Skip to content

Pasaulį gelbsti maži meilės gestai ir gėrio darbai

Sigita TELYČĖNAITĖ

Nuo neatmenamų laikų žmonės dalinasi savo gerumu. Visose religijose meilė artimui formuoja esminį būties pamatą ir kuria gražesnį pasaulį aplink mus. Geri darbai, nelaukiant atsako – tvariausias kraitis, kurį galime sukaupti savo žemiškame kelyje, nebijantis sunaikinimo – nei kandžių, nei rūdžių. Gerumas įprasmina gyvenimą, šlovina šviesą, yra amžinybės vaisius.

Laikmečio permainos daugeliui iš mūsų atnešė naujų iššūkių, o ypač vyresnės kartos žmonėms. Informacinio raštingumo gebėjimų stoka apsunkino kasdienių darbų atlikimą ir paslaugų pasiekiamumą. Jaunųjų maltiečių organizacijos nariams gimė idėja, kaip palengvinti Lietuvos senjorų naštą kompiuterių pasaulyje. Projektas „IT su Jaunaisiais maltiečiais“ pakvietė skirtingas kartas suremti pečius ir kartu įveikti laiko iššūkius.  

Ignalinietei Erikai MUDINAITEI – Vilniaus universiteto (VU) antrakursei – savanorystė seniai tapo svarbia ir neatskiriama gyvenimo dalimi. Jau gerą dešimtmetį dalyvaudama savanoriškoje veikloje, išbandydama savo jėgas ir plėsdama saviraiškos galimybes, Erika priklauso Maltos ordino pagalbos tarnybos Jaunųjų maltiečių grupei. 

„Nuolatos seku naujienas maltiečių bendruomenės puslapyje. Todėl, susipažinusi su naujo projekto idėja, kurioje buvo kalbama apie senjorų kompiuterinio raštingumo mokymus nuotoliniu būdu,  nutariau dalyvauti. 

Po įvadinių mokymų jaunieji savanoriai pradėjome savo triūsą. Pradžia buvo truputėlį paini, nes senjorams ne iš karto pavyko darbas Zoom platformoje. Svarbiausiu laimėjimu tapo sėkmingas kiekvieno prisijungimas, po kurio naujieji mokiniai nušvisdavo palaimingomis šypsenomis. Palaipsniui tos kompiuterinės žinios gilėjo, tęsėsi nuotoliniai mokymai ir mūsų bendravimas. Senjorai stebino savo aktyvumu, užsidegimu, motyvacija, užduodamų klausimų gausa, į kuriuos, kartais ir mes, negalėjome atsakyti iš karto. 

Pagal projekto tikslus vyresnio amžiaus dalyvius savanoriai mokė naudotis pagrindinėmis programomis (MS Word, Excel), supažindino su aktualiais interneto puslapiais (SoDra, E-sveikata ir kt.), pasakojo apie duomenų apsaugą ir kompiuterinį saugumą. Pati mokiau senjorus elektroninės bankininkystės ir el. pašto temomis.

Dalyviai išmoko internetu atlikti maisto produktų bei vaistų užsakymus, patogiai skaičiuoti savo mėnesio biudžetą, susimokėti mokesčius, rašyti elektroninius laiškus ir užsiregistruoti pas gydytoją. Mokymai vyko sesijomis. Jei pirmoje ir antroje sesijoje kiekvienas dirbome su 10 asmenų grupe, tai trečioje buvo po 20, paskatinti artimųjų ir pažįstamų, senjorai plūstelėjo į užsėmimus iš visos Lietuvos. Reikėjo net papildomų mokymų. 14 savanorių – mokymo vadovai sulaukėme labai gražių ir pozityvių atsiliepimų apie savo darbą“ – pasakoja Erika, prisimindama visus metus vykdytą projektinę Jaunųjų maltiečių veiklą.

Kalbėdama apie savanorystės misiją, aktyvi mergina ragina visus nebijoti išbandyti naujas, neatlygintinas veiklas, kuriose giliau pažįstame kitus ir save. Ne visada viskas sekasi, bet reikia išmokti drąsiai žvelgti į ateitį, ieškant geriausio asmenybės išsakymo, prasmingiausio rezultato būtyje. Savanorystė ją pasirinkusiam suteikia dvasios sparnus – galimybes keisti ir gelbėti pasaulį, gerumą ir gėrį įkūnyti esminiuose dalykuose – šiltame padėkos žvilgsnyje ir nuoširdžiame rankos paspaudime.  

P. S. Projekto „IT su Jaunaisiais maltiečiais“ mokymus Lietuvoje baigė daugiau nei 100 dalyvių. 

Nuotraukos iš asmeninio E. Mudinaitės albumo

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here