Skip to content

Džiaugsmo ašarėlė

Vidmantas ČEPULĖNAS

Tinklalapyje www.ignalina.lt rašoma: „2021.11.16. Vaizdingo kelio remontas. Lapkričio 16 d. rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė ir uždarosios akcinės bendrovės „Šilinė“ direktorius  Dainius Matelis pasirašė rangos darbų sutartį Nr. R4-740, pagal kurią  rangovas įsipareigoja iki šių metų gruodžio 3 d. atlikti Ignalinos seniūnijos vietinės reikšmės kelio Nr. 4-24 ,,Palūšė–Antagavė“ su žvyro danga remonto darbus“. Darbai turi būti nudirbti iki 2021 m. gruodžio 3 d.“ 

Pagal pirkimo dokumentus sutartis turėtų vadintis ne „remonto“, bet „priežiūros“ darbai, kuriuos reikia nudirbti iki 2021 m. gruodžio 3 d. Įdomus pastebėjimas: pirkimo dokumentų techninėje specifikacijoje, taip pat ir pasiūlymo formoje „Preliminarūs darbų kiekiai“ nurodyta: kelio dangos lyginimas greideriu – 6 kilometrai, o pridedamoje žemėlapio schemoje pažymėta tik apie 2,5 km (bendras kelio Palūšė–Antagavė ilgis apie 3,2 km). Kiek kilometrų kelio planuoja greideruoti UAB „Šilinė“ už 15,5 tūkst. eurų?

Nežiūrint į pastebėtus netikslumus, ir man ištryško džiaugsmo ašarėlė: kaip gerai, kad pagaliau pasirašė sutartį kelio remontui. Jau maniau, kad ir šiemet liks neremontuotas kelias nuo Palūšės iki Antagavės. O jeigu rimtai?

Lietuvoje tokia tvarka, kad rajonuose yra valstybei ir savivaldybėms priklausantys keliai ir gatvės. Kelių priežiūrai (savivaldybei priklausančių kelių asfaltavimui, žvyravimui, greideravimui, sniego valymui ir kelių barstymui žiemą žvyro-druskos mišiniu) valstybės skiriamos Kelių plėtros ir priežiūros (KPP) programos lėšos nepersikelia į kitus metus. Kiek Susisiekimo ministerija arba Kelių direkcija metams skyrė, tiek iki tų metų gruodžio vidurio savivaldybė turi ir panaudoti. Paraišką gauti lėšų už atliktus kelių statybos arba remonto darbus Kelių direkcija priima tik iki gruodžio 15 d. Žioplas buvai, laiku nenupirkai darbų, nespėjai sudaryti sutarties su rangovu, neįforminai atliktų darbų dokumentų – tavo problemos. Iki gruodžio 15 d. savivaldybei skirti, bet nepanaudoti KPP pinigai lieka valstybės biudžete. Tai piniginė bauda už žioplumą. Labai gaila, kad ši bauda skiriama visiems rajono gyventojams, bet ne rajono savivaldybės vadams. Jeigu Justukas su Jūratuku už žioplumą mokėtų iš savo kišenės, gal nebūtų taip abydna ir darbai vyktų sparčiau. (2020 m. žioplumo kaina apčiuopiama – prarasta 225 tūkst. eurų, 2019 m. – daugiau nei 500 tūkst. eurų).

Taigi:  

Valstybė 2021 m. vasarį rajono savivaldybei 2021 m. vietinių kelių remonto ir priežiūros reikalams skyrė 887,7 tūkst. eurų. Liepą savivaldybei buvo papildomai skirta dar 170,1 tūkst. eurų. Nustatyta tvarka rajono savivaldybės administracijos direktorius 2021 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 208 patvirtino KPP fondo lėšų paskirstymą rajono kelių ir gatvių priežiūrai, remontui ir asfaltavimui. Valdiškai kalbant, patvirtino objektų sąrašą. Atlikta nemažai matomų darbų: rekonstruotos Ignalinos m. Ligoninės, Alyvų gatvės, baigiama Žilvičių gatvės rekonstrukcija, nutiestas šaligatvis palei Lūšių gatvę Palūšėje. Deja, ne viskas vyksta sklandžiai.

Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo paskutiniame variante (nuo kovo mėnesio įsakymas buvo keičiamas  kelis kartus) nurodyta, kad 2021 m. Ignalinos m. Gėlių gatvės rekonstravimo darbams skiriama 48,2 tūkst. Eur ir Linkmenų sen. Antalksnės kaimo gatvių asfaltavimo darbams – 48,3 tūkst. Eur. Taigi, sumelė kaip ir nemaža – beveik 100 tūkst., o sutarčių su kelių statybininkais dar nėra (lapkričio 22 d. jos dar nepaviešintos). Bet gruodžio antras penktadienis jau čia pat, nuo lapkričio 22 d. beliko tik trys savaitės. Paraiškas gauti pinigams už atliktus darbus Vilnius (Kelių direkcija) priima tik iki gruodžio 15 d. Negi ir šiemet „tradiciškai“ sudegs 100 tūkst. eurų? Ankstesnių metų tokios tradicijos, manau, nepatinka ne tik man, bet ir daugumai rajono gyventojų

Klausimėlis rajono savivaldybės aukštiesiems vadovams: ar pavyks man, ignaliniečiui, nubraukti džiaugsmo ašarėlę išgirdus, kad vis tik 100 tūkst. „nesudegė“? Ar bus kaip ir pernai buvo… ne džiaugsmo, bet liūdesio ašara liko nenubraukta.

19 komentaras

 1. Taigis taigis… Dabar matom ką į aukštus postus mes visi pastatėm. Jų darbeliai – nedarbeliai baisiai nuvylė. Kur mereikia kap
  pilypukai šokinėja, kur reikia greitų ir naudingų sprendimų slankioja kaip molio motie… Mesuprantu ką ten veikia ir ką gali muveikti toks mero pavaduotojas.

  • tas mero pavaduotojas -lėlė marionetė

   • dar įdomu, ką ten veikia adm direk. pavaduotoja. Mokytoja iš kaimo parūkanti už kampo////

 2. ignaliniečiams pumpuojami nereikšmingi darbai kaip skrydis į kosmosą. Visa jų spauda ir kišeninė Vida tik ir džiaugiasi darbų gausa. ir daug kas supranta kad tai cirkas.

 3. Švonderių šaika. Prarasti tiek pinigų gali tik glušai visiški

 4. Dūkšto gatvių keliai tai pat netvarkomi, nors buvo kreiptasi ir pas seniūną, ir pas merą.. Jie negirdi ir nenori girdėti žmonių prašymų. Štai kokius valdininkus turime!

 5. Nu gerai,socdemai nespėja paimti pinigų. Tada galvoju,kiek pinigų valstiečiai nepaėmė per savo valdymo dešimtmečius? Nes logiškai mąstant,jei jie taip stropiai viską įsisavino,tai Ignalinoje visi takeliai turėtų būti asfaltu iškloti. Ar ne taip,Jonai,atsiprašau,Vidmantai?

  • Ką reiškia nespėja? Čia tau ne vaikų darželis ir ne smelio dėžė? Įjunk kritinį mąstymą. Gal ne 8 klses baigęs////

   • Tamsta,o kur raudoni šauktukai?

    • ….dar paprašyk raudonų socdemų rožių ar komjaunuolio ženkliuko.

     • Ir šlapiai sultingo Širinskienės bučkio!

  • Taip, taip, nonamėli,
   jeigu katinas neėda jam biūdelyje įdėtų konservų,- tai čia ne katino, bet bliūdelio problemos
   Vidmantas

   • Vidmantai,juk tiek dešimtmečių atsėdėta prie bliūdelio….nostalgija? Suprantu,pikta,ėmė ir pasodino ant atsarginių suolelio.Kaip čia taip?

    • mediniai tavo bajeriai. Pagal savo patyrimą bliūdelį kitam matuoji’)) O sėdėti ant atsarginių suolelio, kai žaidžia idiotų komanda – geriausia išeitis.

 6. Jus ką nesuprantat, kad norint tvarkyti kelius, DYRPTI reikia?

 7. Kadangi rašo buvęs skyriaus vedėjas, tai kelia didelį susirūpinimą. Juk tai tiesa. Tai kvepia dideliu skandalu.

 8. Medinis įprotis yra kito patyrimą iš lempos spėlioti.

  • Jeigu nebūtų bliūdelio ar lovelio patyrimo, būtum nuo katino pradėjęs. Psicho-logija!!!! Baigiam bazarą!

   • OK.Ir sory dėl nuplaukusio lovelio.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here