, kai dar viskas žaliavo, sąskaitoje buvo 17.34 plius renovacija 26.31 Eur (juk renovavomės dėl šildymo mažesnių kainų). Nekas, net dviem mėnesiams neužteks. Gal KOMPATAI (butas ir sodas) – pastovioji ir kintamoji dalys? Butas – suprantu, bet iš sodo nė vienos šiukšlelės KOMPATA neišvežė (neturiu konteinerio, o jei jis bus, tai už jį tuščią visus metus reikės mokėti). Gal už dujas? Viena gyvenu, nedaug sunaudoju. Taigi pastovioji dalis 5.30, kintamoji – 1.98. Iš viso – 7.28 Eur. Gal metams to šimtelio ir užtektų. Apsiraminau radusi sprendimą, kam skirsiu šią valstybės dovaną. Tik nulipau laiptais, o apačioje  skelbimas, kad nuo sausio už dujas: pastovioji dalis  jau 6.68, kintamoji – 2.68 Eur. Jau ir dujoms maža tos premijos. Už ką toji pastovioji dalis tokia brangi? Kaimynė paaiškino: kai dujas gyventojai pradėjo taupiai naudot, tada kitu būdu dujų valdytojai atsiima. Kas garantuos, kad šita suma jau riba?

Atsiverčiu elektroninį paštą. Ten raginimas iš elektros tiekėjo ,,Perlas“. Pasirinkit dabar, nes paskui uždelsus bus blogai (iš vyriausybės kitką girdėjau). Pateiktas sutarties pavyzdys ir vienos dalies 4 puslapių aprašas. Bandžiau gilintis į turinį, bet… ten kaip studijų metais TSKP istorijos vadovėlis. Skaityk viską ar tik antraštes, vis tiek suprasi tik viena – išnaudotojai ir išnaudojamieji. Čia tiekėjai bei skirstytojai ir vartotojai. Nutariau – už skiepus gautus pinigus atiduosiu tam, kuris ne daugiau kaip 5 sakiniais nusakys esmę: kuo liberalizavimas skiriasi nuo pajamų pasidalinimo tarp gamintojų ir skirstytojų, kam reikia atskirti tiekėją nuo perdavėjo, ar tie perdavėjai negali susitarti visi didinti kainas, pagal ką tie igničiai, perlai, elektrum ir kt. nustato savo kainas. Ar jie patys gamina elektrą, ar naudoja kitokias kuro rūšis, ar jie turi atskiras perdavimo linijas? Ir t. t.

Būčiau dėkinga ir ne tik.

Julijona

Asociatyvi freepik.com nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here