Skip to content

Patarimai, kurie padės greitai bei lengvai išsirinkti padangas

MI informacija

Kiekvienas vairuotojas puikiai žino, jog be padangų keliauti būtų pakankamai sudėtinga. Ir tikrai ne atsitiktinai kiekvieną rudenį bei pavasarį yra pasirenkamos atitinkamam sezonui pritaikytos padangos. Tą privalu daryti ir pagal kelių eismo taisykles. Aišku, yra galimybė rinktis universalius modelius, kurie skirti nepriklausomai nuo metų laiko. Tačiau ir pastarasis variantas turi savų trūkumų. Nepaisant to, jog leidžia išvengti periodinio padangų keitimo. 

Taigi, bet kuriuo atveju reikės rinktis iš tikrai plataus asortimento. Kas kartais sukelia pakankamai nemažai keblumų, kadangi norisi atrasti geriausią variantą. Todėl renkantis reikėtų vadovautis ne vienu kriterijumi, o atsižvelgti net į keletą pagrindinių aspektų. Aišku, vienas iš jų gali būti ir kaina. Juk būtent finansinis aspektas daugeliui bus vienas svarbesnių. Tuomet galima iškart pasidomėti, kokios būtų ekonominės klasės padangos arba kokios būtų aukštesnės klasės. Kadangi nuo to kažkiek priklauso ir jų kokybė bei ilgaamžiškumas. Taigi, tuomet beliks tik atrasti tinkamą variantą, kur parduodamos padangos Vilniaus mieste.

Svarbiausi aspektai, kokie jie?

Taigi, pirmiausiai vertėtų pasidomėti, kokių pagrindinių parametrų padangos būtų tinkamos jūsų automobiliui bei turimiems ratlankiams. Kadangi nuo to labai priklauso ir pasirinkimas. Kurį galima gerokai pasilengvinti, kai tiksliai žinosite, ko ieškote. Nes renkantis internetu galima pasinaudoti filtru, kuris pagal šiuos parametrus automatiškai atrinks jūsų automobiliui tinkančias padangas. Kas leis sutaupyti daugybę laiko, kadangi nereikės peržiūrėti viso asortimento. Taip pat ir specialistai galės lengviau patarti bei padėti išsirinkti, jeigu žinosite šią pagrindinę informaciją. Taigi, nuo to geriausia ir pradėti.

Aišku, kai kuriais atvejais gali būti reikalingas gana specifinis variantas. Vienas iš tokių būtų 4×4 padangos, kurios skirtos visureigiams ir keturis varomuosius ratus turintiems automobiliams. Aišku, pastaruoju atveju gali tikti ir įprastos padangos, ypač, jeigu neplanuojate važiuoti į bekelę. Tačiau kitu atveju labai svarbu įvertinti, kokiu keliu dažniausiai keliausite. Kadangi pagal protektoriaus tipą tokiems automobiliams pritaikytos padangos skirstomos į kelis pagrindinius tipus. Tai būtų visiems keliams tinkantis variantas, kuris bus universaliausias pasirinkimas, bekelei skirtos padangos ir tiesiog įprastiems keliams skirtos padangos. Pastarosios tiks tuomet, jeigu turite miesto visureigį su kuriuo išklysti iš įprasto kelio neplanuojate.

Lygiai taip pat protektoriaus pasirinkimas bus svarbus ir kitais atvejais. Net jeigu automobilis nėra skirtas važinėti bekele. Kadangi nuo jo priklauso ne tik išstumiamo vandens bei purvo kiekis, bet ir tai, kaip greitai padangos sušyla. Ir kuo protektorius mažiau gilus, tuo jos įkaista greičiau. Kas gali būti aktualu mėgstantiems dinamiškesnį vairavimą bei didesnį greitį. Todėl toks variantas itin populiarus tarp lenktyninių automobilių. Tačiau tokios padangos netiks prastesnei kelio dangai bei nepalankioms oro sąlygoms. Būtent dėl šių priežasčių žiemos metu yra naudojamos padangos su gilesniu protektoriumi, kuris leidžia pašalinti didesnį purvo, vandens bei sniego kiekį bei taip užtikrinti maksimalų sukibimą. 

Dar labai svarbus kriterijus yra gumos mišinys. Nuo jo priklauso tiek padangų ilgaamžiškumas, tiek ir jų sukibimas su kelio danga. Kuo guma bus minkštesnė, tuo jos sukibs geriau, tačiau ir dėvėsis žymiai greičiau. O kitais atvejais geriau rinktis kiek kietesnį gumos mišinį, kuris galės tarnauti žymiai ilgiau. Todėl tokias padangas reiks keisti rečiau.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here