Skip to content

Kad įkvėpimas užkluptų mus dirbančius

Jūsų rankose – naujas laikraščio „Mūsų Ignalina“ priedas „Ignalinos kraštą kuriantys žmonės“. Šio projekto sumanytoja ir vadovė esu aš, bet laikraščio priedą drauge kurs ir Jonas bei Sigita, ir visi Jūs, Ignalinos kraštą kuriantys žmonės. Neprisimenu kurioje iš knygų buvo parašyta: „Saugokite vidaus šviesą. Nepaisant visko, kad ir kas benutiktų.  Nes tai šviesa, pagal kurią jus suras tokie pat šviesūs žmonės kaip ir jūs“. Lygiai prieš metus, po smagių Užgavėnių, buvau priversta sustoti. Pirmiausia – fiziškai. Po kelių gydymo etapų, reabilitacijos ir sanatorinės reabilitacijos Ignalinoje, kur dar privalėjau pasirodyti psichologui – įvyko lūžis. Prisimenu, psichologės Reginos Majauskienės kabinete pasakiau, jog visą laiką maniau – kaip, beje, ir didžioji dauguma mūsų visų – jog esu geruolių geruolis, tai kodėl gi čia mane lanko visokie negalavimai. Tada, žinoma, ironizavau savo situaciją ir būklę, bet vėliau tai man padėjo pamatyti save iš šalies. O tiksliau – sveikti. Sveikti ne tik fiziškai. Kol neišsivalai nuo minčių, nepasveiksti dvasiškai – kūnas priešinasi.

Pirmieji žingsniai – pradžiai bent vieną valandą pasekite savo mintis ir užsirašykite jas. Tai bus labai sunku, bet, patikėkite, jūs būsite net ne nustebinti, o tiesiog šokiruoti.  

Pavyzdys. Vairuojate ryte, skubate, o prieš jus labai drausmingas vairuotojas, judantis net gerokai mažesniu greičiu, nei leistina, nes jam nėra reikalo skubėti, mat jis pas gydytoją į priėmimą išvažiavo valanda anksčiau. Ir tada pasekite savo mintis, kol jūs važiuojate paskui jį miesto gatve, nes neturite galimybės aplenkti… Patiko? Ir taip diena po dienos. Štai iš ko susideda mūsų mintys, nulemiančios nuotaiką, apnuodijančią mus pačius ir mūsų aplinką, paskui dar koks apsižodžiavimas su šeimos nariais ar kolegomis ir prašau… ką toks žmogus gali sukurti? Viskas prasideda nuo minčių! 

Projekto „Ignalinos kraštą kuriantys žmonės“ idėja – skleisti geras, kuriančias mintis, idėjas, dalintis patirtimi, darbais, projektais. Žinoma, kol kas pristačiau subtiliąją, neapčiuopiamą ir neišmatuojamą šio priedo misiją, o iš tikrųjų viskas yra įvilkta į dailų ir dalykišką „drabužį“, nes juk projektui sulaukta dalinės finansinės paramos iš Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo. 

Tauta prasideda nuo šeimos, buriasi į bendruomenes, rajonus, kol susilieja į valstybę. Kiekvienas ištartas žodis, pasakyta žinia artimo, pažįstamo, kaimyno, mokytojo, turi kelis kartus didesnę įtaką, nei garsių, bet tolimų „žvaigždžių“, politinių veikėjų ar abejotinos reputacijos nuomonės formuotojų. Mūsų, žiniasklaidos atstovų, pareiga – pasirūpinti, kad Lietuvos valstybingumo puoselėjimas ir nacionalinės kultūros  tapatybės išsaugojimas, prasidedantis mažose bendruomenėse ir šeimose, būtų lydimas sąžiningumo, teisingumo, kritinio mąstymo ir aukštos moralės principų. Paskutiniaisiais metais išaugęs nepasitikėjimas didžiąja šalies žiniasklaida vėl sugrąžino žmones prie mažųjų leidėjų rajonuose ir regionuose, kurie neišsižadėjo žurnalistikos principų ir stipriausiai išlaikė įsipareigojimą būti objektyvia informavimo priemone. 

Projektas „Ignalinos kraštą kuriantys žmonės“ suteikia galimybę ne tik rajono žmonėms, bet ir visiems kraštiečiams, išsibarsčiusiems ne tik po Lietuvą, bet ir po pasaulį, sužinoti artimo, pažįstamo, kaimyno, mokytojo žodį, mintį, patarimą, padedantį pagarbiai pažvelgti į savo gimtąjį karštą ir įtikėti jo ateitimi. 

Visi projekto straipsniai bus talpinami ir laikraščio interneto svetainėje www.mignalina.lt, kuri sulaukia per 32 000 lankytojų per mėnesį. Retkarčiais pagal tinkamą informaciją bus sukurtas ir reportažas, kurį matysite Ignalinos TV laidose „Savaitė“. O štai visas laikraščio priedas bus leidžiamas du kartus per mėnesį, gal ir kada dažniau. Na, jei labai labai daug gerų ir gražių minčių ignaliniečiai sukaups – kodėl gi ne? 

Kaip sakė P. Pikasas, nuo manęs nepriklauso, ar įkvėpimas mane aplankys. Vienintelis dalykas, kuris mano valioje – užtikrinti, kad įkvėpimas atrastų mane dirbantį. 

Ačiū visiems, prisijungsiantiems į šį projektą. 

Jūsų laiškų, straipsnių, idėjų laukiame el. paštu lina@mignalina.lt, arba galite skambinti ir pasidalinti idėjomis tel. 8 611 61437. 

1 komentaras

  1. Kokia graži idėja. Lauksim straipsnių ir netikėtų atradimų. Sėkmės.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje