Skip to content

Viską, ką naudinga žinoti apie automobilių padangų tipus

MI informacija

Padangos yra vienintelė automobilio dalis, kuri tiesiogiai kontaktuoja su keliu, todėl, jos privalo būti tinkamos ir kokybiškos. Jos suteikia tinkamą sukibimą su kelio danga, kurio dėka, automobilį yra lengva valdyti, prireikus įsibėgėti ar stabdyti. Tad, padangos yra atsakingos už jūsų ir aplinkinių saugumą. Tai tarsi guminiai automobilio batai, pripildyti oru, kurie dengia ratus, paminkština kontaktą su kelio danga. Padangos gali būti skirtingų tipų, skirtos skirtingiems metų laikams, pasižymi skirtingu protektoriaus gyliu bei raštu. Žinoma, jos būna ir skirtingų dydžių, tad, yra lengvai pritaikomos prie kiekvieno automobilio. Na, o kadangi, jos yra pripildytos oru, jos sugeria kelio nelygumus ir smūgius, kad važiuoti būtų ne tik saugu, bet ir patogu. Taip pat, oras esantis padangose padeda sumažinti trintį su kelio danga. Šiame straipsnyje, sužinosite kelis, labai svarbius dalykus, apie kiekvieną automobilių padangų tipą. 

Vasarinės – šiltiems orams 

Pirmasis tipas – vasarinės padangos. Daugelis automobilių gamintojų, šias padangas, laiko standartinėmis, todėl, pirkdami naują automobilį, ant jo, greičiausiai, rasite uždėtas būtent vasarines padangas. Jos skirtos važinėjimui, kai oro temperatūra yra aukštesnė nei 7oC. Tokioje temperatūroje, vasarinės padangos suteikia puikų sukibimą su kelio danga, puikų stabdymą ir automobilio valdymą. Tiesa, esant žemesnei nei 7oC temperatūrai, jos sukietėja, todėl, nėra tokios saugios. Taip pat, jų protektoriaus raštas ir gylys yra pritaikytas būtent šiltam orui, šlapiam arba sausam keliui, todėl, žiemą, jos nėra tinkamos. 

Universalios padangos – tinkamos ištisus metus 

Universalios padangos, kurios yra žymimos ženklu „M+S“, gali būti naudojamos tiek vasarą, tiek žiemą. Jos sukurtos taip, kad puikai susidorotų su įvairiomis oro temperatūromis ir sąlygomis. Teigiama, kad jos yra tinkamos nuo -10oC iki -30oC temperatūros, suteikia gerą sukibimą tiek su sausa, tiek su šlapia kelio danga. Tačiau, esant itin žemoms temperatūroms, šio tipo padangos nesuteikia tokio efektyvaus stabdymo ir sukibimo su kelio danga, kaip žieminės. Dėl šios priežasties, daugelis vairuotojų, žiemos sezonui, nėra linkę rinktis šio tipo padangų. 

Snieguotiems ir apledijusiems keliams – žieminės padangos

Žiemos sezonui, geriausiomis laikomos žieminės padangos. Tai specialiai snieguotiems, drėgniems ir apledijusiems keliams skirtos padangos, kurios garantuoja puikų sukibimą, stabdymą ir automobilio valdymą. Jos pagamintos iš specialaus gumos mišinio, kuris esant šaltam orui išlieka minkštas. Šio tipo padangos tinkamiausios, kai lauke vyrauja žemesnė nei 7oC temperatūra. Taip pat, žieminės padangos turi specialius protektoriaus raštus, kurie puikiai sukimba su sniegu ir efektyviai išstumia vandenį. Tiesa, ir pats protektoriaus gylis yra kur kas didesnis nei vasarinių padangų. Nors šio tipo padangos, važiuojant sausa kelio danga, yra triukšmingesnės, o šiltu oru greičiau dėvisi, jos yra tinkamiausias ir saugiausias pasirinkimas žiemos sezonui. 

Energiją taupančios padangos 

Važiuojant, automobilio variklis susiduria su tuo, ką dažniausiai, vadiname pasipriešinimu riedėjimui. Padangos, besisukdamos ir kontaktuodamos su kelio danga, priešinasi, ko pasekoje, variklis turi išeikvoti daugiau energijos. Tad, kuo mažesnis padangų pasipriešinimas riedėjimui, tuo ekonomiškiau automobilis važiuos, sunaudodamas mažiau kuro. Dėl šios priežasties, padangų gamintojai ėmė gaminti specialias, energiją taupančias padangas, kurios, dažniausiai, suteikia mažiau dinamiškumo nei standartinės padangos, stabdymo ir sukibimo su kelio danga, atžvilgiu. Tai ypač jaučiama važiuojant šlapia kelio danga, bet, kita vertus, akimirksniu yra pastebimos ir mažesnės kuro sąnaudos. Dažniausiai, šio tipo padangas galime pamatyti ant hibridinių, elektrinių automobilių ratų. 

Sportinės padangos 

Sportiniai automobiliai, dažniausiai, būna aprūpinti ir sportinėmis padangomis, kurios angliškai yra vadinamos „semi-slick“ padangomis. Šio tipo padangos padeda maksimaliai išnaudoti automobilio galimybes. Dažniausiai, jos yra platesnės, nei kitų tipų padangos, todėl, labiausiai kontaktuoja su kelio danga, suteikia itin gerą sukibimą, stabdymą ir automobilio valdymą, esant sausam keliui. Tiesa, jos yra žemesnės, tad jų dydis, lyginant su pločiu, yra kur kas mažesnis. Sportinės padangos yra sukurtos taip, kad atlaikytų itin didelį greitį, ilgą laiką. Jos yra minkštesnės, todėl, puikiai sukimba su kelio danga, tačiau, yra gana brangios ir labai greitai dėvisi. 

Padangos visureigiams – įveikia bet kokią kelio dangą 

Tikri visureigių entuziastai žino, kad norint visureigiu įveikti prastos kokybės kelio dangas ar bekele, būtina pasirūpinti ir specialiomis, visureigiams skirtomis padangomis. Šios padangos, dažniausiai, randamos ant visureigių, nedidelių sunkvežimių. Dėka šių padangų, galima lengvai įveikti ne tik duobėtus kelius, bet ir prasčiausias bekeles. Šio tipo padangos pasižymi itin plačiais ir giliais protektoriaus raštais, kad būtų lengviau išstumti vandenį bei purvą ir sukibti su nelygiu paviršiumi. Taip pat, jos turi standesnes šonines sieneles, kurios apsaugo padangas nuo pradūrimų. 

Tinkamai pasirinktas padangų tipas garantuos saugias ir patogias keliones automobiliu! Platų ir įvairių padangų pasirinkimą ir draugiškas kainas rasite svetainėje varle.lt. Saugių kelionių!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here