Skip to content

Rajono gyventojai stumiami į skurdą. Kas dėl to kaltas?

Liudmila ČEMAKINA

Per kelis 2021 m. mėnesius rajone ženkliai pabrango įvairūs komunaliniai tarifai. Galiu klysti, bet daugiabučių namų administravimo mokestis pakilo 50 proc., techninės priežiūros mokestis – 20, šiukšlių išvežimas – 30 proc. Visa tai rajono savivaldybės žinioje. Dar pabrango pastovus ir kintamas dujų mokestis, kuris nuo gruodžio jau atitinkamai yra 2,63 ir 5,63 Eur. Ir, žinoma, brango šiluma, kuri gruodį ignaliniečiams kainuos 7,49 eurocento už kWh be PVM. 

Reikia naujo šilumos katilo miesto katilinėje, bet jo pirkimas jau virto komiška istorija. Du kartus buvo skelbtas konkursas katilui pirkti ir dukart jį savivaldybė nutraukė, mat vienu atveju meras buvo susižavėjęs alternatyvia saulės energija, kuri esą turėjo pakeisti medžio drožlėmis kūrenamą katilą, bet ta fix idėja sužlugo. Kodėl buvo nutrauktas jau įvykęs konkursas antrąsyk, nežinau, bet katilą statyti privertė teismo sprendimas. Laikinasis Šilumos tinklų direktorius Artūras Jatulis sako, kad naujo katilo įrengimo darbai bus atlikti per 9–13 mėnesių. Mat be vasaros naujas katilas negali būti pastatytas, nes kad jį įkelti, reikia stabdyti miesto šildymą ir ardyti katilinės stogą. Tik per jį katilą galima įkelti į jo vietą. Tad visos rajono valdžios avantiūros su šiuo katilu virto vien pajuokos objektu ir nuostoliais. Gal kas nors kada pasakys, kas dėl tokios situacijos yra personaliai kaltas? 

Sudėtinga situacija ir su biokuru, kurį įstatymas įpareigoja pirkti biržoje, o ten kainos keičiasi kas savaitę. Žiemą kaina kyla kartais. Protingiausia kuro visai žiemai yra nupirkti vasarą, kai jis pigiausias, bet nėra talpyklų jam sandėliuoti. Pastatyti sandėlius, manau, nėra labai brangu, juk tai tik karkasas ir stogas. Tad kuras (ir šiluma) brangsta kas mėnesį ir, pasak A. Jatulio, dar galimai gerokai brangs.

Sparčiais žingsniais brangsta elektros energija. Turėtos nuolaidos elektrai Ignalinos AE regione jau neturime. Kadangi elektrinės utilizacija dar truks ne vieną dešimtį metų, o panaudoto atominio kuro saugyklų statyba buksuoja ir šioje srityje per 10 metų mažai pažengta, tą nuolaidą elektrai derėtų mūsų rajone (IAE regione) taikyti ir toliau. Elektros kilovatvalandė per porą metų pabrango beveik dvigubai. Su nuolaida 2019 m. mokėjome apie 10,17 centų, dabar jau nuo sausio „Ignityje“ bus 16,7 ct/kwh. 

Rajono valdžia įklimpus į politines intrigas, teismus, kovas su nepriklausoma žiniasklaida, o kada ji pradės dirbti rajono ir jos žmonių labui, pradės spręsti rajonui aktualias ekonomines ir socialines problemas?

R. Daukanto pieš.

13 komentaras

 1. Nu bet ot brudai,ta mūsų rajono valdžia,biržose šitokius dalykus krėsti. Specialiai,namuose elektros lemputes įjungę laiko,kad paklausa būtų didelė. Brudai.

 2. Nuo kada biokurui reikia talpyklų,pažiūrėkit prie Utenos šilumos tinklų kokios atsargos,kas draudžia sandeliuoti esančioje teritorijoje.Darbus su katilais galima būvo jau vykdyti,tik vasarą namų darbus reikėjo padaryti.Laikinas nostalgiškai žiūri pro vartus,Dovidukas imituoja darbą kaip armijoje,kažin ar vasaros užteks.

 3. Džiaukimės, per likusius šios valdžios metus dar bus ir daugiau pabrangimų. Ruošiam vandenuko brangimą. Tik bėda, kad ir iš mūsų visų, tai yra savivaldybės biudžeto, šeriamos įmonės vistiek dirbs nuostolingai nors mokesčius vos ne kas pusmetį pakelia. Svarbu rajono draugelių kompanijos gerbūvis.

 4. jūs visai navatni…Pastatys saulės jėgaines, viskas pigs,- šiluma, elektra, vanduo. Gyvensim rojuj, kurį kaip smėlio pilį stato mano mylimasis

  • Tai gi jau prieš du metus pastatė,kad kompensuot pabrangimą rajonui,navatna kaip komunistas susidvejino su Napoleonu.

   • tIk Ignalinoje jaunas ir gražus komuniaga taip vertinamas / O jaunuoliai-komjaunuoliai jam kaip stabui meldžiasi. Dievaž, navatna

 5. Stebuklų šalis.

 6. Nesupratau… Visoje Lietuvoje šildymas, elektra, dujos brangsta. Beje, ir ne tik Lietuvoje. Norit pasakyt, kad vietinis meras toks galingas, kad pusėj Europos minimum kainas sukėlė? Ar svarbu ap…t, nes ne savas? Neskanu net skaityt. Aūūūū! Baltaki! Prie tokios skaitytojos nuomonės pasigendu profesionaliai parengto straipsnio apie tai

  • Klausyk tu, Puškine, pasakos apie auksinę žuvelę, rašytojau, baik ignaliniečių skirstymą į žalius ir raudonus. ŠT betvarkė, direktoriaus nėra, o bemokslis mažvaikis Dovydukas ir toliau vaidina širdžių merą.. O meras turėjęs suvienyti vyrus, sukvietęs prie bendro stalo, nieko nepadarė, išskyrus primityvius pezėjimus. Opozicijos darbas argumentuotos diskusijos ir kalbėjimasis su valdančiais. Ar kam nors teko per posėdžius girdėti kalbančias socdemų galvas???O jeigu kam reikia argumentuoto straipsnio, jis gali ir į visą laikraštį netilps.

   • yr kap yr. Bėda su ŠT

   • Taikliai parašėt))))))))))))))))))))))

  • Biokurą galima pirkti žymiai pigiau,čia imonės vadukų bėdos,be to gi žadėjo pigaus iš Lukašenkos priverst,delegacija sudėtyje Dilys,Žymantas ir dar vienas……

 7. Kainos kyla ne visur,galima rasti info,kur šildymas pigiausias.Kadaibiniais laikais būdavo žiūrėdavo ar visuose namuose durys uzsidaro,ar languose yra stiklai,ar lemputės šviečia, dabar tik girdi frazę renavuokites,o daugiabuty rusy matos kiaurai langai,be stiklu,šilumą per juos išeina,gali ir turi stiklus būtų ūkis sudet ir renovacijos nereikia,yra kaupiamosios,bet administruojami namai belenkaip,darbininkai tingi,valdžioj protingi,kalbet moka,kiek kalbom laiko praleidžia,tai geriau tuo laiku namus apeitu,ypatingai Vidiškėse,Dūkšte.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje