Skip to content

Varnas baidys ultragarsu

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Ignalinos miesto seniūnija, atsižvelgdama į Vasario 16-osios g. 37-ojo namo gyventojų prašymą imtis priemonių dėl varnų keliamo triukšmo, prie šio namo ir Ignalinos sporto ir pramogų centro bei Ignalinos ,,Šaltinėlio mokyklos esančio miškelio medžiuose įrengė specialius ultragarso prietaisus, kurių skleidžiamas garsas apims maždaug 1100 m2 plotą ir atbaidys varnas į tolimesnes teritorijas. Žmonės prietaisų skleidžiamo garso negirdės.

Taip pat iki vasario 28 d. seniūnija pasirūpins arti minėto namo ir įstaigų  medžiuose esančių varnų lizdų pašalinimu. Specialistų teigimu, varnų šeimos paukščiai labiausiai adaptuojasi prie žmonių aplinkos ir juos atbaidyti tinka būtent garsinės, arba vienu metu taikomos kelios priemonės. Pasak, seniūno V. Rumbučio bus stebimas prietaisų efektyvumas, juos bus galima perkelti pagal poreikį, nes Ignalinoje yra ir daugiau vietų, kur gyventojai prašo pagalbos, nes jau nebepakenčia varnų kaimynystės.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Utenos valdybos Ignalinos rajono savivaldybės administracijai išduotoje išvadoje „Dėl varninių paukščių gausos reguliavimo“ konstatuojama, kad  Ignalinos miesto daugiabučių namų kvartale prie vasario 16-osios g. 37, Aukštaičių 24, 26 ir Liepų 1,5 namų augančiuose medžiuose varnų keliamas triukšmas iš tikrųjų trikdo gyventojų poilsį ir ramybę. Šių paukščių išmatos, lizdų liekanos kelia ne tik vizualinę taršą, bet ir daro neigiamą poveikį žmonių sveikatai, saugumui, todėl duotas leidimas minėtose vietose organizuoti varninių paukščių populiacijos gausos reguliavimo priemones bei iš tose teritorijose esančių medžių nuimti lizdus. Paukščių baidymo darbus rekomenduojama atlikti žiemą. Apie įgyvendintas priemones būtina informuoti Aplinkos apsaugos departamentą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here