Skip to content

Dar vienerius palydėjome…

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Dar vieneri metai praėjo, kalendoriniai. Visi portalai sveikina su naujaisiais Tigro metais. Tai kas, kad jeigu jau prisimename kažkokį tigrą – tai jo metai pagal kinų horoskopą prasidės tik vasario 1 d. Bet kam žurnališiams toks tikslumas…

Skaitau LRT.lt – kas reikšmingo pernai nutiko. Straipsnio pavadinimas: „LRT trumpai. Didesnė minimali alga, pensijos, brangesni rūkalai ir alkoholis – kas keičiasi nuo sausio 1-osios“.

Matot, kas nutautinančio LRT žurnališiams svarbiausia: brangs rūkalai ir alkoholis. Žmonėms, jeigu tikėtume, ką tokie žurnališiai peza, svarbiausia – išgert ir parūkyt. Dar gerai, kad prisiminė, jog alga didės ir pensijos. Ir gerai, kad neprisiminė, jog brangsta elektra, dujos, taigi ir šildymas… 

Čia vis valdžia kalta. Benzinas brangsta – ji kalta, negali pigesnio pagaminti. Dujos – irgi ji. Girdi, galėtų surinkti, vien kiek Seime tų dujų prigamina… Elektra brangsta – taigi dėkokime sau, kad atominės nenorėjome. Dėkokime tiems, kurie prieš atominę taip aršiai agitavo. Bet ne, dėl šito irgi valdžia kalta. Atominė elektra buvo neekologiška. Dabar Europos Sąjunga jau siūlo į „žaliųjų“ energijų sąrašą įtraukyti atominę energiją ir dujas. Ekologiška tai, kas naudinga, a ne? Žaliasis smegenų plovimas – žaliasis kišenių plovimas.

Gyvename, jeigu tikėsime tuo, ką mums prieš šventes visi televizoriai aiškino, vis blogiau ir blogiau. Net į restoraną per šventes nenueisi, viskas iš anksto užsakyta. Pusantro šimto euriukų žmogui už vakarienę, aiškina mums restoranų vadai, tai visai nedaug. Kūčios į namus dviem – tik 50 eurų. Į tokias kainas pažiūrėjęs, supranti, kad valgyti visai nenori.

Gal kam ir nedaug. O mes šiemet vėl į restoraną nenuėjome. Pirmą kartą gyvenime Kalėdoms nusipirkome žąsį – už 27,32 euro. Šešiese pavalgėme. Ar ne nusikaltimas? Juk mes galėjome pagalvoti, kad Kalėdos vienam tik kokie penki eurai kainuoja, nes į žąsį dar grikių prikimšome, O tokie dalykai krizės nustekentai Lietuvėlei – neteisinga propaganda ir agitacija.  

Beje, ar radote kur nors „nepriklausomoje žiniasklaidoje“ palyginimą, kiek ko už vidutinę algą ar pensiją galėjome nusipirkti prieš dešimtmetį, ir kiek dabar galime? Kiek galėsime nusipirkti šiemet? Kiek aš galėsiu nusipirkti už tuos penkiasdešimt eurų, kuriuos pridės prie pensijos? Ne, čia statistikos ieškoti reikia, vargti. Geriau pasakyti: žiūrėkite, kaip viskas brangsta. 

Taigi tikrai brangsta, tik su kuo lyginsime. O čia viena sena naujųjų komunistų gelda (naująją geldutę iš vadų mikliai išspyrė, pasakė – nevadovaus „pacanai“ seniesiems bebrams) pasiūlė panaikinti PVM maistui ir elektrai. Girdi, tada viskas atpigs.

O prisimenate, kaip visų viešbučių ir restoranų vadė maldavo dar anos valdžios, kad PVM viešbučiams sumažintų. Girdi, tada galės viešbutukus atpiginti, daugiau turistų pritraukti. Prisimenate, kuo tai baigėsi? PVM sumažino, bet viešbučiai neatpigo, girdi, reikėjo žmonėms atlyginimus didinti. Sumažink PVM maistui – manote, prekybos centrai ką nors atpigins? Ne, pasakys, kad reikia atlyginimus didinti, kad šildymas pabrango, ir šiaip vos galą su galu suduria per visus tuos karantinus…

Naujiesiems dukra iš Slovėnijos parašė. Ramiai atšventė, nes restoranai ten uždaryti. Karantinas. Ir tylu, ramu, žurnališiai apie žlugdomą verslą nešūkauja. Žmonės sveikatą saugo, galvą laiko šaltai, o kojas šiltai. Tuo metu pas mus basomis protestuoja. Matote, jie įsitikinę, kad valdžios norai apsaugoti žmonių sveikatą nuo tų, kurie basomis vaikščiodami smegenis persišaldė, prieštarauja Konstitucijai.

Privalomas skiepijimas – apskritai kažkoks praėjusių ir šių metų baubas. Ir šiemet jis toks pat bus. Raudonskūrės profsąjungos tokiems dalykams „nepritaria“: skiepykit kitus, bet tik ne mūsų srities darbuotojus. Sakysim, mokytojus skiepyti privalomai nereikia, jų daug pasiskiepijusių. O kažkuriam rajone atėjo susirgusi neskiepyta mokytoja į darbą, vieni susirgo, visi kiti, visa mokykla izoliuotis turėjo – čia niekis. Geriau tegul kokie statybininkai privalomai skiepijasi, kitaip profsąjungos irgi basos prie Prezidentūros eis.

Apie tai, kad žmonės, jeigu bus verčiami skiepytis, išeis iš darbo, raudonskūrės nebekalba, nes paaiškėjo, kad tokių vienetai. Dabar pagrindinis argumentas – prieštarauja Konstitucijai.

Dar ką nors iš praėjusių metų blogybių paminėti? Taigi mums aiškina, kad Lietuvą sukrėtė baltarusiškų trąšų krizė. Jus sukrėtė? Pas mus Mažulonyse žemė nedrebėjo. 

Kas dar? Dar, tiesa, valdžia dėl migrantų krizės kalta. Ana, Skvernelio, Vyriausybė buvo pasiruošusi priimti 40 tūkstančių migrantų, bent taip jau ji sakė, o šitai keturi tūkstančiai jau per daug. 

Vos nepamiršau – politinių prostitučių, tai yra, tų, kurie iš po vienos partijos po kita laksto, būrys padidėjo. Vienas susigalvojo pats partiją sukurti, kitos buvusi partija tiesiog netenkino. Čia aš apie politinį tenkinimą, nepagalvokite ko nereikia. O tos partijos, iš kurios žiurkės pradėjo bėgti, vadas pareiškė, kad bėga nuo jo tie, kas valdžios siekia, o jis esąs ne toks.

O aš iki šiol maniau, kad kiekviena partija turi valdžios siekti, nes kaip kitaip ji savo pažadus įvykdys? Kur nors krūmuose netoli pagonių aukuro tupėdama?

Tiesa, dar Lietuva su Kinija susipyko. Ir sužinojome… Ne, paklausykit, juk iki šiol dauguma buvome įsitikinę, kad Lietuvos miškus „Ikea“ superka. Taip ir rašė žurnališiai: Lietuva miškus kerta, kad skandinavus galėtų mediena aprūpinti. Ir tik staiga sužinojome, kad Kinija laivo su lietuviška mediena nepriėmė, ir dabar verslui didžiuliai nuostoliai. Viso laivo – kažin, kiek į jį telpa? Pusė girios? Bet šito nesužinosime, žurnališiams tai neįdomu, viską skandinavai superka…

Ir dar daug ko nepaminėjau, bet šie metai ne trumpesni už praėjusius, dar bus progų pakalbėti. Kaip sakoma, kad tik sveikatos užtektų. To ir jums linkiu.

15min.lt nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here