Skip to content

Artėja audra, kaip pasirūpinti žmonių ir turto saugumu

BNS informacija

Iš Šiaurės Vokietijos ir Vakarų Lenkijos link Lietuvos artėjant vėjo audroms Junis bei Dudlis, Lietuvos žmones raginami pasirūpinti transporto priemonių, būsto, kiemuose esančio turto, o svarbiausia – pačių gyventojų saugumu. Atkreipiamas dėmesys, kad išankstinis pasirengimas ir paprastos priemonės artėjant audrai gali tapti svarbiu ginklu, gelbėjant turtą bei išliekant saugiems. Jau nuo vakar dienos juntame orų pokyčius, kai visoje Lietuvoje lyja ir pučia stiprus vėjas. Reikia įvertinti gyvenamųjų ir ūkinės paskirties pastatų stogų būklę, o galimus plyšius ir netvirtai besilaikančias dalis – sutvirtinti. Nereikia pamiršti ir kieme esančių daiktų, kuriuos vėtra gali pakelti ir nupūsti ar išvartyti. 

Privačių namų savininkams rekomenduojama net šiukšlių konteinerius įstumti į garažą ar ūkinį pastatą. Butų gyventojams patariame nepalikti lengvai pakeliamų daiktų balkonuose. Labai svarbu pasirūpinti garažų vartais ir rūsių durimis. Jei įmanoma, užtikrinkite jų sandarumą. Kitu atveju, vėtra gali sugadinti ten esantį turtą.

Svarbu nepalikti automobilių po dideliais medžiais, prie netvirtų statinių, kad ant jų neužkristų vėtrų nulaužtos šakos ar nuplėštos pastato dalys. Be to, reikėtų susitvarkyti namų kiemus, kad juose neliktų daiktų, kurie vėtros pakelti gali apgadinti automobilį. Ji rekomenduoja atidėti nebūtinas keliones bei vengti miškingų kelio ruožų, kuriuose stiprus vėjas gali versti medžius.

Kadangi pastarųjų parų audros metu buvo fiksuojami žaibai bei griaustinis, patariama iš anksto apsaugoti ir elektros įrangą. Jei įmanoma, perneškite į saugią vietą šią įrangą iš garažų ir rūsių arba bent jau ją išjunkite. Neišjungus elektros, kyla pavojus žmonių saugumui, žaibai gali sugadinti įrangą ar net sukelti gaisrą.

Patarimai, kaip elgtis, artinantis gūsingam vėjui ir nukentėjus nuo jo:

* Uždarykite visas duris, langus, pritvirtinkite langines.

* Užšaukite kaminų sklendes, užverkite patalpų ventiliacines angas.

* Priveržkite atsilaisvinusias vėjalentes, apskardinimus, stogo dangos lakštus.

* Nepalikite nepritvirtintų daiktų kiemuose, terasose, pvz., batutų, lauko baldų, grilio įrangos ir pan.

* Nepalikite nepritvirtintų daiktų daugiabučių balkonuose.

* Nestatykite automobilių po dideliais medžiais. Rinkitės stovėjimo vietą atokiau nuo jų – visomis kryptimis ne mažesniu kaip medžio aukščio atstumu.

* Jei jūsų turtas nukentėjo nuo stichijos, pasirūpinkite, kad žala nedidėtų. Praneškite apie įvykį draudimo bendrovei ir, esant būtinybei, pradėkite atkūrimo darbus.

* Jei neturite galimybės iškart pranešti apie įvykį draudimo bendrovei, nesijaudinkite. Užfiksuokite nuostolius. Pradėkite atkūrimo darbus ir susisiekite su draudikais, kai tik galėsite.

* Suniokotas vietas apdenkite, pritvirtinkite. Taip apsaugosite jas nuo tolesnių gamtos stichijų.

* Išsaugokite medžiagų pirkimo čekius.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here