Skip to content

Neištryškusi džiaugsmo ašarėlė (1)

Vidmantas ČEPULĖNAS

Dėkoju „Mūsų Ignalinai“, šių metų lapkričio 26 d. pagarsinusiam mano graudulį straipsnelyje „Džiaugsmo ašarėlė“. To straipsnelio paskutinė pastraipa skamba taip: „Klausimėlis rajono savivaldybės aukštiesiems vadovams: ar pavyks man, ignaliniečiui, nubraukti džiaugsmo ašarėlę išgirdus, kad vis tik 100 tūkst. „nesudegė“? Ar bus kaip ir pernai buvo… ne džiaugsmo, bet liūdesio ašara liko nenubraukta.“

Kadangi iš rajono savivaldybės aukštųjų vadovų į savo kuklų klausimėlį dėl Ignalinos miesto Gėlių gatvės ir Linkmenų seniūnijos, Antalksnės kaimo gatvių sėkmingai pradėtų rekonstravimo darbų atsakymo nesulaukiau, džiaugsmo ašarėlė man, ignaliniečiui, taip ir neištryško. Mano kukliomis žiniomis, Ignalinos miesto Gėlių gatvė kasama, bet darbai bus aktuojami tik kitais metais. Reiškia, 48,2 tūkst. KPP eurų, planuotų panaudoti šiemet, sudegė. Antalksnėje situacija gal kiek geresnė, bet tradicijos tęstinumą turi. 

Džiugu, kad didžioji rajono valdžia vis tik atsiliepė į mano keliamas vietinių, savivaldybės kelių priežiūros problemas ir Ignalinos tinklalapio www.ignalina.lt „Savaitės akcentų“ herojai savo stiliuje įžūliai ignaliniečiams skleidžia pusiau tiesą. 

2021-12-17 d. kalbinamas meras J. Rasikas aiškina, kad 86 tūkst. prateriojo, dėl to, cituoju: “ O „likutis“ susidarė santykinai ir dėl to, kad pavyko kai kurias paslaugas, darbus nupirkti pigiau, nei buvo planuota. Tarkim, Alyvų gatvės remontui buvo numatyta 120 tūkst. eurų, paslaugų nupirkta už 70 tūkst., Žilvičių gatvės tvarkymo darbams atitinkamai iš kone 99 tūkst. sutaupyti 26 tūkst. eurų. Iš planuotų 82 tūkst. eurų Putinų gatvei liko 23 tūkst.“

Tai kad ne „tarkim“, bet deja: „likutis“ susidarė ne dėl to, kad darbus pavyko nupirkti pigiau, nei buvo planuota, o dėl žioplumo. Alyvų gatvės rekonstrukcijos darbų sutartis pasirašyta 2021-04-22. Ką veikė Jūratukas su komanda nuo balandžio mėnesio, galvodama, kur panaudoti sutaupytus 50 tūkst? Juk sutaupytų pinigų likimas ne ministerijos, bet direktoriaus rankose. Leisk naują įsakymą ir pirk Gėlių gatvės rekonstravimo darbus. Kam laukti iki lapkričio vidurio?

Apie sutaupymus: po atliktų Žilvičių gatvės rekonstravimo darbų pirkimų (sutartis su UAB „Meleksu“ pasirašyta 2021-09-23), direktoriaus įsakymu 2021-11-09 Nr. VT-690, sutaupyti 26 tūkst. eurų niekur nedingo, jie buvo nukreipti einamiesiems tikslams (kelių priežiūrai: žiemos darbams, pėsčiųjų perėjoms ir pan). Putinų gatvės darbams liko suplanuota ne 23, bet 58 tūkst. eurų. Likę 24 tūkst. buvo nukreipti kitur (sunkūs mokslai aritmetika ir rašymas, visuomet taip sakau).

Taigi, jau oficialiai įvardintais duomenimis, šiemet tradiciškai „sudegė“ apie 86 tūkst. savivaldybei skirtų kelių plėtros ir priežiūros (KPP) programos eurų. Liūdesio ašarą nusibraukiau pats, todėl susidariusią situaciją tenka paaiškinti išsamiau.

Kandidatuodamas į merus, J. Rasikas tautai deklamavo, kaip, gavęs valdžią, jis suburs stiprią komandą, pagyvins rajono gyvenimą, atsisuks veidu į žmogų, bus kuriamos naujos darbo vietos, pritraukiamos didelės investicijos, ir t. t. 

Ir tikrai, naujieji rajono vadai, atsisukę gerąja puse į žmogų, solidžiais veidais sveikina garbaus amžiaus sulaukusius rajono senolius (tikrai gražu, nesišaipau). Rajoną garsina krepšininkai (kad ir ne savi, samdyti – red.), tinklininkai, plaukikai. Atsigavimo kelyje Lietuvos žiemos sporto centras, tam tikri, sunkiai suprantami pokyčiai vyksta rajono kultūriniame gyvenime (kadrai lemia viską, kaip sakė senelis Leninas), nestovi vietoje jaunimo, sveikatos, švietimo reikalai (nestovi vietoje – tai dar nereiškia, kad juda į priekį). Puikiai darbuojasi (visa to žodžio prasme) savivaldybės administracijos visuomenės informavimo specialistė Vida Gasparavičienė. Buvusi stipri savivaldybės administracijos komanda išvaikyta. www.ignalina.lt pilna skelbimų apie laisvas darbo vietas Urbanistikos ir infrastruktūros skyriuje. Administracijos direktorius (kapelmeisteris) diriguoja orkestrui (administracijai) nepažindamas natų. 

Metai, lydimi turiningų įvykių: korono viruso, Lietuvą pamilusių nelegalių migrantų invazijos, J. Baltakio išpuolių prieš merą dėl nelegalams planuotų įrengti kolektyvinių kempingų Didžiasalyje, savivaldybei skirtų Krivulių už nelabai suprantamus klajokliams-migrantams nuopelnus, eina į pabaigą. Esame ant 2022-ųjų metų nuo Kristaus gimimo slenksčio. Baigiasi treti savivaldybės tarybos kadencijos metai, laisvi nuo B. Ropės ir jo „valstiečių“ daug metų „vykdytos“ laisvosios minties priespaudos. Ignaliniečius jau trečius metus džiugina naujoviška, eglišakėmis apkaišyta metalinė konstrukcija, kuri dabar vadinasi Kalėdine egle. Mes gerokai toli aplenkėme Briuselį. Ten pagrindinėje miesto aikštėje stovi kukliai papuošta natūrali eglė. Prieš porą savaičių ten buvau, savo akimis mačiau.

O kaip dėl J. Rasiko ir V. Cibulsko vedamų rajono socdemų rinkiminės kampanijos metu skambiai deklaruotų investicijų pritraukimo į Ignaliną? 

Apie tai skaitykite kitame MI numeryje.

K. Pabijuto pieš.

11 komentaras

 1. Nu to tak,sutinku su Vidmanto mintimis dėl mokėjimo skaičiuoti ir rašyti,o jei nemoki kaip sakydavot samdyk kas moka,bet kas eis už berną kuris daugiau moka nei Juratukas su buhalteriu.

 2. Ir ankstenieji manau klaidų darydavo. Žmonės jau buvo pavargę, balsavo už bet ką. Patys žinote, dėl kokių žmonių valstiečių neišrinko ir darykite išvadas. Pirma dirbo seniai, kurie čia stipriai šaknis įleidę, sėdėjo ir kentėjo, dabar jie pensijoje, o jaunimas kitaip į viską žiūri ir įsikibę savo vietų nesilaiko.Nepatiko ir atia…Jau dabar niekada nebus taip, kaip pirma buvo.

 3. Ech… Nu ir valdžia. O va prie valstiečių buvo laikai! Net STT aplankydavo. O dabar? Tik šeimamaršiai…

  • Dar ne vakaras,ne vien STT gali aplankyti.

 4. Taikliai )

 5. nu niekaip nesuprantu, negi ignaliniečiams nedašunta, kad ši valdžia – dvasios ubagai. Nėra proto, todėl nėra išsilavinimo. Nėra iššsilavinimo, todėl intelektas nulinis.

  • Nagi, kloji savo dipolo foto, kaip argumentą. Ar tik barškint knopkėm gali?

 6. Prisimenam prisimenam kokia mokslo šulė mūsų dabartinė direktorka prieš profkę buvo.

 7. Gerb. Vidmantai – kas kelionę Briuselin finansavo (tik prašytume liaudies pasakų nekurti)???

  • Ir dar: ta kalėdų eglė Briuselyje visai ne kalėdų ir ne egle oficialiai vadinama – plačiau apie tai kokia tai boba (o gal ji pati net nežino, kad yra diedas Arminas) iš Mažulonių, kur MŪInalinos pirmame puslpyje nuolat reškiasi, galėtų plačiau papasakoti….

 8. Matos, kad nedurnas esi. Bet jau kad sovietizmas smegenyse raudonuoja – tai faktas. Liaudies pasakos – vertimas – narodnyje skazki. Cha cha…Tai tikriausiai supranti, kad keliones į Briuselį vyksta ES lėšomis, negi tau jų gaila. Važiuok ir tu, gal pasauly kitom spalvom pamatysi/


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here