Skip to content

Ydinga praktika nepuošia Ignalinos

MI informacija

Jau truputį pabodęs teiginys, jog Kalėdos – stebuklų metas, kartais sugeba nustebinti. Gruodžio 22-osios vidurdienį Ignalinoje, Laisvės aikštėje, prie gražiai, vasariškai išdabintos eglutės sukiojosi Kalėdų senelis, o kitoje jos pusėje stoviniavo keli žmonės ir tiek pat policijos pareigūnų. Sutikite, vaizdas verčiantis pasmalsauti, tad stabtelime pasiaiškinti. 

Šeimų sąjūdis Lietuvoje

Kadangi paaiškėjo, jog aikštėje vyksta Šeimų sąjūdžio narių ar juos palaikančiųjų susiėjimas, dera keletu sakinių pristatyti organizaciją. Įsisiūbavus vis sunkiau suprantamiems antikonstituciniams Lietuvos vadovybės sprendimams vadinamosios pandemijos akivaizdoje, ėmė burtis žmonės, besistengiantys apsaugoti save ir savo vaikus nuo, jų manymu, perdėtų ir prievartinių ar net neteisėtų metodų. Kadangi žmonija per tūkstančius metų taip ir neišmoko neutralizuoti neapykantos kitaip mąstančiam, šiandien turime tai, ką turime: valdžią ir dirbtinai suskaldytą visuomenę, kurios ir viena, ir kita pusė yra bjaurius žaidimus žaidžiančių politikų marionetės. Tam, žinoma, pasitarnavo žiniasklaida, kadangi poreikio šališkai informuoti visuomenę nebeliko. Svarbiausia – čia ir dabar gauti konkrečią naudą ir pasimėgauti šlovės spinduliuose sukurpus skandaliuką. Apie ateitį galvoti tapo nebemadinga. 

Taigi, pradėjus garsiai kalbėti apie vieną visuomenės pusę neraminančius dalykus, apie iškylančius klausimus, į kuriuos atsakymo niekas neduoda, sužaista senu tradiciniu metodu – pajungtos didžiosios šalies žiniasklaidos pajėgos, pasitelkiant taip pat dirbtinai iškeltas tariamas „žvaigždes“, ir pranešama, kad visi tie, kurie bando nesutikti su vadžia ir jos parėdymais yra blogis ir tautos gėda. Šeimų sąjūdžio organizuojami mitingai žiniasklaidos rankomis paverčiami cirkais, įmaišant tarp taikių žmonių lengvai suagituotų provokatorių ir visas šis patyčių ir neapykantos kokteilis pateikiamas tarsi būtų Šeimų sąjūdžio, o ne valdžios veidas. Liūdniausia, kad palaikančiųjų Šeimos sąjūdžio judėjimą yra daugiau, tačiau biudžetinėse įstaigose dirbantys žmonės šiandien bijo net kvėpuoti kitu ritmu, idant patys netaptų patyčių aukomis ir nebūtų atleisti iš darbo. 

Kalėdinis turas per Lietuvą

Tą dieną Lietuvos šeimų sąjūdis Ignalinoje tęsė savo Kalėdinį turą per Lietuvą, kurio metu prie Kalėdinio LŠS autobusiuko atėjusios Šeimos su vaikais gavo kalėdinių dovanėlių, o tėveliai išgirdo kalėdinius palinkėjimus ir galėjo pasidalinti jiems rūpimais klausimais. Dovanėles bei lėšas joms Lietuvos vaikams paaukojo LŠS rėmėjai. Per visą Lietuvą keliavusi Kalėdų senelio komanda turėjo rūpesčių Kaune, Klaipėdoje ir Gargžduose. Pasak organizatorių, prie šių miestų prisijungė ir Ignalina. „Mes iš anksto nusiuntėme informacinį pranešimą Ignalinos rajono savivaldybės administracijai, kuriame nurodėme: „Vadovaujantis LR susirinkimo įstatymo 6 str. 1 dalimi informuojame, kad gruodžio 22 d., nuo 12 iki 13 val., Laisvės a. vyks taikus asmenų susirinkimas“. Administracijos direktorės Jūratės Balinskienės tonas tiesiog pribloškė. Mūsų vadovybės skambutis ir bandymas paaiškinti, kad susirinkimo metu tiesiog gros muzika, o Kalėdų senelis vaikučiams padalins dovanėlių, buvo sutikta su didžiuliu priešiškumu ir paaiškinta, kad mes būsime sulaikyti ir uždaryti į areštinę“, – teigė viena iš renginio dalyvių P. A. 

Ko bijoma?

Ten, kur nėra vietos meilei, ten gyvena baimė. Akivaizdu, kad Ignalinos rajono savivaldybėje gyvena baimė, tačiau neaišku, ko čia bijoti? Taikių žmonių? Gavę tokį nepelnytą atsaką, Šeimų sąjūdžio dalyviai vis tiek atėjo į Laisvės aikštę, tiesa, labai maža grupele, vos kelių asmenų, o Kalėdų senelis laikėsi visai atokiai, idant nebūtų sudaryta prielaidų pareigas ir nurodymus vykdantiems pareigūnams imtis veiksmų (visi dirba savo darbą). Tačiau atėjusieji žmonės buvo su plakatais, o grojant nuotaikingai muzikai kartas nuo karto pasigirsdavo organizatorių paaiškinimas, kodėl būtent taip. 

Ar reikalingas toks akibrokštas Ignalinai? Kas būtų nutikę, jei šie žmonės tiesiog džiugiai būtų pašokę prie eglutės ir be susikaustymo, o su gera nuotaika, padalinę vaikams saldainių? Kur ir kam čia galima įžvelgti pavojų? 

Sistema be skrupulų pasiglemžia vis daugiau nuostabių žmonių, puikių specialistų, paversdama juos neurotikais, krūpčiojančiais nuo savo pačių šešėlio. 

8 komantarai (-ų)

 1. Nenusrrbino, savivaldybinonkai ir biudžetininkai stebimi net kam laiką fb padeda.

 2. Balinskienė nestebina… niekas nesikeičia.

 3. Ko jūs norit iš personos su profkiniu Cirkliškio diplomu. Bendraamžiai prisiminkit, kas eidavo mokytis į profkes.

 4. Baltakis nestebina. Tapo šeimamaršiu 😄

 5. Dabar mignalina dar ir maršistus palaiko. Super!

  • Tik rašo tai ko nerašo kiti .

  • jums rekomenduotina skaityti Utenos Ignalinos laikraštuką, nes iš mūsų visų pinigų jis gyvuoja ir ten viskas gražu, raudona ir tikrai Novyje Vasiuky kaime komunizmu kvepia.

   • Kaip juokinga,kai už rusiškų trąšų importo pinigus išlaikomos ir oligarcho vadovaujamos partijos narys oponentus dažo raudonai ! Kaip neprisiminsi- kuo pats smirdi,tuo ir kitą tepa.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here