Skip to content

Kada reikia keisti akumuliatorių?

MI informacija

Dažniausiai tuo susirūpinama tik tuomet, kai automobilis labai sunkiai užsiveda arba jo užvesti išvis nepavyksta. Ir dažniausiai su šia problema susiduriama šaltuoju metų laiku. Kuomet dėl žemos temperatūros variklis būna taip pat sušalęs ir jam užkurti reikia daugiau galios. Kurios nusilpęs akumuliatorius paprasčiausiai neturi. Ir tai jau rimtas signalas, jog galbūt jo resursas jau priėjo prie pabaigos. Tačiau tikrai nebūtina laukti tokių situacijų. Tuo labiau, kad jos tikrai nėra malonios, kai, pavyzdžiui, ryte nepavyksta laiku išvykti į darbą ir tenka vėluoti bei galvoti, kaip tą padaryti.

Kadangi praktiškai visuomet galima savarankiškai patikrinti akumuliatoriaus būklę pagal jo indikatorių. Tiesa, tai nėra pats patikimiausias būdas, bet jis tikrai leis įvertinti pirminę jo būklę. Taip pat galima nuvykti į autoservisą, kur meistrai su specialiais prietaisais atliks patikrinimą. Kas leis labai tiksliai įsivertinti, koks resursas dar likęs. Nors kartais apie jo pabaigą išduoda ne tik sunkiau užsivedantis automobilis, bet ir miksinčios lemputės užvedimo metu. Tad svarbu atkreipti dėmesį į automobilio siunčiamus signalus.

Kaip atrasti geriausią variantą?

Nors jų yra daugybė, tačiau dažniausiai pasirenkami bus akumuliatoriai pagal automobilį ir konkretų jo modelį bei variklį. Kadangi kitu atveju jis gali paprasčiausiai netikti. Todėl prieš perkant reikėtų pasidomėti, kokius variantus rekomenduoja gamintojas. Ir šioje vietoje bus svarbu ne tik galingumas ar talpa, bet ir matmenys. Kadangi įsigijus per didelį akumuliatorių jis gali paprasčiausiai netilpti į tam pritaikytą vietą. O tuomet juo pasinaudoti jau nebus galimybės. Aišku, dar renkantis galima atkreipti dėmesį ir į gamintoją, kurių yra tikrai ne vienas. Nors daugelis žinomiausių vardų, pavyzdžiui, BOSCH ir kiti gali pasiūlyti tikrai kokybiškus gaminius. Bet dažnu atveju ir jų kainos tuomet bus kažkiek didesnės. Nors tai ne visuomet reikš, kad pigesni variantai bus prastesni, tiesiog kartais jų resursas bus mažesnis.

Taip pat renkantis internetu lengvai galima atrasti tinkamą variantą pasinaudojus paieškos sistema. Kurioje tiesiog reikia suvesti pagrindinę informaciją apie automobilį: pagaminimo metus, tikslų modelį bei variklį. O tuomet jau galima rinktis iš jam tinkamų akumuliatorių. Kas gerokai palengvina ir patį pasirinkimą, kadangi nereikia peržiūrėti viso jų asortimento.

O galbūt galima tiesiog jį pakrauti?

Toks variantas taip pat įmanomas ir nemažai vairuotojų tuo naudojasi. Kadangi kartais akumuliatorius tiesiog nusilpsta, nors dar tikrai turi nemažą resursą. Ir tuomet jį pakrovus galima nesunkiai sugrąžinti jam pradinę energiją. Aišku, tam reikės specialaus prietaiso, tačiau jis atsieis pigiau, negu naujas akumuliatorius. Todėl toks variantas bus tikrai neblogas pasirinkimas. Nors, jeigu po pakrovimo, jis pakankamai greitai išsenka, tuomet tikėtina, jog reikės ieškoti naujo. Kadangi ir taip kelionės metu akumuliatorius pasikrauna automatiškai, ypač, važiuojant ilgesnį laiką ir ilgesnius atstumus. Todėl tokiais atvejais ir išsekti jis neturėtų. Nebent tenka daugiau važinėti mieste ir tą daryti pakankamai retai. Tuomet nepakanka laiko jam pasikrauti, o užkuriant automobilį išnaudojama gana nemažai energijos. Kas jį ir sekina.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here