Skip to content

„Kompata“ pasiklydo tarp dviejų konteinerių

Ignalinietis Kęstutis Gaidelis buvo nustebintas, kai dar vasarą ėmė gauti SĮ „Kompata“ sąskaitas už atliekų išvežimą iš jo namo Budrių g. (čia gyvena tik vasarą). Štai pagal sąskaitą už liepos-rugpjūčio mėnesį reikia mokėti 8,93 Eur, už rugsėjo-spalio mėnesius – 12,10 Eur. Varto gautas sąskaitas vienaip, varto kitaip – vis vien nesąmonė, nes jokios atliekos (šiukšlės) nebuvo vežtos, juolab net po du kartus per mėnesį, kaip rašoma. Bandė aiškintis su „Kompatos“ darbuotojais, konkrečiai su sąskaitas išrašančia pardavimo vadybininke S. S., tačiau viskas bergždžiai. Atsakymas buvo „vsio zakonno“ („viskas teisinga“). Pretenzijos buvo išsakytos motyvuotai, žinant reikalo esmę, nes K. Gaidelio žmona pati dar neseniai yra dirbusi „Kompatoje“.

Žmogus paskambino įmonės vadovui Vytautui Potapovui. Šis išklausė ir patikino, kad viską išsiaiškins ir sąskaitas perrašys. Tačiau po kurio laiko gavo tokio turinio jo pasirašytą raštą (spausdinamas sutrumpintai): „Telefonu gavome Jūsų užklausą dėl rugsėjo-spalio sąskaitos pranešimo. Informuojame, kad komunalinių atliekų konteineris Nr. 45-KA-004032, esantis adresu (…), per rugsėjo-spalio mėnesius buvo aptarnautas iš viso tris kartus (…). Gavus prašymą perskaičiuoti sąskaitą pranešimą, išanalizavome Jūsų komunalinių atliekų konteinerio pakėlimo dažnumą. Pagal gautus duomenis, komunalinių atliekų konteineris nuo 2021 m. liepos 6 d. buvo aptarnaujamas po du kartus per mėnesį (…)“.

Vėl skambutis V. Potapovui, vėl aiškinimasis, vėl patikinimas, kad viską išsiaiškins. Nežinia dar kiek laiko būtų vykusios šios derybos, jei pats K. Gaidelis būtų nesuradęs priežasties, kur čia šuo pakastas. Kiekvienas atliekų konteineris turi savo numerį, į kurį žmogus, paprastai, nė dėmesio nekreipia, nes nuo to numerio kaip ir niekas nepriklauso. Tiesiog daiktas (konteineris), turintis savo numerį. Tačiau šįkart dėl „profesionalių“ pardavimo vadybininkių žioplumo kaip tik viskas nuo to numerio ir priklausė. Mat aukščiau pacituotame V. Potapovo rašte kalba eina apie konteinerį Nr. 45-KA-004032, kuris keliamas dukart per mėnesį, o K. Gaidelio konteinerio numeris tai kitas – 43-KA-004038! Tai reiškia, kad jam buvo siunčiamos visai kito žmogaus sąskaitos. Tik K. Gaideliui pagrasinus kreiptis į teismą (iki tol į visas pretenzijas žiūrėta pro pirštus), pradėta šią darbuotojų darbo „skylę“ lopyti (aiškintis) rimtai. Tikrojo konteinerio savininkas savąjį daiktą užrakino sandėliuke (kad įrodytų, jog šis konteineris nėra ir negali būti kilnojamas). „Kompatai“ neužteko patikinimo ir tikrojo konteinerio numerio nuotraukos, buvo reikalaujama užrakintą šiukšliadėžę parodyti. Atvažiavo – įsitikino. Bet tai, ką pamatė, raštu informuos tik po 10 dienų. Tai gal „Kompata“ jau netiki ne tik žmonėmis, bet ir savo akimis?

Panašių istorijų su atliekų išvežimu, deja, – nors grėbliu grėbk. Žmonės dažnai skundžiasi, kad, tarkim, konteinerį per mėnesį išveža dukart, o sąskaitas gauna už tris kartus. Kai sakai tai V. Potapovui, šis dievagojasi – negali taip būti, sakykit pavardes, kam taip nutiko. Kai kartą nuėjau su „taip nutikusiomis pavardėmis“ į „Kompatą“ aiškintis, klerkai pasakė, kad girdi dabar yra asmens duomenų apsauga ir savo duomenis gali pamatyti tik jų savininkas, nei rajono tarybos nariams, nei žurnalistams rodyti negalima. O žmogus dažnai prisibelsti į „Kompatą“, kad išsiaiškintų, tiesiog negali. Į „Kompatos“ pastatą įeiti jau nevalia (koduotos durys), galima tik savo raštišką skundą pro durų plyšį paduoti. Telefonai dažnai taip pat tyli. Štai anądien paskambinusi Ceikinių gyventoja Anastazija Krikštulienė, sako, jau keturis mėnesius negaunanti sąskaitos už atliekų išvežimą. „Tai ką, jie man už metus sąskaitą pateiks, iš kur aš tuomet gausiu pinigų viskam apmokėti. Kelias savaites, kartais po kelis kartus per dieną, skambinu į „Kompatą“, kad nors kas atsilieptų, paaiškintų…“ Ką gi, „Kompatos“ profesionalai, matyt, ponios Anastazijos sąskaitas taip pat kam kitam siunčia.

O aiškinantis ignaliniečio problemą sužinojau ir neafišuotą naujieną. Po to, kai rajono taryba du kartus nepatvirtino „Kompatos“ ataskaitos už 2020 m., o auditas rugpjūčio pabaigoje konstatavo, kad dėl skolų įmonė tiesiog jau negali egzistuoti (skolos seniai viršijo 300 tūkst.), V. Potapovas pažemintas pareigose iki vyr. inžinieriaus. Bet jam pavesta toliau laikinai eiti vadovo pareigas. O kadangi pas mus nieko nėra pastovesnio už laikinumą, tai iki savivaldos rinkimų kiek daugiau nei po metų būkit ramūs – niekas nesikeis…

3 komantarai (-ų)

  1. Ech, tingisi net kalbėti. Ir aš gaunu sąskaitas su prirašytais kartais. Veža du kart per mėnesį, sąskaitoje rašo kad išvežė tris kart per mėnesį. Taip ir moku. Ieškojau tiesos bet kur tu žmogau. Durnino apdurnino kad nieko nesuprantu. Rodau jų pačių grafiką, sakau žiūrėkit ir grafike nurodyta, kad iš mano kaimuko šiukšlių konteinerius ištištutinote kas antrą savaitę ir tai buvo po du kartus per mėnesį, lšskyrus liepą buvo trys kartai. Reiškia per šiuos metus aš už 9 prirašytų konteinerių konteinerių šiukles sumokėjau apie 20 eurių už orą, kurio Kompata nei nuvežė į Uteną nei sumokėjo to vartų mokesčio, nei degalų šiukšleviažė sudegino, nei darbuotojai už tai atlygį gavo. O Kompatos vadas vis mykia, kad, pagrindinė kainos didinimo priežastis vartų mokestis. Apgaudinėdami žmones vis tiek nesugeba galo su galu sudurti. Jaučiu kad čia šuo pakastas giliau. Mero draugeliui matyt kitos sąlygos.

  2. Ko kimbat prie mano mylimojo draugų????Juk laikinas vadovas pats geriausias variantas. nei pats už ką ruošiasi atsakyti, ir darbuotojai atsipūtę.

  3. Nu taip sudarkyti įmonių darbą gali tik kažkokių psichologinių problemų turintys vadukai


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje