Skip to content

Viskas mums ateina tada, kai būname pasiruošę tai priimti

Lina RAGINYTĖ

Katalikiškoji bendruomenė sekmadienį įžengia į Advento laikotarpį. Ignalinos  televizijos kūrybinė grupė kalbino naująjį Ignalinos parapijos kunigą vikarą Miroslavą ANUŠKEVIČIŲ, kuris pasidalijo ne tik mintimis apie pasiruošimą artėjančioms šventėms, bet prisipažino ir apie ką svajoja kunigai.  

Gera pažinti žmogų

Kartais pamatę kunigą, uždedame jam etiketę, priskirdami tam tikrų įsivaizduojamų stereotipinių savybių, elgesio normų ir kaskart pamiršdami, kad ir jis yra žmogus. Toks pat pažeidžiamas, besidžiaugiantis ir liūdintis, ieškantis, kenčiantis ir mylintis. Norint iš tikrųjų žmogų pažinti, reikia pasistengti…

„Aš, matyt, neišsiskiriu iš kitų, nes pirmiausia taip pat žmogų įsivertinu pagal išorę: ar švariai, tvarkingai apsirengęs, kaip elgiasi. Na, o paskui jau, kaip toje, patarlėje, palydi pagal protą. Kažkada žaidžiau tokį lyg žaidimą, bandžiau nuspėti, kokia žmogus užsiima veikla, koks jis yra pagal išvaizdą. Maždaug 70 proc. pataikydavau, tad galima teigti, jog toks metodas veikia“, – svarsto vienuolyne augęs ir gyvenęs kunigas. 

Prisijaukinimo galia

– Tu supranti tik tuos dalykus, kuriuos prisijaukini, – pasakė lapė. Žmonės nebeturi laiko ką nors suprasti. Jie perka parduotuvėse gatavus daiktus. O kadangi nėra parduotuvių, parduodančių draugus, žmonės jų nebeturi. Jeigu nori draugo, prisijaukink mane!

– O ką turėčiau padaryti? – paklausė mažasis princas. 

– Turi būti labai  kantrus, – paaiškino lapė, – Atsisėsk žolėje šiek tiek toliau nuo manęs, štai taip. Aš stebėsiu tave akies krašteliu, o tu nesakyk nė žodžio. Kalba yra nesusipratimų šaltinis. Kasdien galėsi atsisėsti truputėlį arčiau. 

Kitą dieną princas sugrįžo.

– Geriau būtum atėjęs tuo pat metu, – tarė lapė. – Jeigu pasirodysi ketvirtą valandą po pietų, tuomet jau nuo trijų pradėsiu jaustis laiminga. Vėliau darysiuosi vis laimingesnė. Ketvirtą valandą jaudinsiuosi ir nerimausiu; patirsiu laimės kainą! Bet jei ateisi, kada sumanysi, nežinosiu, kada širdyje džiūgauti… mums reikia ritualų.“

Tai citata iš Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis princas“. Ką bendro turi Adventas, Kalėdos ir lapės bei princo pokalbis? Pasak kun. Miroslavo, sąsajų visur ir visada yra labai daug, tereikia išmokti jas surasti. Ši citata –  savotiška mįslė, kurią įminus, į Adventą pažvelgsime visai kitaip. Kitaip pažvelgsime ir į save, savo santykį su Dievu, su kitais žmonėmis.  

Kokius kelius praėjo kun. Miroslavas, kur atrado klausimus į rūpimus atsakymus, ar išpildė savo svajones ir kaip pasiruošti Kalėdoms, sužinosite pirmąjį Advento sekmadienį įsijungę Ignalinos TV. Laidos „Savaitė“ įrašus galite rasti YouTube platformos kanale Ignalinos TV. 

Nepraraskime kelio į Šviesą ir Meilę, neparaskime tikėjimo ir pasitikėjimo ir Jei tik reikia, nebijokime išsiruošti į ieškojimų kelionę, kad ir šioms keturioms Advento savaitėms…

Ignalinos TV nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here