Skip to content

Prikėlė pačių numarintą politinę bylą

Jonas BALTAKIS (Rajono savivaldybės tarybos narys)

Istorija prasidėjo pernai vasario 25 d. (greitai metinės), kai merui ir V. Cibulskui vieną žiemos naktį galimai prisisapnavo, kad J. Baltakis sulaužė tarybos nario priesaiką, šūsnį įstatymų ir net Konstituciją. Sulaužė, nes balsavo „prieš“ gimnazijos ir progimnazijos priverstines vedybas iš išskaičiavimo, nors prieš tai kartu su kitais opozicijos nariais buvo pasakęs, kad nebalsuos. Va, kiek nedaug, pasak raudonųjų erelių, reikia tapti prasižengusiu ir nusikaltusiu. 

Organizavo apkaltą, kad iš J. Baltakio būtų atimtas tarybos nario mandatas. Tiksliau, apkaltos spektaklį su cirko elementais, nes Metų nevykėlis (tokią „Mūsų Ignalinos“ nominaciją gavo) V. Cibulskas, paskirtas apkaltos komisijos pirmininku, nesugebėjo net jos darbo normaliai organizuoti. Kai pritrūko argumentų, į komisijos išvadą prirašė nebūtų, nesvarstytų dalykų (suklastojo dokumentą), apie ką svarstymo metu net nebuvo kalbėta. O kai opozicija į dienos šviesą ištraukė ir įrodė dešimt kartų daugiau pozicijos pažeidimų tame garsiajame vasario 25-osios posėdyje ir suprato, kad iš apkaltos šnipštas išeis, ereliai pabruko sparnus ir du kartus (beveik kaip Petras iš Evangelijos) išsižadėjo savo ketinimų tęsti apkaltą: iš pradžių šį klausimą atsiėmė iš posėdžio darbotvarkės patys, o vėliau Vyriausybės atstovei paliepus užbaigti pradėtą klausimą, priėmė sprendimą į teismą nesikreipti. Tačiau sprendimas buvo kreivas ir Vyriausybės atstovas vėl liepė jį taisyti, kitaip savivaldybę jis galėtų paduoti į teismą… 

Bet „Mūsų Ignalinoje“ pasirodė šaržuotos nominacijos labiausiai nusipelniusiems valdžios veikėjams ir raudoniesiems vėl užvirė kraujas. Praėjusį ketvirtadienį jie 12 balsų (balsavo net tie, kurie dievagojosi, kad nebalsuos, bet čia tokia Ignalinos, tiksliau mero, demokratija, kai visi daro tai, ką liepia vyriausias demokratas) nusprendė kreiptis į Vyriausiąjį administracinį teismą, kad šis nustatytų, ar buvo sulaužyta tarybos nario priesaika. Tik prieš tai apkaltininkams reikės paprakaituoti įtikinant teismą priimti jų špargalką svarstyti, nes 6 mėnesių terminas, per kurį reikia kreiptis į teismą, seniai baigėsi. Nežinia kokius pasiteisinimus tam pateiks rasikai su cibulskais, kai M. Žymantas pernai rudenį komitetų posėdžio metu į eterį pareiškė, kad jie tyčia „tampė“ laiką, kad būtų priežastis į teismą nesikreipti ir taip visai nepulti veidu į karvės blyną. Šis įrašas, žinoma, bus pateiktas teismui. 

Aiškėja dar įdomių, bet vėlgi kreivų dalykų, kaip pats meras balsavo tame posėdyje už mokyklų sujungimą, bet apie tai išsamiau kitą kartą. Pasakysiu tik tiek, kad atidžiai išanalizavus 2021 m. vasario 25 d. rajono tarybos posėdžio, nuo kurio viskas ir prasidėjo, vaizdo įrašus, panašu, kad mus abu su meru teks sodinti į cypę, o aš tikiuosi, kad pateksime ir į vieną kamerą. Tokios viltys vėlgi iš išskaičiavimo: merui jo gerbėjai galimai siųs skanius siuntinius, o jis gal nebus 2019 metų simbolis, pavaišins ir kameros prietelių.

Tad prasidėjęs vasaris žada būti linksmas, jubiliejinis. Vasario 25 d. sueis metai šiai svarbiausiai socdemų kadencijos politinei (jokiu būdu ne teisinei) bylai, o vasario 14 d. (per Valentiną) M. Žymantas minės dvejų metų sukaktį, kai pragėrė ir vicemero krėslą, ir teises (dabar pasigyrė, kad jas jau atgavo, dėl ko viena facebooko internautė įspėjo – jis vėl važiuoja, saugokitės!). Tad vėl baliai, tostai, linkėjimai. Tad ir pandemijos metu galima linksmai gyventi…

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija rajono taryboje ketvirtadienį šiuo klausimu perskaitė pareiškimą (jį šiandien spausdiname), kuris turi būti pridėtas prie posėdžio protokolo ir patekti į teismą.

Dar apie kai kuriuos įdomius rajono tarybos (tiksliau, vien socdemų) sprendimus parašysiu penktadienio „valandose“. O šio rašinėlio pabaigai – pora sakinių apie ketvirtadienio rajono tarybos posėdžio pabaigą. Jį baigdamas, meras pasakė, kad kitas posėdis vyks vasario antroje pusėje ir palinkėjo linksmai atšvęsti… šv. Valentino dieną! O po dviejų dienų juk Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo diena, tačiau apie tai – nė žodžio. Kaip vertinti tokį „politiko“ elgesį, kurį matė visa šalis? Gėda prieš visą Lietuvą! Dirba, tiksliau sėdi valstybės tarnyboje, o galvoje galimai vien šampano purslai putoja…

I. Kuzo nuotr.

6 komantarai (-ų)

  1. Tikrai posėdžio pabaigoje įdomios batalijos vyko. Sužinojau kad mero bičiuliams nepriklausantys tarybos nariai neskaito tarybos dokumentų, kad jie net nesugeba kompiuteryje surasti paskelbtų tų dokumentų. Tik nesupratau kodėl valdžia savo prieteliams tuos ale dokumentus pateikia popierinius, o neprieteliams reikia patiems susieškoti. O dėl 2 metų VALENTINKĖS ir palinkėjimo gerai atšvęsti, manau meras labai subtiliai įkando savo šauniajam koalicijos partneriui. Tikiuosi kad Žymantas tai suprato, juk viso posėdžio metu meras kai kuriems tarbnariams mėtė tik atviras, kandžias replikas. Matyt jau rimtai ruošiamasi mero rinkimams tai reikia tautai priminti nesmagius būsimo konkurento poelgius. Tikrai jau buvom primišę. Pirmyn į šviesų rytojų.

    • Na tikrai posėdžiai įdomūs,Sosunovas operuoja per posėdį,gaila pacientų,Brukštai produkciją stumdo prakalba telefonu visą posėdį,kaip nabagai sunkiai dirba ir dar atlygį gauna,taryba kaip 12 juodvarnių …

  2. va žiūriu aš į valdančių daugumą ir apima toks svetimas gėdos jausmas. Tarybos nariai priėmę priesaiką, elgiasi kaip avinų banda, kuriai nesvarbu rinkėjų lūkesčiai, balsavimas pagal sąžinę. Su kai kuriais mygtukų spaudytojais net neverta diskutuoti apie rinkiminius pažadus, partijos vertybines nuostatas. 12 avinų, dievaž…..

    • Ilgai laukti nereikėjo,neišlaikė tarybos sekretoriaus nervai,kaip gali save gerbiantis ir mastantis dirbti su avinais kurie toliau nosies nemato.

  3. Valentinkė gera šventė ir merui ji svarbiau už Vasario-16.

  4. Man irgi patinka žiūrėti serialą „Ig. tarybos posėdis..” Ši kart premiją už geriausią vaidmenį skirčiau Vytautui G. taikliai ir teisingai rėžė tarybos narių šeimai gerb Brukštams. Mamulė šoko net paminklą statyti. Bet gi tiesą Vytautas sakė. Nors ir mizerna nauda iš tos kompensacijos ale vistiek. Kuom skiriasi Didžiasalio gyventojas dirbantis Brukštų fabrike nuo Ignaliniečio dirbančio pas Misiūną.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here