Skip to content

Apie matcha arbatos miltelius 

MI informacija

Daugumai žinoma viena: arbatos augimas ir kultūra kilo iš Kinijos. Tas pats pasakytina ir apie matcha arbatos miltelius, tačiau galima teigti, kad meistriškumas buvo ištobulintas Japonijoje. Kinijos Songų dinastijos laikais arbatos lapeliai buvo apdorojami, garinami, presuojami į plytas ir pyragėlius. Po to spaudiniai būdavo nuskutami ir dedami į akmeninį malūnėlį, o smulkūs milteliai buvo plakami, kol skystis ima putoti.

Ši arbatos ruošimo forma išpopuliarėjo Kiniją valdžiusios Song dinastijos dėka. Japonų budistų vienuolis Eisai didžiąją gyvenimo dalį praleido Kinijoje studijuodamas budizmą. 1191 m. Eisai visam laikui grįžo į Japoniją ir kartu su arbatos sėklomis atsivežė dzenbudistinius žaliosios arbatos miltelių ruošimo metodus. Sėklos, kurias Eisai parsivežė iš Kinijos, buvo laikomos aukščiausios kokybės arbatos lapeliais visoje Japonijoje. Vėliau Eisai šias sėklas pasodino Kioto šventyklos teritorijoje, Kamakuros šiogūno namuose. Kamakuros šiogūno valdymo laikotarpiu arbata buvo gaminama tik labai ribotais kiekiais, todėl buvo laikoma prabangiu statuso simboliu. Netrukus po to, kai Eisai grįžo į Japoniją, zen budistai sukūrė naują žaliosios arbatos augalo auginimo metodą. Tencha buvo sukurta auginant žaliosios arbatos augalą šešėlyje – šis metodas iš esmės prisidėjo prie to, kad arbata būtų kuo naudingesnė sveikatai. Apie arbatos gėrimo ritualą, jos naudingas savybes ir kur galima įsigyti, skaitykite toliau. Nedidelė užuomina – Dailyspoon siūloma matcha turi ne tik gerą kainą, bet kartu garantuojame ir pačią aukščiausią japoniškų arbatos miltelių kokybę.

Vis dėlto šios arbatos gėrimo ceremonija nebuvo sukurta tokia, kokia yra dabar. Tik 1500 m. zen mokinys Murata Juko sujungė kelis arbatos ceremonijos fragmentus į ritualą, apimantį auginimą, vartojimą ir ceremoniją. Zen meistras Sen-no-Rikyu daugiausia pasižymėjo populiarinant Juko arbatos ceremonijos ritualą ir tapo žinomiausia ir labiausiai gerbiama istorine Japonijos arbatos ceremonijos asmenybe. Sen-no-Rikyu suformavo keturis pagrindinius japonų arbatos ceremonijos principus:

Harmonija (wa),

Pagarba (kei),

tyrumas (sei),

ramybė (jaku).

Japoniška arbatos gėrimo ceremonija vadinama „Chado” arba „Sado”. Išvertus tai reiškia „Arbatos kelias”.

Naudinga organizmui

Ši žaliosios arbatos rūšis pasižymi didžiausia žinoma ląstelių apsaugą užtikrinančių antioksidantų verte iš visų natūralių produktų, daug kartų didesne nei goji uogos, granatai ar įprasta žalioji arbata. Manoma, kad šie antioksidantai pasižymi stipriomis priešvėžinėmis savybėmis. Nustatyta, kad arbatos matcha sudėtyje esantys katechinai padidina organizmo kalorijų deginimo greitį. Taip pat ji gausi kofeino, suteikiančio švelnų energijos antplūdį, kurį atsveria L-teaninas – žaliajai arbatai būdinga aminorūgštis, turinti raminamųjų savybių. Abiejų elementų derinys leidžia pasiekti ūmaus budrumo ir žvalumo būseną be kofeino nuosmukio, susijusio su kavos vartojimu.

Kuo matcha skiriasi nuo paprastos žaliosios arbatos?

Gerdami šią arbatą suvartojame sveikus žaliosios arbatos lapelius ir taip aprūpiname organizmą visomis arbatoje esančiomis maistinėmis medžiagomis (aminorūgštimis, mineralais, vitaminais, skaidulomis ir antioksidantais). Įprastai verdant arbatą, organizmas pasisavina tik 10–20 proc. šių sudedamųjų dalių (priklausomai nuo arbatos rūšies), nes dauguma jų yra netirpios, o jų lapeliai yra tiesiog mirkomi vandenyje. Tai esminis skirtumas tarp šios ir visų kitų arbatų.

Stiprus antioksidantas 

Antioksidantai neutralizuoja neigiamą laisvųjų radikalų poveikį: organizme cirkuliuojantys nesuporuoti deguonies atomai, kurie pažeidžia sveikas molekules ir prisideda prie širdies, akių, smegenų ir odos ligų bei daugumos vėžio rūšių išsivystymo. Laisvųjų radikalų susidarymą pagreitina, pavyzdžiui, lėtinis stresas. Antioksidantai pašalina laisvuosius radikalus, atkuria organizmo pusiausvyrą ir nuolat palaiko imuninę sistemą. Dėl jų poveikio jaučiamės sveikesni, o senėjimo procesai sulėtėja. Didelį antioksidantų kiekį galima rasti šviežiuose vaisiuose ir daržovėse, tačiau matcha milteliai turi didžiausią jų koncentraciją pagal ORAC skalę.

Ramina ir atpalaiduoja

Jau daugiau kaip 1000 metų Kinijos daoistai ir Japonijos zen budistų vienuoliai šią žaliosios arbatos rūšį naudoja kaip priemonę, padedančią išlaikyti ramybę ir proto aiškumą ilgų meditacijos valandų metu. Šiandien žinome, kad šiuos neuropsichiatrinius procesus lemia L-teaninas – aminorūgštis, kurios koncentratas yra lapų sudėtyje. L-teaninas skatina alfa bangų sklidimą smegenyse, kurios veikia mūsų nuotaiką ir sukelia atsipalaidavimo ir ramybės jausmą, nesukeldamos mieguistumo. L-teaninas padeda sukelti budraus atsipalaidavimo būseną, panašią į tą, kuri pasiekiama medituojant. Tradicinėje šios arbatos rūšies miltelių pavidalo arbatoje yra keturis kartus daugiau L-teanino (39 mg vienoje porcijoje), palyginti su paprasta žaliąja arbata.

Geresnė atmintis ir koncentracija

Mitybos specialistai rekomenduoja L-teaniną ir dėl jo teigiamo poveikio dopamino ir serotonino kiekiui organizme palaikyti – medžiagų, kurios yra labai svarbios gerai savijautai. Šie du organiniai junginiai atlieka esminį vaidmenį daugelyje nervų sistemos procesų, pavyzdžiui, miego, motyvacijos, gebėjimo patirti malonumą. Serotoninas veikia kaip organizmo „pasiuntinys”, perduodantis informaciją tarp smegenų ląstelių. Tinkamas jo kiekis leidžia užmigti ir reguliuoja kraujospūdį. Serotonino trūkumas sukelia prislėgtą nuotaiką, didelis trūkumas – depresiją. Remiantis naujausiais tyrimais, dopaminas yra motyvacinių procesų, atsakingų už mūsų norą veikti, mokytis ir pažinti, pagrindas.

Didina energijos lygį ir ištvermę

Karingieji samurajai prieš ekspediciją rinkosi būtent šią žaliąją arbatą kaip natūralų energijos suteikiantį gėrimą. Didelis kiekis jau minėto L-teanino ir kitų maistinių medžiagų teigiamai veikia imuninę sistemą. Energijos lygis išgėrus puodelį arbatos gali išlikti ilgiau nei šešias valandas. Nepaisant jos sudėtyje esančio kofeino kiekio, jo išgėrus nėra šalutinio poveikio, būdingo būsenai išgėrus kavos, pavyzdžiui, hiperaktyvumo, aukšto spaudimo ir nervingumo. Energijos antplūdžio jausmas yra stabilesnis nei stimuliuojant kavą, nes kofeinas į kraują pasiskirsto įprastomis dozėmis. Taip pat nekyla energijos nutekėjimo pojūčio, kuriuo skundžiasi stiprios kavos vartotojai, pavojus. 80 miligramų kofeino puodelyje žaliosios arbatos atitinka 90–150 miligramų kavos porcijoje.

Puiki detoksikacija

Arbatos sudėtyje yra daug chlorofilo – pigmento, suteikiančio lapams žalią spalvą, kuris valo organizmą nuo toksinų. Chlorofilo kiekis lapuose padidėja dėl specialaus gamybos metodo, kai likus trims savaitėms iki derliaus nuėmimo arbatos augalai šešėliuojami. Dėl to tikroji arbatos rūšis iš Japonijos yra gražios intensyvios žalios spalvos.

Atsižvelgiant į tai, kiek naudingų savybių turi ši žaliosios arbatos rūšys, būtų galima pamanyti, kad matcha kaina yra labai didelė ir ne visiems prieinama. Tačiau tai visai netiesa – Daily Spoon siūlomų aukščiausios rūšies arbatos miltelių įsigyti galite tik už 14,80 Eur. Asortimente rasite ir kitų supermaisto produktų bei su mitybos specialiste sukurtų supermaisto mišinių. Visa tai ir dar daugiau – dailyspoon.lt

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here