Skip to content

Be kokio pagalbininko neapsieina nei vienas ūkis? Kaip palengvinti savo ūkio darbus?

MI informacija

Tikriausiai dauguma iš mūsų susiduria su kokiais nors žemės ūkio darbais. Vienas populiariausių kūrinių suburiant gimines į vieną vietą – bulvių rinkimas. Tačiau ūkininkavimas – tai ne tik derliaus nuėmimas. Kiekvienas, kada nors prisilietęs prie ūkio, gali patvirtinti, šiais laikais žemės ūkio technika yra išskirtinai pažangi, palengvinanti daugelio ūkininkų gyvenimą. Žemės ūkio augimas Lietuvoje fiksuojamas kiekvienais metais, o tai reiškia, kad žemės ūkis daugeliui žmonių tampa pagrindiniu pajamų šaltiniu. Plečiantis dirbamos žemės plotams, atsiranda poreikis plėsti žemės ūkio techniką, kuri padeda darbus atlikti greičiau ir efektyviau. 

Taigi kaip tinkamai prižiūrėti brangią įrangą?

Ūkio priežiūra apima daug veiksmų, o norint pasiekti geriausių rezultatų, kad vėliau galėtumėte mėgautis derliumi, reikia daug dirbti. Prieš sodinimą žemę reikia įdirbti, po to tręšti, tada augalų ir kenkėjų priežiūra ir kontrolė. Žemės ūkio technika yra neatsiejama didelių ūkių dalis. Viena iš pagrindinių mašinų yra traktorius. Jo galimybės neribotos, nes yra daugybė priedų, kuriuos galima pritvirtinti prie traktoriaus ir atlikti specifines funkcijas – nuo ​​žolės pjovimo iki mėšlo kratymo.

Žemės ūkio technikai naudingas begalinis darbas, kurį galima atlikti mašinos pagalba. Techninės galimybės tokios didelės, kad galima sutaupyti daug laiko. Turint reikiamą įrangą, nereikia daug žmonių atlikti įvairias užduotis.

Kokią naudą teikia priežiūra?

Ūkininkavimas apima daugybę veiksnių, tokių kaip žemės dirbimas, tręšimas, apsauga nuo kenkėjų ir nereikalingų pasėlių, o vėliau derliaus nuėmimas. Žemės ūkio technikos pranašumas yra tas, kad ji dirba efektyviau. Technologijoms tampant vis įmanomesnėmis ir platėjanti jų pasirinkimo galimybėms, jos leidžia nuveikti daugiau per trumpesnį laiką. Be to, įrenginio naudojimas yra labai paprastas ir saugus, o svarbiausia – patogus.

Tai taip pat paprasta naudoti, patogu ir, svarbiausia, labai saugu dirbti su ūkio technika. Jei savo kieme turite traktorių, su įvairiais priedais, galite palengvinti kiekvieną dieną ūkyje, o sutaupytą sveikatą ir laiką panaudoti kitiems gyvenimo malonumui.

Kokia priežiūra yra reikalinga?

Technikams ir ūkininkams atostogų metas tarp žemės darbų yra žiema. Todėl techniką rekomenduojama prižiūrėti visada, kad nekiltų problemų vykstant į darbą. Šaltuoju metų laiku rekomenduojama pakeisti visus kuro filtrus. Kadangi filtras talpoje gali kauptis ne tik įvairias kietas daleles, bet ir vandenį, šalto paleidimo metu filtras gali užšalti. Taip pat rekomenduojama išleisti kondensatą iš pneumatinių stabdžių sistemos, nes žiemą jis gali užšalti.

Artėjant šaltajam sezonui būtina patikrinti aušinimo skysčio užšalimo tašką. Keisti rekomenduojama, jei aušinimo skystis turi būti keičiamas ilgą laiką, nes dažniausiai aušinimo skystis keičiamas kas dvejus metus. Jei sunkiasvorė technika bus naudojama visą žiemą, rekomenduojama įrengti variklio ir transmisijos šildymo sistemą. Tai padės sumažinti degalų sąnaudas ir padės užvesti variklį.

Specialistų rekomendacijos, į kurias reikia atkreipti dėmesį

Taip pat specialistai rekomenduoja kelis kartus per metus, ypač prieš šaltąjį sezoną, tikrinti akumuliatoriaus elektrolito lygį ir tankį. Kiekvienam ūkininkui, turinčiam sunkią techniką, rekomenduojama turėti elektrolito tankį matuojantį prietaisą.

Plėtojant žemės ūkį, didėja žemės ūkio technikos paklausa. Tinkamai prižiūrint arba laiku nustačius techninius gedimus, jį galima pataisyti be didesnių pažeidimų. Jei vis tiek susiduriate su techniniais gedimais, dėl profesionalių paslaugų teikimo rekomenduojama kreiptis į profesionalus. Jei norite sutaupyti galite rinktis naudotą žemės ūkio techniką, kurią rasite https://audrokesta.lt/

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here