Skip to content

Kaip tinkamai laikyti medienos granules?

MI informacija

Ruošiantis žiemai ir šildymo sezono pradžiai pasirūpinama gana nemažu kiekiu kuro atsargų, kurių galėtų pakakti ilgesniam laikotarpiui. Taip žymiai patogiau dar ir todėl, jog nereikia keletą kartų rūpintis jų transportavimu, pakanka vos vieną kartą atsivežti visą reikiamą kiekį. Žinoma, tokie maišai po 15 kilogramų granulių turi būti kažkur sandėliuojami. Net jei jiems ir nereikia kažkokios specialios vietos, pavyzdžiui, malkinės, jie neužims tokio didelio ploto kaip įprastos malkos, bet vis tiek reikėtų žinoti kelis pagrindinius sandėliavimo niuansus.

Labai svarbu, jog šis produktas būtų laikomas sausoje vietoje, o ne atsitiktinai lauke. Geriausias būdas nupirktas granules paletemis sandėliuoti ant tų pačių laikymui paruoštų palečių. Tokiu atveju jos apsaugomos nuo ant žemės esančios drėgmės ir neturi su ja tiesioginio sąlyčio, kas užtikrina, jog net ir po ilgesnio sandėliavimo laiko toks gaminys išliks nepažeistas, visiškai sausas ir tinkamas naudojimui.

Lygiai taip pat yra svarbus ir įpakavimas. Jis turi būti visiškai nepralaidus vandeniui. Todėl kiekvienas maišas po 15 kilogramų granulių yra supakuotas atskirai, kas leidžia maksimaliai užtikrinti šio produkto apsaugą nuo drėgmės. Net jeigu ir atsirastų kažkokių pakuotės pažeidimų, tuomet nukentėtų tik sąlyginai nedidelis kiekis medžio granulių. Todėl galima drąsiai įsigyti ir didesnį jų kiekį bei per daug nesijaudinti dėl sandėliavimo, ypač, jei turite laisvą ir sausą patalpą, kuri tam puikiai tiktų. Tuo labiau, kad granules paletėmis gali būti sukraunamos viena ant kitos maišais ir tuomet joms tikrai neprireiks didelės erdvės.

Kodėl tokia pavojinga drėgmė?

Šio gaminio kokybė neretai vertinama pagal drėgmės kiekį jame, o kuo jis yra žemesnis, tuo atitinkamai ir medžio granulių kokybė yra aukštesnė. Sausos granulės kur kas lengviau degs bei išskirs daugiau šilumos, kuri bus panaudojama efektyviam ir ekonomiškam būsto šildymui. Būtent todėl yra svarbu saugoti įsigytą produktą bei palaikyti visas jo sandėliavimui būtinas sąlygas, išlaikytos kokybiškos medžio granulės bus sausos, mažesnio jų kiekio reikės norint palaikyti optimalią temperatūrą namuose ar kitose patalpose.

Svarbu žinoti, jog netinkamos laikymo sąlygos gali pakeisti net ir paties geriausio gaminio savybes. Medžio granulės yra itin linkusios sugerti drėgmę, o tuomet jau tokios sudrėkusios granulės nebebus toks efektyvus šildymo variantas. Aišku, net ir sudrėkusių granulių išmesti nereikia, galima ir toliau naudoti jas pagal paskirtį, tačiau įspėjame, kad prireiks gerokai didesnio jų kiekio tam pačiam šilumos kiekiui išgauti. Tai įrodymas, kodėl svarbu, jog šis produktas būtų apsaugotas nuo aplinkoje esančios drėgmės, kuri gali pakeisti gaminio savybės ir išgaunamą rezultatą. 

Ar granulių sandėliavimui reikia specialios patalpos?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo kiekvieno būsto ypatybių, kadangi šis produktas gali būti sandėliuojamas labai įvairiai. Žinoma, geriausiai tam tinka kuo sausesnė patalpa, todėl reikia vengti laikymo lauke, net jei ir įpakavimas pačios geriausios kokybės, gali pasitaikyti kažkokių minimalių pakuotės pažeidimų, pavyzdžiui, transportavimo metu, pro kuriuos neabejotinai drėgmė pateks į pakuotės vidų. 

Drėgmė taip pat lengvai patenka ne tik iš oro, bet ir nuo žemės, todėl saugiausiai bus laikomos granules kažkiek pakeltos ant palečių. Tačiau tikrai nėra būtina granulių sandėliavimui paskirti specialią patalpą, tam puikiai tiks praktiškai bet kuri nuo tiesioginės drėgmės apsaugota vieta, tuo labiau, kad šis gaminys gali būti sudėtas itin kompaktiškai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here