Skip to content

Tėviškės spalvos fotografijoje

Sigita TELYČĖNAITĖ

Fotografas ir gamtosaugininkas Anselis Adamsas sakė, kad gera fotografija – tai žinojimas, kur stovėti. Ir ne tik. Išlieka paslaptimi, kokia jėga menininką stumteli padaryti žingsnį į reikiamą vietą ar priverčia kilstelti akis tinkamu momentu į dangų… 

Praėjusį savaitgalį Didžiasalyje, kultūros centro padalinyje, atidaryta Vidmanto PANAVO fotografijų paroda „Tėviškės spalvos“. Saulėlydžiai, nakties dangus, amžinybės grožiu alsuojantys gimtinės peizažai sudaro visumą, kurioje fotografas kalba su aplinka ir išsako save. Daugiau nei 50 darbų, sukauptų per vienerius metus, pristatomi lankytojų vertinimui ir kitokios akimirkos pažinimui. 

„Į fotografiją, kaip ir į žvejybą įsitrauki azartiškai, viešini „Facebooke“, lauki atsiliepimų, vėl skubi įamžinti gamtos reiškinius ir sugautas detales“ – juokauja fotografas.

Pirmasis fotoaparatas buvo „Smena“, kažkur apie 1984 m. prasidėjo Vidmanto draugystė su fotografija, kuri, kartais padarydama mažas pauzes, tęsiasi iki dabar. Pirmuoju šio amato mokytoju tapo didžiasalietis, irgi fotografas mėgėjas, Juozas Navickas. 

„Senoji klasikinė fotografija reikalavo daug daugiau triūso ir atsidėjimo kitokiam darbui. Dabartinės technologijos sudarė didesnes menines galimybes, platesnį saviraiškos spektrą. 

Pradžioje daugiausia fotografau šventes, renginius, giminių sueigas. Su fotoaparatu nesiskyriau tarnaudamas tuometinėje tarybinėje armijoje. Esu naujovių žmogus, todėl skaitmeninio amžiaus galimybės atvėrė naujus fotografijos pažinimo kelius. Domėjausi makrofotografija, bet palengva perėjau prie gamtos peizažų. Jau 15 metų kaupiu nuotraukas. 

Su dideliu užsidegimu fotografuoju žvaigždynus, meteorų lietų, naktinio dangaus vaizdus. Žmogaus akis nėra tobula. Skaitmeninis aparatas fiksuoja tokias detales, kokių kartais net nepastebi.

Dalyvavimas socialinių tinklų gyvenime, tiksliau „Facebooke“ sužadino sportinį azartą, tapo varomąja jėga įamžinant gamtos reiškinius, tiesiog sugautas būties akimirkas“ – pasakoja V. Panavas. Paklaustas apie atidarytos parodos misiją, fotografas visus kviečia be baimės ieškoti grožio gyvenime, naujai atrasti gimtinės spalvas, kuriose slepiasi daug prasmių ir netikėtų, nelauktų atsakymų ieškantiems.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here