Skip to content

Metų pabaigos akcentai

Ignalinietis Juozas

Metų pabaiga nuteikia šventiškai ir suteikia galimybę sveikinti, dėkoti, aukoti, pagerbti. Sužavėjo per vieną TV transliuojami metų apdovanojimai ir gražios prasmingos nominacijos: Metų pilietinė iniciatyva, Metų asmenybė, Metų verslo lyderystė, Metų ateitis, Metų kultūros reiškinys… Kažkas panašaus vyksta savivaldybėse tik atitinkamu formatu. O kaip gi su dėmesiu ir pagarba žmogui pas mus?

Galima būtų pradėti nuo paskutinio savivaldybės tarybos posėdžio. Apie posėdyje vykstančias diskusijas ir jų kultūrą nė neverta užsiminti. Bet posėdžio sprendimuose galima rasti atsakymų, kodėl trūksta dėmesio žmogui – eiliniam rinkėjui. Biudžete galimai lieka beveik 2 milijonai. Kiek gėrio galima buvo sukurti gyventojams… Bet tam gi reikia dirbti ir turėti stiprią specialistų komandą, o šito administracijoje ir su žiburiu neieškokit.

Sutaupyta daug atlyginimams skirtų pinigų savivaldybės administracijoje, mokykloje, darželyje. Jie, matyt, pavirto prekėmis, vietoj to, kad išmokėti žmonėms kaip priedus metų pabaigoje. Taip būtų parodytas ir dėmesys ir materialiai padėkota.

Didžiausią nuostabą sukėlė sprendimas dvigubai padidinti senolių išlaikymą slaugoje. 900 Eur per mėnesį, tiek kainuos papildomos (pasibaigus 120 dienų) slaugos paslaugos ligoninėje. Va, čia tikras „dėmesys“ žmonėms, kuris nustelbia visas padėkas jubiliejų proga. Opozicija siūlė merui šitą sprendimą atsiimti, tačiau mero sprendimas buvo tvirtas.

O kad žmonėms nebūtų liūdna, skambėjo dainos kultūros centre. Pop deivės ir princai nupirkti už ignaliniečių pinigus surengė ne vieną koncertą. Jau gruodžio pradžioje išreklamuotas Padėkos vakaras pradžiugino, kaip graži idėja. Čia turėjo sugužėti žmonės, kur tvyro gerumo ir nuoširdumo dvasia. Tik artėjant metų pabaigos Padėkos vakarui pradėjo aiškėti, kad tai vakaras su kvietimais ir eiliniam žmogeliui pakliūti nėra taip paprasta.

Tai gi, Padėkos fiesta įvyko. Čia buvo padėkota kultūros darbuotojams, ypatingo dėmesio sulaukė kultūringoji ūkininkė ir puokštę pačią didžiausią nuo mero gavo. Salėje tuščių vietų buvo, jas galėjo užpildyti Ignalinos krašto kultūrai nusipelnę žmonės. Deja, salėje jų nesimatė. Na, gal kaukės sutrukdė pažinti. Kaip liaudyje sako – patys šoka, patys dainuoja ir patys sau dėkoja.

Facebook nuotr.

4 komantarai (-ų)

  1. Aštri Juozo akis, viską mato

    • Juozo gal ir taip,bet Jono tai labai žvaira.

  2. 2 melejonai pinigų…. Va kaip reikia taupyti, zuikučiai.

  3. Daug kur būna Padėkos dienos metų pabaigoje. Koncertas buvo puikus. Visi galėjo patekti, reikėjo tik užsiregistruoti. Gal nustokite pyktis, reikėjo tiesiog ateiti.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here