Skip to content

Pagal kokius kriterijus rinktis čiužinį, kad jis suteiktų komfortą?

MI informacija

Pritaikytas čiužinys – geriausias pasirinkimas. Pirmas atsakymas į klausimą, kokį čiužinį pasirinkti: adaptacija. Kaip tai prisitaiko? Pasirinkite čiužinį, kuris atitiktų jūsų svorį, kūno kontūrus ir prisitaikytų prie jūsų miego įpročių bei laikysenos. Čiužinys turi ne tik teikti komfortą ir malonumą, bet ir būti stipri atrama raumenims bei stuburui. Jei stovint mūsų stuburo diskai suspausti bent 10 proc., jie yra gulimoje padėtyje ir atsistato kaip kampas. Miego ekspertai žino, kokį čiužinį pasirinkti, tačiau tik supratę jūsų norus ir galimybes gali pasiūlyti geriausią sprendimą. 

Patikrinkite čiužinį parduotuvėje

Šiandien baldų ir čiužinių salonas leidžia išbandyti čiužinio elastingumą gulint lovoje, dėl to nepraleiskite progos ir išbandykite, galbūt rasite taip savo mėgiamą čiužinį.

Konkrečios čiužinio srities elastingumas. Kokį čiužinį rinktis ar kokio elastingumo turėtų būti jūsų lova? Specialiai pritaikytose vietose kuo didesnis čiužinių elastingumas, tuo geresnis jų svorio pasiskirstymas didesniame plote. Kokios čiužiniuose naudojamos medžiagos yra elastingiausios? Tai lateksas, HR poliuretano putos ir aviacinės putos. Čiužinio lankstumą patikrinti visai nesunku: „Kai čiužinys kumščiu prispaudžiamas prie kitos vietos, ant čiužinio uždėtas stiklas turi stovėti“ (Florian Hetig).

Idealus čiužinio dydis

Kliento ūgis plius 20 cm yra idealus naujojo čiužinio ilgis, o žmogaus plotis (viengubas ir dvivietis čiužinys) yra 90/100 x 200 cm. Naujojo čiužinio kietumas priklauso ir nuo pabėgių svorio. Čiužiniai dažniausiai turi dvi klasifikacijas: „H2“ – vidutinio kietumo (tinka žmonėms, sveriantiems mažiau nei 80 kg) ir „H3“ – kietesnius (virš 80 kg). Tačiau kai kurie čiužinių modeliai gali turėti daugiau skirtingo kietumo: H1 yra labai minkštas (iki 55 kg), H2 yra vidutinio kietumo (iki 80 kg žmogui), H3 yra kietesnis (nuo 80 kg iki 100 kg), o H4 yra kietas (tarp 100kg ir 120kg.Net H5 labai kietas (virš 120kg). Renkantis čiužinio kietumą, atkreipkite dėmesį į žmogaus ūgį. Kuo mažesnis aukštis, tuo kietesnis čiužinys reikalingas ir atvirkščiai. Vieno čiužinio „H3“ kietumas gali gerokai skirtis nuo kito „H3“ čiužinio kietumo, nes čiužinys gaminamas iš skirtingų medžiagų ir skirtingų gamintojų. Šiuo klausimu reikėtų pasitarti su čiužinių ekspertais.

Anatominė zona suteikia visišką miego komfortą, o kūnas maksimaliai prisitaiko prie paties čiužinio

Dauguma šiandien gaminamų čiužinių turi 7 anatomines zonas. Labai svarbūs pečiai, juosmuo ir dubens sritis. Pečiai turi būti patys minkščiausi, kad pečiai galėtų tinkamai nugrimzti, juosmuo tvirtas, o juosmuo tinkamai paaukštintas/remtas.Dubens sritis neturi būti per kieta ar per minkšta, kad dubuo neįsmigtų per giliai. Taigi, nepamirškite, kad visi esame skirtingi, dėl to ir čiužinius reikia rinktis pagal savo poreikius ir norus.

Du broliai yra „Relax čiužiniai“, UAB įkūrėjai, daug metų dirba čiužinių gamyboje ir prekyboje. Išanalizavus Lietuvos rinką pastebėta, kad daugiausia prekiaujama lenkiškais čiužiniais,neturint pakankamai informacijos apie prekę, kokybę ar kilmę, todėl remdamiesi ilgamete patirtimi ir domėjimusi aukščiausia gamybos technologija nusprendė teikti kokybę. Lietuviškos gamybos produktai, nemokama informacija apie gaminius, konsultacijos ir išskirtinis dydžių bei korpuso pasirinkimas pagal individualius užsakymus, daugiau informacijos čia: apie įmonę UAB “Relax čiužiniai”.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje